Tja heel eerlijk, zoals TS nu heeft gedaan zouden wij het ook doen. Voor het zelfde geldt duurt het nog maaaanden voor je huis verkocht is, zit je wel met dubbele maandlasten. Wij zouden dat dus niet kunnen financieel gezien. Wij zouden dan in geval van TS gaan zoeken naar iets op een vakantiepark om te huren. Ik zou nooit een huis kopen voor ik mijn eigen huis verkocht heb.
Nee ik ook niet. Zou nooit met dubbele lasten willen zitten. Nu hebben wij ons vorige huis verkocht in de tijd dat de huizenmarkt compleet ingestort was en je dus gerust 2 jaar met je huis zat. Dus wij zijn nogal voorzichtig daarmee.
Hier ook eerst eigen huis verkocht en toen een nieuw gekocht. Ik snap dat je wellicht anders handeld als je in zo'n gebied woont waar huizen zwaar boven de vraagprijs verkocht worden binnen enkele dagen tijd. Toch vind ik het wel riskant. Ik kijk vaker naar 'Uitstel van Executie' en bijna alle deelnemers hebben toen in de bubbel alvast een ander huis gekocht, onder het mom van 'we raken ons oude huis zeker snel kwijt'. En toen kwam de crisis. Wie zegt dat dat nu niet weer gaat gebeuren. Zit je mooi te kijken met dubbele lasten. Ik zou de gok echt niet durven nemen.
Wij hebben ruim een jaar gezeten met dubbele lasten lang geleden, precies toen de markt instortte. Zou ik ook nooit meer doen. Moesten huis met ruim 30.000 verlies verkopen dus ook daar hebben we nog last van. 1x nooit meer
Dat is leuk voor 2 weekjes maar 6 weken word je gek in zo een chalet gok ik. Nu na 2 weken stacaravan in zuid Frankrijk was ik al klaar met het ruimte gebrek. Bovendien lijkt een chalet me erg koud in december.
Waar hebben jullie die containerterminal gehuurd? Dat klinkt ideaal wij willen ook nog verhuizen maar ook eerst verkopen en daarna pas kopen. Grote kans dat we ook tijdelijk in een vakantie huis komen.
Het is te doen hoor, tenminste met ons gezin zou het prima gaan. Zo'n chalet heeft verder ook gewoon verwarming
Wij zijn eigenaar van een huisje dat staat op Roompot Hoenderloo. Het wordt hier zeer zeker vaker gedaan. Wij hebben ons huisje van december tot april op deze manieren verhuurt gehad aan een gezin. Roompot kreeg hier €600 per maand voor.
Net voor de info even gemailt maar de chalets zijn uberhaupt niet beschikbaar voor lang verhuur, alleen de bungalows
Mijn ouders zaten een jaar in een chalet op een vakantiepark heel dicht bij ons. dat ging prima, het was 6 persoons, met 3 slaapkamers. Mijn moeder had het chalet het liefst gekocht en er blijven wonen. Het was prima warm te houden, alles er op en eraan, in een fantastische omgeving, in het bos. Ze betaalden volgens mij 850 per maand. Opslag hoefden ze niet te betalen, omdat hun spullen in de loods van mijn schoonouders stonden. Ze stonden ingeschreven bij mijn broertje, die kreeg toch geen toeslagen o.i.d. dus dat ging goed.
Wij hebben ruim 1.5 jaar geleden nieuwbouw gekocht, krijgen eind dit jaar de sleutel. Dan heb je dus niet veel keus. Ik had moeilijk 2 jaar terug mijn huis al kunnen verkopen....
Maar zover ik weet hoef je in het begin bij een nog nieuw gebouwde woning niet gelijk je volle hypotheek te betalen, je betaalt hypotheekrente maar krijgt daarnaast ook rente over het bedrag van je bouwdepot wat vaak gelijk aan elkaar staat, dan zit je dus niet met dubbele lasten die je wel hebt als je een nieuw huis zou kopen en je oude nog moet verkopen. Ik zou dan dus tegen de tijd dat het bouwdepot op zou raken mijn huis alvast gaan verkopen en dan gaan huren zodat je niet met extreem hoge dubbele kosten zit. Niet afwachten tot het laatste moment wanneer je je nieuwe huis kan betreden. Maar goed, ik neem aan dat je dit soort dingen van te voren uit laat zoeken wat haalbaar is natuurlijk. Dat zal voor iedereen anders zijn.
Wij hebben ook eerst ons huis verkocht. Sowieso woonde we in een onaantrekkelijke wijk, maar ons huis had jaren daarvoor al eens 2 jaar te koop gestaan zonder resultaat. Heel bewust de huizencrisis meegemaakt, dus we wilde geen risico nemen.
Dat hypotheek rente en bouwterrein gelijk staan gaat natuurlijk niet op. Na mate de bouw vorderd ga je steeds meer betalen natuurlijk. Maar als je een huis koopt ga je er toch ook niet gelijk in. Dat kun je ook tot een half jaar voor je uit schuiven ( of langer in goed overleg)
Ik zei ook, je betaald in het begin niet je volledige hypotheek kosten die je in de andere situatie wel zou moeten betalen. Als jij je huis verkoopt en je huurt daarna wat dan kan je, na koop van je nieuwe huis, daar in principe meteen uit, je hoeft dan niet te wachten tot het weer verkocht is aan een volgende koper en heb je dus geen dubbele kosten. Ik zou daarom ook nooit gaan kopen voor ik mijn eigen huis verkocht hebt. Heb het gezien bij kennissen van ons, die moesten hun spaarrekening open gooien om alles te kunnen betalen, uiteindelijk na 1,5 jaar het huis verkocht en geen dubbele kosten meer maar wel een lege spaarrekening, dat zou ik dus echt niet willen.
Wij hebben nieuwbouw gekocht maar als ik voor een bestaand huis zou gaan zou ik ook eerste kopen en dan verkopen in deze markt. Er staat zo weinig te koop dat het echt lastig is een leuk huis te kopen, huren is in deze regio echt onmogelijk ( zeker als he korter dan een jaar wil) Ik zou niet het risico willen lopen dat mijn huis verkocht is en ik dan niks kan vinden. En de huizen markt stort echt niet in 1 maand in, zeker niet zolang de rente zo laag is
Hier toch echt eerst gekocht en maand daarna ons huis verkocht. De overdrachts datum van ons nieuwe huis hadden we op 15 mei gezet en de overdrachtsdatum van het oude huis op 1 week daarna. Zodoende hadden we genoeg ruimte om iets op te knappen en te verhuizen en hadden we slechts 1 week dubbele lasten