Zijn er hier ook mensen die als docent werken in het voortgezet onderwijs? Ik werk momenteel als onderwijsassistent in het voortgezet onderwijs maar heb dat echt wel gezien. Ik was ooit bezig met een docentenopleiding Omgangskunde maar toen ik als onderwijsassistent terecht kwam in het onderwijs ben ik daarmee gestopt omdat ik dacht dat het toch niets voor mij zou zijn. Nu zeiden mijn docenten van de opleiding altijd tegen me dat het moeilijk was om te beoordelen of ik het leuk vond of niet, omdat je als onderwijsassistent een totaal andere functie hebt. Nu ben ik me weer aan het orienteren op opleidingen en zou het heel leuk om eens de voors en tegens te horen van mensen die als docent werken. En welk vak is leuk om te geven? Groetjes Irene
Ik heb een tijdje de lerarenopleiding Nederlands gedaan en paar keer stage gelopen maar ben ermee gestopt. De opleiding was wel leuk, maar om alles perfect onder de knie te krijgen is behoorlijk pittig. Om voor de klas te staan moet je een bepaald type zijn, maar als je al als assistent werkt zal dat wel goed zitten. Kies een vak waar je goed in was op de middelbare school, dan gaat het je makkelijker af en vind je het waarschijnlijk ook wel leuk.
ik. Sta nu 8 jaar voor de klas. Ik vind het super leuk werk. Ik geef zelf engels. Ik weet niet wat je wil horen verder? De werktijden zijn heerlijk met kinderen. Nadeel: je neemt soms werk mee naar huis.
Ik geef ook les op een middelbare school, ook Engels. Ik doe het nu ruim 3 jaar, heb 2 jaar geleden mijn 1e graads gehaald en ik vind het erg leuk, al is een nadeel (wat Natasja ook al noemde) dat je altijd nog werk hebt liggen als je klaar bent met je lessen. Je kan altijd een "snuffelstage" lopen via de opleiding om te kijken of het je bevalt!
Wat is dat toch met die Engelse docenten Hier nog een Engelse docent. Combineer mijn werk met de studie 1e graads lerarenopleiding. Geef nu 2 1/2 jaar VMBO bovenbouw les. Vind het geweldig en probeer het zo te plannen, dat het werk thuis meevalt. Anders een wijntje erbij, beetje nakijken, heel gemoedelijk. Werken in het onderwijs... pittig, maar altijd ánders! Succes met je keuze!
Sta dan wel niet op voortgezet onderwijs, maar kan je het onderwijs op zich wel heel erg aanraden. Het is zo ontwijs leuk en idd iedere dag anders. Sluit me wel aan bij het eerder genoemde nadeel. Je neemt je werk heel makkelijk mee naar huis en je bent nooit helemaal klaar.
Hier een ex-docent Wiskunde. Wat al genoemd is, is een snuffelstage, dat is zeker een goeie mannier om te kijken of het wat voor je is. Verder noemde je dat je al als onderwijsasistent werkt, dus de doelgroep ken je al. Als je daar goed mee om kunt gaan, dan lukt waarschijnlijk lesgeven ook wel. Bovendien verdien je als docent aanzienelijk meer dan een onderwijsassistent, al is het nog steeds geen vetpot. Ik ben gestopt met lesgeven omdat ik juist de combinatie van kinderen en school niet ideaal vind omdat je nu eenmaal niet van een vast lesrooster kan afwijken. Groet van Kiki
Hier ook een lerares Engels . Het lesgeven en omgang met de kinderen vind ik heerlijk. Maar allerlei taken die erbij komen zijn minder en je maakt lange dagen en op sommige dagen zie ik mijn baby niet eens. En ik werk maar 3 dagen in de week. Vandaag had ik geen goede dag (een ouder die me haat en die mij voor alles heeft uitgemaakt), maar normaal valt het wel mee.
Ik heb toevallig afgelopen maandag een snuffelstage gelopen op de bovenbouw VMBO. Het is zeker aan te raden om mee te lopen in de lessen van vakken die je aanspreken. Zelf volg ik de PABO, en twijfel(de) ik of ik wil overstappen naar een lerarenopleiding of niet.
Je mag met een pabo diploma ook nog lesgeven op het vmbo he, heb collega's Nederlands en wiskunde die dit doen. Volgens mij is dit veranderd met de wet BIO, maar dat weet ik niet zeker. Ook zijn er pabo's die een specialisatie LWOO aanbieden, als dat je ligt is dat ook een idee. Voor TO: Geef zelf les aan klas 1-4 vmbo BB/KB. Vind het erg leuk. Zit in de talensectie (wordt bij ons op lespleinen gewerkt, dus alles door elkaar). Wij hebben goede werkplekken voor docenten, dus we kunnen erg veel werk op school doen, dat scheelt heel erg voor het thuiswerk. Toen we dat nog niet hadden moest ik veel meer thuis doen. Omdat we op lespleinen werken met studiewijzers hoef ik ook geen hele lessen meer voor te bereiden. Het lijkt mij ideaal te combineren met kinderen. Ik begin 's ochtends om 8.00 en ben altijd rond 16.00/16.30 weer thuis, afhankelijk van of ik veel op school voorbereid heb of niet en of we vergadering hebben. Werk op 20/25 minuten afstand van huis en school zit gelukkig in dezelfde vakantieregio. Tijdens m'n opleiding heb ik weleens getwijfeld of ik nog wel voor de klas wilde, maar het is heel belangrijk om een school te vinden die bij jou past. Op m'n stagescholen werd heel traditioneel lesgegeven en dat was niet mijn manier. Nu ik op een school werk waar de onderwijsmethode bij mij past en ik het ook goed kan vinden met de collega's heb ik het enorm naar m'n zin.
Bedankt voor alle reacties! Ik zelf zit er ook aan te denken om Engels te gaan doen (als ik het ga doen). Het is zo dat ik nu ook veel voor de klas sta in mijn functie en veel taken van docenten overneem, maar krijg daar absoluut niet naar betaald. Frustrerend, dus dacht ik: misschien moet ik dan maar docent worden! Het is ook zo dat ik daarnaast ooit heel graag voor mezelf zou willen beginnen als bijv. schoolcounsellor of leerlingbegeleider, of misschien wel binnen een school. Maar het is natuurlijk handig als ik dan veel ervaring heb en een vast baan is ook erg prettig naast dat ik evt. iets voor mezelf zou gaan doen. Het lijkt me wel doodeng, ik vind het nu ook soms moeilijk voor de klas, maar in mijn functie krijg ik toch wat minder respect van de kinderen dan dat de docenten krijgen, dus ik denk dat het misschien iets makkelijker word, al onderschat ik het zeker niet! Nu moet ik nog bedenken waar ik de opleiding ga doen. Ik wil het zowieso deeltijd doen en zag dat Windesheim in samenwerking met LOI de opleiding aanbied. Misschien is dat wat? Wie heeft hier ervaring mee? En kan je als docent ook 2 of 3 dagen per week werken, of is dat meestal meer? Ik ben net moeder en wil de komende jaren nog niet zo veel werken. xxx Irene
2 of 3 dagen werken kan op de meeste scholen redelijk makkelijk. Ik heb zelf het eerste jaar ook maar 10 uur lesgegeven (ongeveer 0.4 fte), daarnaast deed ik de educatieve master. Ik werkte toen 2 halve dagen en 1 hele dag. Houd er wel rekening mee dat een nadeel van 2 dagen kan zijn dat je klassen 2x op een dag ziet (vind ik altijd wat minder )
Daar zijn opleidingen voor idd. Ik doe elke keer cursussen om zo mijn kennis te vergaren. Ik ben ook dyslexie coach, ook erg leuk.
Oh, ik had je net een pb gestuurd met de zelfde vraag. Wel leuk hoor om je te blijven bijscholen! Ik word erg enthousiast geloof ik om docent te worden al vind ik het ook doodeng. Ik zie genoeg mensen overspannen worden in het onderwijs.
Ik ben ook onderwijs assistent maar dan op het mbo. Ik werk bij de opleiding spw. Ik heb zelf vorig jaar mijn opleiding afgerond, en werk dus nu als onderwijsassistent bij mijn oude opleiding. Ik vind het echt super leuk Ik kan mijn leerlingen heel veel dingen uitleggen,omdat ik zelf net de opleiding heb afgerond. Mijn collega's zeggen dat ik ook een opleiding voor leraar moet gaan doen, omdat ze mij er echt geschikt voor vinden. Alleen weet ik van mijzelf dat ik er op dit moment geen dicipline voor heb, aangezien mijn vriend en ik een kindje willen. Ik heb er zelf geen last van dat ik minder respect krijg dan mijn collega's. Ook al ben ik bijna van dezelfde leeftijd als mijn leerlingen, ik laat erg duidelijk niet over mij heen lopen.