2 wekend geleden heb ik met de kinderarts besproken dat de nexium bij mijn zoon echt eruit moest. Hij is inmiddels 18 maanden, en zou dus over de reflex heen moeten zijn.... We zouden langzaam afbouwen met 1 maand een half zakje en daarna niks Meer....prima... Maar na 1 week begin het spugen terug te komen en ik dus kinderarts gebelt van joh...ziet er niet naar uit dat het werkt....nee ik moest gewoon doorzetten...ok... Maar na 3 nachten rollend van de pijn door het bed en overdag alleen maar slikken en chagrijnig zijn had ik zoiets ben er Klaar mee.... Dus heb gister een heel zakje weer gedaan om te kijken of het echt de maag was.....een doorslapen kind en nu heerlijk vrolijk aan het spelen.... Nu moest hij na 5 weken terug komen als het niet goed ging....maar wil dus nu eigenlijk terug.... Maar ben bang dat ze zegt dat ik niet lang genoeg vol gehouden heb, maar een kind was zo heftig reageerd zegt genoeg lijkt mij? Wat zouden jullie doen? Nogmaals afbouwen of kinderarts afspraak maken?
Ik zou blijven bellen naar de kinderarts, jij kent je kleine het beste, en misschien nog langzamer afbouwen? Je kan ook een filmpje maken voor de kinderarts als je moederhart het aankan? Pittig dat hij direct last krijgt, arm ventje. Ik vind dat de kinderarts verder moet kijken wat het kan zijn. Er zijn ook kinderen die last blijven houden van reflux. Protocol is eens in zoveel tijd proberen af te bouwen, lukt dit niet dan opnieuw kijken wat er nodig is. Hier moest ik met 6 maanden afbouwen (Ranithidine), ik ben pas met 7,5 maand gaan afbouwen, heel langzaam. Echter hier geen heftige klachten, alleen meer omhoog komen van melk maar niet zo pijnlijk dat de huilbuien terugkwamen. Dus mijn zoontje heeft geluk dat hij nu al over de ernstige verborgen reflux is heen gegroeid. De darmpjes zijn nu ook gewend aan de medicatie, poept hij wel goed en regelmatig?
Ik zou overleggen met ka en als dat niet lukt met je ha. Dit klinkt niet goed. Onze jongste mocht ook afbouwen, eerst leek dit goed te gaan. Wel meer spugen, maar verder geen echte klachten die afwijkend zijn voor een dreumes. Na een paar weken ging hij over op voedselweigeren. Iom ha nexium weer gestart en na een paar dagen ging het weer beter. Pas rond de 16 maanden echt afgebouwd. Ik weet niet hoe jouw kindje zich ontwikkeld, maar onze jongste gaat langzamer dan gemiddeld. Pas toen hij veel ging zitten werd het beter betreft de reflux, maar zodra er iets niet goed gaat is hij alsnog snel aan het spugen. Sommige kindjes houden nu eenmaal langer last van reflux, helaas.
Na het afbouwen een terugval komt vaak voor, het lichaam moet dan wennen dat ze het maagzuur zelf moeten reguleren. Anders doe je om de dag nog een half zakje? Dus nog 1 stapje tussen Nexium en niks . Oh sorry, zie dat je nu elke dag een half zakje doet, dan is mijn optie nu nog niet aan de orde. Maar inderdaad eens kijken of langzamer afbouwen werkt. Ene dag heel, andere dag half ofzo? Wellicht heeft de KA nog tips, kun je telefonisch niet terecht?
Ga vanmiddag even bellen voor of afspraak of telefonisch consult... Vind het huilen gewoon niet normaal.... En idd voedsel weigering.... Van een vreetmonster naar een kind die zijn lievelings eten niet eens meer wou! Hij is juist heel snel in ontwikkelen....maar gewoon idee dat er toch iets niet helemaal lekker zit... Dan maar extra röntgenfoto een keer.... Dat er een terugslag aankwam snap ik, maar dan zou je na mijn idee toch na 2 weken verbetering moeten zien inplaats van verslechtering?
Wat vervelend zeg! Gewoon bellen hoor! Is het geen idee om juist langzaamaan proberen af te bouwen? Wij proberen nu af te bouwen door elke week een halve cc te minderen van de nexium. Telkens als we denken dat we een reactie zien stoppen we weer een weekje en proberen daarna weer verder te gaan met afbouwen. Wat bedoel je met een röntgenfoto? Waarvoor krijgt je kindje een röntgenfoto? Heeft ons douchtertje nog nooit gehad? Heel veel sterkte gewenst!
We hebben nu steeds dus 2 weken half zakje nexium gedaan.....dus dat was al langzaam zei de kinderarts.... Maar als je dan al zo heftig reageerd zag ik het niet zitten om helemaal te stoppen. En omdat hij al 18 maanden is zou de reflux in principe over moeten zijn ( meestal voor 1 jaar ) Hij heeft van die slik foto's gehad, dat bedoel ik meer. Om te kijken of alles wel goed sluit....
De meeste kindjes zijn er overheen gegroeid met 1 jaar, maar niet alle. Overal is wel een uitzondering op te vinden.
Wat vreemd. Mijn kinderarts zegt dat je in een keer moet stoppen omdat het spul maar 24 uur werkt en het lichaam er niet aan went. Van haar moest ik meteen stoppen en niet afbouwen. Onze dochter is nu pas vier maanden en ik ben nu twee dagen gestopt. Het lijkt goed te gaan maar ik vind het wel eng. Volgens de kinderarts zou ik pas over een week wat merken. Dan komen er pas wondjes waar ze last van krijgen. Ik zou langzaam afbouwen ook logischer vinden. Niet dat je iets aan mijn relatie hebt, maar wilde het even delen omdat ik het zo gek vind dat mijn kinderarts iets heel anders zegt.
En hoe gaat het nu met je kindje? Hier leek het afbouwen goed te gaan maar meisjelief (15mnd) lijkt toch weer wat meer last te hebben:x