Hoe kat voeren? (Hond in huis)

Discussion in 'De lounge' started by Maxellera, Jan 24, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Maxellera

    Maxellera Fanatiek lid

    May 14, 2012
    2,092
    82
    48
    NL
    We krijgen over een aantal maanden een kitten en ik vroeg me af hoe ik dit aan moet pakken mat voeren. Onze hond krijgt standaard 's ochtends eten en 's avonds.
    Mensen met katten hebben meestal standaard gewoon ergens een bak staan waar ze dan de hele dag kunnen eten, dit is bij ons niet mogelijk omdat de hond dan alles op eet :p. Zijn er mensen die dit ook hebben en weten hoe je dit oplost? Kan je een kat bijvoorbeeld ook een aantal keer wat geven ipv dat het altijd bereikbaar is?

    Hoger zetten zal moeilijk gaan.. Of het moet echt op de eettafel of het aanrecht maar dat vind ik niet zo fris.
     
  2. Coquelicot

    Coquelicot Niet meer actief

    Misschien kun je de bak op de rug van de hond binden?
     
  3. El1983

    El1983 Fanatiek lid

    Sep 19, 2012
    3,561
    0
    0
    Verzorgende IG
    My little castle
    Mou wij hebben dat probleem met onze katten, een kat eet alles op dus ook het voer van de andere kat. Hierdoor moeten we dus de katten verspreid op een dag eten geven. Gaat goed. En katten hoeven echt niet de hele dag een voerbalkje klaar hebben staan hoor ;) het is alleen makkelijker ;)
     
  4. Smnee

    Smnee Niet meer actief

    Mijn hond en kat krijgen tegelijk eten :) eten geven is ook beter voor het 'binden' heb ik ooit gelezen.
     
  5. simba32

    simba32 Bekend lid

    Apr 22, 2012
    571
    0
    0
    NULL
    Friesland
    Ik heb twee hondjes en een kat die leven prima samen.. zijn met elkaar opgegroeid. Ik heb de bak van de kat op de wasmachine staan waar dus dag en nacht brokjes in zitten.
     
  6. Maxellera

    Maxellera Fanatiek lid

    May 14, 2012
    2,092
    82
    48
    NL
    Ok, bedankt :D. Dan zal de kat inderdaad maar moeten wennen aan twee maaltijden per dag. In het begin wel wat vaker als kitten.
    Eten ze het bij jullie dan ook automatisch allemaal op? Want wat als de kat het half laat staan?
     
  7. Josie88

    Josie88 Niet meer actief

    Hier ook een hond en een kat. De hond aangeleerd dat hij niet bij het bakje met voer van de kat mag. En dat weet 'ie dondersgoed: uit het bakje eten doet 'ie niet, maar alles wat er naast wordt geknoeid, wordt vakkundig opgeruimd. Hartstikke handig. :p

    Dus ik zeg: duidelijk maken dat de hond er niet bij mag, dan kan het voer blijven staan (onze kat eet ook niet in één keer alles op, dus hoef er nu ook niet om te denken het weg te zetten).
     
  8. Maxellera

    Maxellera Fanatiek lid

    May 14, 2012
    2,092
    82
    48
    NL
    Ook een idee, wel lastig als de machine aan staat ;).
     
  9. El1983

    El1983 Fanatiek lid

    Sep 19, 2012
    3,561
    0
    0
    Verzorgende IG
    My little castle
    Denk dat de hond dat niet lastig gaat vinden ;) :p
     
  10. simba32

    simba32 Bekend lid

    Apr 22, 2012
    571
    0
    0
    NULL
    Friesland
    nee hoor blijft gewoon staan valt er niet af of iets dergelijks.. heb dit al jaren zo en er is nog nooit een bakje afgevallen tijdens het wassen.
     
  11. MMarianne

    MMarianne Niet meer actief

    Hier staat het eten van de kat boven.
     
  12. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Inderdaad. Misschien op een plek zetten waar de kat wel mag komen, maar de hond niet?

    Onze katten, ze zijn helaas overleden, hadden altijd een bakje droogvoer/brokjes tot hun beschikking, alsmede een bakje water.
     
  13. Rooz88

    Rooz88 Niet meer actief

    Wij kregn voor ons kitten de tip om een "vreetschuur" te maken omdat we al 2 grote katten hadden die ook graag de kittenbrokjes lustten.
    Je neem een grote doos, zet die op de kop en maakt er een gat is wat precies groot genoeg is voor het kitten om doorheen te kruipen. Het gat kun je later als het nodig is wat groter maken. Wij hebben destijds wel een flap van de doos onder de kast geschoven zodat de doos ee beetje vast stond. Het werkte hier super!
     
  14. Tweekids

    Tweekids VIP lid

    Aug 26, 2012
    13,148
    330
    83
    Female
    Kraamverzorgster & hypnobirthing docent
    Hier krijgt de kat op dezelfde tijden als de hond eten. Sóchtends brok sávonds vlees. Als kitten zijnde niet natuurlijk want dan hebben ze meer voeding nodig dus dan even apart zetten.
     
  15. Yotsuba

    Yotsuba Fanatiek lid

    Jul 22, 2009
    1,980
    0
    0
    Dispuutbehandelaar
    Omgeving Utrecht
    Is het niet een idee om een bakje brokjes op de krabpaal neer te zetten?
    Of inderdaad boven ergens ala de hond niet boven komt.
     
  16. noensje

    noensje Bekend lid

    Jul 25, 2011
    968
    0
    0
    In me holletje
    Let je ook ff op de kattentoilet die ene hond van mij vond ik vaak lekker kauwend op een kattendrolletje, kattevoer staat hier in de keuken en de honden willen weleens een brokje pikken
     
  17. zwangerregnawz

    zwangerregnawz Bekend lid

    Jun 12, 2010
    907
    27
    28
    Hahahahahaha! Oh goedemorgen!

    Nou het is voor katten ook niet slecht om op vaste tijden eten te krijgen hoor. Wij doen dat ook met onze poes, aangezien onze poes ook een dikke pannekoek is geworden omdat ze een tijdje bij het vakantiepark hier in de buurt heeft lopen bietsen voor eten. Nu zit ze op "dieet" en kregen wij aangeraden om haar op vaste tijden eten te geven. Meestal is dat sochtens, en savonds ook nog een keer. Ik weet heel eerlijk gezegd niet hoe dat zou gaan in de zomer hoor, want dan is ze meestal snachts buiten. Maar zou je het bakje niet op een hoge plaats neer kunnen zetten? of op de trap bv?
     
  18. zwangerregnawz

    zwangerregnawz Bekend lid

    Jun 12, 2010
    907
    27
    28
    vreetschuur.. hahaha
     
  19. Maxellera

    Maxellera Fanatiek lid

    May 14, 2012
    2,092
    82
    48
    NL
    Bedankt voor de tips iedereen!
    We hebben helaas een appartement dus boven zetten gaat niet lukken ;). De doos was ook wel een idee geweest als onze hond niet zo een papier/karton liefhebber was, haha. Alles wat op de grond staat gaat hij lekker aan knabbelen :p.

    Waarschijnlijk is het idee van op de wasmachine dan het beste. Eettafel en aanrecht zijn ook hoger maar vind ik niet fris, en op de krabpaal lijkt me een beetje eng als de kat er een keer op springt ofzo. Dus waarschijnlijk dan op de wasmachine met een antislip matje er onder :).
    -En ik zal in de gaten houden of hij van de drolletjes af gaat blijven, ik hoop maar voor hem van wel, haha.
     
  20. xLau

    xLau Lid

    Jan 19, 2013
    53
    0
    0
    school
    Ik sluit me hierbij aan!
     

Share This Page