Eventueel een weggeefhoek of ruilhoek via Facebook in de buurt? Qua eten is er online genoeg te vinden aan low budget gerechten. eventueel 1 keer per week bij ouders eten, of vragen of ze de restjes die ze misschien anders weg gooien willen bewaren?
Lukt meer dan makkelijk! Ik doe het hier met 150 in de maand, voorheen at mijn ex daar ook van mee Het is de truc om je weekmenu aan te passen op de aanbiedingen. En lidl is niet zo goedkoop als het lijkt, ah is veel goedkoper als je de aanbiedingen en euroshopper haalt! Wasmiddel is 2 euro per fles bij de hema. 20 wasjes per fles. Als je ruuuiim rekent heb je aan 6 euro dus voldoende voor wasmiddel. 12 rollen euroshopper wc papier zijn 2 euro nogwat. Luiers van europrofit bij de kruidvat/etos zijn 80 stuks voor 10 euro. Niet die dure fruitpotjes halen maar in plaats van een potje fruit van 80 cent gewoon een banaan fijnprakken. Verder veel limonade en thee drinken. Fles raak limonade is 1 euro en pakjes thee heb je vanaf 20 zakjes voor 30 cent, lekkere zakjes zijn 60 cent voor 10. Bij de appie heb je 3 broden voor 2 euro, gooi er 1 in de diepvries. Qua beleg geen dure vleeswaren maar een pot jam van 1 euro, pot chocopasta van 1,20 en pot pindakaas van 1,20. Eet met dit winterse weer vaak stamppot! Een grote zak spekjes kost 1,25 , bak die lekker uit en roer ze door de stamppot in plaats van allemaal een grote lap vlees op bord. Of 1 dagje geen vlees en de andere dag een zelfgedraaide bal gehad. 2 pakken van 500 gram rundvlees zijn 4. Hier draai je makkelijk 7 ballen per verpakking van. En dan niet met zo'n duur zakje kruiden erdoor maar met een gekruimeld beschuitje, scheurje melk, beetje ketjap, paprikapoeder zout en lepeltje mosterd heb je zalige ballen! Aardappelen zijn bij de appie 5 kilo voor 1,20. Kun je 5 keer van eten. Alle stamppotgroentes (bieten, wortels en ui, boerenkool, spruiten) zijn minder dan een euro... Dus zo eet je elke dag onder de 2.... Meid jullie budget is bijna 3x ons uiterlijke budget en wij hebben het ook gered..... komt helemaal goed, geen zorgen maken!
@luja dat vind ik bijzonder knap 150 euro voor de hele maand aanboodschappen!! Jeetje daar doe ik misschien net 2 wk mee?
En de goedkoopste koekjes maak je gewoon helemaal zelf.... - ei bloem suiker en boter. - havermout banaan (eventueel pure hagelslag) En het is zo leuk om samen met de kinderen te doen! 12 eieren zijn 1,10. Bloem een heel pak is 0,30, suiker is 60 cent voor een kilo en een pakje roomboter 1,05. Havermout 0,40 en je koopt 7 bananen in een plastic zakje voor 1 euro. Dus omgerekend kost een bakplaat vol met koekjes amper 50 cent en ze zijn veeeeel lekkerder
Eieren bij de turk zijn vaak goedkoper haal altijd 30 stuks voor 2.95. Roomboter is bij de Jumbo 95 cent. Wel leuk al die tips bij elkaar. Woensdag zelf voor het eerst appeltaart gemaakt was super lekker oude appels had ik twee verse er bij ei wel pak koopmansappeltaart haha. Je hebt ook kaneel suiker maar deed er niet zo veel suiker in bus slagroom en krentjes was smullen. En was ook super leuk om te doen.
Als t moet kan het! en dan word je creatief in je recepten. Boodschappen zijn de makkelijkste uitgaven om op te besparen! Gewoon eerst t noodzakelijkste in je kar en dan de rest. En van tevoren een bedrag met jezelf afspreken zoals ik toen deed met 40 euro en daar gewoon niet boven komen. En vaak hield ik dan nog over ook waardoor ik aan 150 totaal kwam. Eten voor je naar de winkel gaat om impulsaankopen te voorkomen. Bij de appie heb je nu een zelfscan, dus je weet tot op de cent hoeveel er in je karretje zit, ik deed t voorheen met een rekenmachine maar dankzij de zelfscan hoef je niet meer als sloeber door de winkel Avondeten voor max 2 excl vlees of 4 incl vlees dus 3 euro per dag, is 21 euro. 6 broden is 4 euro. 3 soorten beleg 4 euro, wc papier 2, 3 keer thee 1,00, 3 limonade 3,00, genoeg ingredienten koekjes 2,00 voor de hele maand 21 4 4 2 1 3 2 ____ 38. Heb je nog 2 euro over ook. Bijvoorbeeld voor een pak dubbelvla van 0,80 en een pak ijslollies van 0,70. Of kookpudding en een pak melk.
Toiletartikelen kun je ook voor naar Action. Wij kopen daar altijd het WC papier 24 rollen voor 4 euro. Verreweg het goedkoopst. Ook deodorant, shampoo en zeep kun je daar halen. Hoeft allemaal niet duur te zijn. Verder wat dingen voor op voorraad in de vriezer die niet duur en toch gezond zijn: rode kool, spinazie (a la creme), sperzieboontjes. Kosten allemaal nog geen 50 cent het pak en kun je toch lekkere en gezonde gerechten mee maken. Zorg je verder dat je wat basisproducten zoals macaroni, rijst, aardappelen, eieren, melk, boter, bloem en eventueel wat kruiden in huis hebt en je kunt van alles wat maken (ook sauzen). Voor nu zou ik even kijken wat je aan flesvoeding nodig hebt en dan kijken wat er over blijft voor de rest. Goed aanbiedingen afzoeken en het moet te doen zijn. En maak weekmenu's en ga niet meer dan 1x per week naar de winkel dan komt het goed!
Lidl en ah basic producten zijn evenduur...heb laatst 30 producten vergeleken...fruit en groenten en vlees zijn altijd duurder bij ah (of het moet een hele goede bonusaanbieding zijn) dus als de lidl in de buurt is is dat idd verstandiger...producten zijn wel beter van kwaliteit als de ah basic....vergelijk maar eens wat etiketjes. Maar ik mis in alle goede tips om de week door te komen ook fruit...hoeveel fruit eten die kinderen dan per dag? Want ik koop fruit hier bij de nettorama (goedkoper dan de lidl) en ik ben zeker 20 euro of meer kwijt per week. Er gaan hier 10-12 stukken per dag doorheen voor 4 personen.
Meer dan 2 stuks is echt niet nodig per dag pp (of pk ) Idd meer groenten en fruit vanuit de aanbieding. Probeer veel te wokken en zoals hierboven genoemd toiletartikelen bij action bij idd goedkoper!
Nou hier is dat echt wel nodig...mijn kinderen redden het s ochtends en s middags niet op 1 stuk fruit...ben eigenlijk verbaasd dat andere kinderen daar voldoende aan hebben. En dan eten ze ook nog een bak rauwkost.
Ts heeft 400 euro per maand, ik 150. Voor die resterende 250 euro kan ze genoeg fruit kopen Nee, zonder gekheid, destijds aten mijn ex en ik fruit op het werk. Dat was gratis. We kregen vaak ook overgebleven fruit mee. We haalden eens per week een zak bananen van een euro en daarmee hadden onze dochters elke dag een vers fruithapje in plaats van een potje. ook haal je op de markt voor een euro 5-10 stukken fruit. En bij de appie dus 7 bananen een euro en 3 jonagold appels 0,60 Dan zou ts voor 1,60 per dag klaar kunnen zijn, 10 euro per week. (Even bericht gewijzigd, berekening ging mis, ts had opeens 6 kinderen in mijn uitkomst )
Fruit is ook suiker hoor en zet aan. Kan je beter groentes doen, paprika, komkommer, tomaatjes, radijsjes, worteltjes.
Mijn dochter moet fruit mee naar school en krijgt dan een mix van groente en fruit mee. Half appeltje in stukjes en een stuk of 4 snoeptomaatjes bijv.
Welke omgeving woon je? Eens in de zoveel weken hebben wij in het oosten van het land bij een supermarkt vrachtwagenverkoop. Daar hebben ze spotgoedkoop toiletpapier, douchegel/shampoo, broodbeleg etc. Misschien dat dat bij jullie ook wel bestaat? Via de scoupy app zijn bepaalde producten gratis. Kan fijn zijn als je krap bij kas zit. Wat anderen ook al zeiden, paar maanden meer rijst/pasta of aardappelgerechten maken. Maar even iets minder 'clean' maar wel eten op tafel? Wat wij wel vaker doen is dag 1 aardappels koken, meer dan nodig, en op dag 3 van wat toen is overgebleven gebakken aardappeltjes maken. Is goedkoper dan een zakje in de winkel te kopen. Of wat dacht je van ovenschotels zelf maken? Daar kun je je creativiteit op los laten en van alles bij gebruiken. En gebruik eens een maand alleen die groentes die in de aanbieding zijn, dat scheelt best heel veel in de portomonee. Heel veel succes om de voorraad weer op te bouwen
Weet dat nettorama niet in het hele land zit, maar is goedkoper dan lidl, aldi en dergelijk.. Zeker als je watmeer neemt.. bv 3 pakken optimel, dan krijg je korting.. betaal je1 europer pak... En dat is bij heel veel producten zo..en ook de houdbaarheidsdatum is vaak veeel langer..
Rauwkost wordt ook dagelijks in grote hoeveelheden gegeten en de fruitsuikers die "aanzetten" kunnen ze heel goed gebruiken hier.