Ons mannetje wordt vaak heel chagrijnig wakker uit zijn middagslaapje. We letten erop dat hem even rustig de tijd geven om wakker te worden, maar alsnog is hij vaak heel boos als hij wakker wordt. Ik heb zowel rustig bij hem blijven en bijvoorbeeld over zijn rug aaien, als de deur open doen en weer even weggaan (maar wel op gehoorsafstand), als het grotendeels negeren en gewoon rustig zijn kleertjes aandoen. Geen van de drie methodes levert een minder chagrijnig kind op. Hij heeft sowieso wel altijd trek als hij wakker wordt, terwijl hij meestal kort voor het slapen heeft gelucht. Meestal geef ik hem wat fruit of een rijstwafel of zo na het slapen, maar hij kan nog lang bozig blijven. Eigenlijk werkt alleen de tv aanzetten goed, maar dat vind ik zelf niet zo'n goede oplossing. Ik vermoed dat het toch te maken heeft met te vroeg wakker worden, maar nog langer laten liggen lijkt me ook niet zo'n goed idee. We volgen zijn moeheidssignalen, dus hij is meestal niet te moe als hij naar bed gaat. Hebben jullie hier ervaring mee en misschien nog goede tips?
Hoi hoi, Hiet hetzelfde gevalletje bij 18 maanden. Altijd boos als ik zn kamertje opkom, laat staan dat ik probeer hem uit zn bedje te krijgen :x Dat wil ie al helemaal niet. En dit na dikke 2 uur slapen....wil wel eens met hem ruilen, haha! Ik kleed hem dan gewoon om in zn bedje en geef hem ondertussen een speeltje. Dan ff door de zure appel heen bijten, uit zn bedje tillen en naar beneden. Daar staat dan een flesje drinken en een koekje klaar ( koekje is in zijn geval een Lu Cracotte/ plakje ontbijtkoek). Zolang hij nog denkt dat dit koekjes zijn, doe ik het ervoor . En de tv ff aan. We hebben baby-tv, dat ie dan ongeveer 30 minuutjes mag kijken. Dan nemen ik en de blokken het over, haha....hierna speelt ie lekker alleen verder en issie zn boze bui al snel vergeten! Groetjes
Aaron heeft het niet altijd, maar wel regelmatig. En ik heb zelf het idee dat het toch wel komt door trek. Hij mag dan een ontbijtkoek of een krentenbolletje voor de televisie eten. Zodat hij even rustig wakker wordt. Daarna gaan we gewoon samen spelen. Het is misschien niet helemaal pedagogisch verantwoord, maar ach...zo hebben we allebei rust .
maak je hem zelf wakker dan ?? hier maakten we ons zoontje ook altijd wakker.... en dan was hij ook kei boos.... maar sinds een poosje laten we hem toch maar uit zichzelf wakker....en dan is hij gewoon echt super vrolijk en gaat ook gewoon op zijn normale avondtijd weer naar bed. als je zoontje al uit zichzelf wakker word... ehmm dan misschien indd wat boefjesmama zegt ??
We maken hem eigenlijk nooit zelf wakker. We volgen zoveel mogelijk zijn eigen slaapritme. Maar hij wordt volgens mij soms uit zichzelf te vroeg wakker. Vandaag sliep hij na een minuut of 5 gemurmel weer een extra half uur, maar meestal maakt hij zichzelf wakker met zijn gekreun. De tv gebruik ik ook wel eens, vanochtend nog toen hij het al om half 7 dag vond, en ik dat niet met hem eens was. Maar ik vind het niet zo'n fijn idee om het elke keer te doen. Hij mag al elke dag tv kijken tijdens het koken, hij kijkt tv als we langere tijd in de auto zitten, en dat is ook bijna elk weekend, dus ik vind dat hij al redelijk veel tv kijkt. Sowieso wordt hij dan vaak boos als ik de tv na een tijdje uit zet, dus dan verschuif ik het probleem eerder dan dat ik het oplos. Daarom hoopte ik op een ander idee.
mejojo: waarom maakten jullie jullie kindje wakker?sliep hij te lang voor jullie gevoel? ik moet niet eens denken aan hem wakker maken van zijn slaapje(tenzij hij medicijn of zo moet hebben) ik zou een flesje in bed geven, vaak worden ze wakker met dorst na middagslaapje. (ik geef mijn zoon voor zijn middagslaapje een flesje, dan valt hij ook makkelijk in slaap, als ik dat niet doe dan heb ik over n paar uur ook een boze jongen in bed )
Hier een kindje die de laatste tijd verdrietig en gefrustreerd wakker is en dat kan soms ook wel een half uur duren. Ik denk dat het bij ons zoontje er ook mee te maken heeft dat hij korter slaapt dan hij eigenlijk nodig heeft. Maar ja daar kan hij ook niets aan doen. Op dat moment is ook helemaal niets goed helaas. Tv werkt hier ook wel maar wil ik dus ook liever niet aan gaan beginnen.
Hier ook herkenbaar, te kort slapen en daardoor *piep*chagerijnig... Iets eten, afleiden met speelgoed en vaak een driftbui om 'het kwijt te raken' zorgt er vaak voor dat het wel weer over gaat. Die driftbui stuur ik overigens niet bewust op aan, dat snap je , maar daarna is het wel over!