Hoi, Ik ben benieuwd naar wat ervaringen. Ik wil tot 6 mnd als het lukt volldedige bv geven. Tot nu toe gaat het prima. Maar daarna? Dan wil ik starten met groente en fruit in elk geval. Maar hoe introduceer je granen? Brood, pap? Wie is ook na 6 mnd begonnen en hoe heb je granen gegeven? En tot wanneer is melk nodig? Immers is al bekend dat melk voor volwassenen, koemelk dan, helemaal niet zo gezond is, je kunt veel beter yoghurt of kwark eten. Dus hoe zitdat met baby's? Alvast dank!
Ik heb ook tot 6 maanden uitsluitend bv gegeven. Daarna begonnen met stukjes groente en daarna stukjes fruit. Met ongeveer 7 maanden gaf ik een broodkorst en toen dat helemaal goed bleek te gaan na een paar weken een boterham. Met 9 maanden kreeg hij voor het eerst een beetje yoghurt, gewoon voor de lekker en om te wennen. Andere melkproducten dan het huismerk heeft hij verder nog niet gehad (en ben ik ook niet echt van plan eigenlijk voorlopig) BV of kv is tot 1 jaar de belangrijkste voedingsbron, wat je daarna nog echt nodig hebt aan melk weet ik niet zeker, het voedingscentrum adviseert volgens mij 300 ml of gram, incl zure melk producten en kaas.
Misschien kun je naar het voedselintroductieschema van stefan kleintjes kijken. Ik gebruikte die als richtlijn
Ik heb ook 6 maand volledige bv gegeven. Daarna een broodkorstje gegeven, toen dat goed ging steeds meer gegeven. Ben ook met fruit en groente begonnen. Aldoor maar een paar lepels. Bij mij duurde het heel lang voordat hij echt ging eten. Brood wilde hij wel maar fruit en groente pas bij 8 maanden of zo echt. Koemelk mag je Olsens mij pas geven na 1 jaar en ik zou idd even op borstvoeding.com kijken, die PDF, voedselintoductid, handig schemA
gebruik ook dat schema van borstvoeding.com (stefan kleintjes). Hier tot 6 maand bv gegeven. Daarna begonnen met 1 x brood, 1x fruit en savonds groente als wij ook eten. Brood: De eerste 3 weken vond ze brood niets, bood het wel altijd aan maar dan samen met een volkoren cracotte (die vind ze erg lekker! en ging er zo in. Nu eet ze s morgens en s middags een halve boterham. Groente: was eerst een brocolli oorlog. de tafel en grond lag helemaal onder gesmeerd. Nu eet ze zo 4 roosjes achter elkaar op. Fruit: eerste en paar happen, nu eet ze een half stuk ongeveer. Ook een banaan zo in de hand, peer in reepjes. Soms geef ik zelf kleine stukjes groente of fruit tussendoor zo in haar mondje. Toch doet ze het heel graag zelf en stopt ze soms met eten als ik het in haar mond probeer te doen (ze schud dan nee ). Als ik dan gewoon stukjes voor haar neer leg en haar vervolgens niet meer help eet ze na een minuut zelf gewoon verder. Erg leuk en handig, kun je zelf ook gewoon eten.
Schema op borstvoeding.com gebruikten wij inderdaad ook. En zelf laten eten is ideaal, het kost wat opruimen maar je kunt tenminste allemaal tegelijk eten,
Hier ook met 6 maanden gestart. Eerst groente, 3 dagen hetzelfde gegeven daarna wat anders. Na 3 groentes ook fruit erbij. En rond die tijd ook een broodkorst. Met 7 maanden een boterham. Met 8 maanden voorzichtig roomboter uitgeprobeerd (oudste KMA). Toen ook pasta en rijst gegeven en groente en fruit langzaam uitbreiden. Met 10 maanden griekse yoghurt omdat ze overdag bij de gastouder geen fles meer wilde. Koemelk wilde ik eigenlijk niet geven. Wij drinken het zelf niet en oudste lust het niet. Maar het is bij haar echt een crime om er wat zuivel in te krijgen. Ik bied haar s morgens en s avonds yoghurt of vla aan en nu eet ze dat weer prima maar ook momenten dat ze niet wil. Ze heeft tot haar 3e KMA gehad. Ik wil nu ook graag stoppen met kolven en jongste kan 's avonds nog niet zonder. Yoghurt eet ze soms maar een beetje van en als de nachtvoeding wegvalt, krijgt ze echt te weinig zuivel binnen. Ik vind het ook een lekker idee dat als ik s avonds weg ben, ik niet alsnog hoef te kolven. Dus aangegeven dat ze bij de gastouder wel wat koemelk mag proeven, was nog niet zo'n succes. Nu geprobeerd als papflesje en ze komt er nu s morgens en s avonds om vragen.
Ik ben met 6 maanden begonnen met groenten. Ivm kramp rustig opgebouwd, eerst fruit erbij en met 7 maanden brood. Eerst een korstje gegeven en al heel snel at ze een hele boterham weg.
Wij zijn ook met 6 maanden pas begonnen. En meteen met stukjes zachte wortel en broccoli. En fruit. Dat ging allemaal erg goed. Geweldige foto's vanaf 6 maanden ook rijstwafel, dat is met 22 maande nog steeds favoriet. Met 7 maanden met brood begonnen, ook dit zelf laten eten. Ik heb het boek van Stefan kleintjes gekocht, heeft me veel geholpen en was een goede leidraad. Wij hebben pas vanaf 9 maanden yoghurt gegeven. En bv tot 1 jaar (toen wilde hij niet meer) en daarna gewone melk.