ViciousM. Is het niet mogelijk om van huisarts te wisselen? Dit onzekere wachten is ook zonde van je tijd. Maar misschien eerst nog een keertje proberen te vragen voor een doorverwijzing. Ik kreeg ook eerst de tip om te temperaturen. Nou na drie mnd, zonder duidelijke cyclus, was ik dat ook erg beu. Gelukkig stuurde hij me wel door. Maar ben ook wel heel duidelijk geweest. Heb me niet laten afschepen. Achteraf maar goed, anders was ik nu nog geen stap verder. Niet dat ik dat nu al ben. Eerst een MRI. En dan kijken we hoe verder te behandelen. Succes en sterkte.
Het probleem zit hem niet alleen in de huisarts. Ik ben allereerst naar de dermatoloog verwezen, vanwege mijn huidproblemen. Toen ik aangaf dat ik ooit een veel te sterke pil voorgeschreven heb gekregen en dat een beetje paralel loopt met mijn huidproblemen, hebben ze wat hormonen nagekeken, ik weet niet welke allemaal. Toen werd ik ivm te hoog prolactine doorverwezen naar de gyn. Deze heeft dus MRI scan laten uitvoeren, waarop hij niets kon zien, en de dostinex voorgeschreven, waar ik niet tegen blijk te kunnen. Maar feit is dat mijn prolactine te hoog is én blijft. Dik boven de 1000. En als ik dan een balletje opgooi over mijn gewicht en huidproblemen, dan reageert hij er niet op, of wimpelt het een beetje weg. Ik heb het idee dat mijn gezondheidsproblemen een beetje een pakketje bij elkaar is, van alles wat, maar ik kom er niet verder mee als er geen arts is die zegt; laten we je even goed onderzoeken..
Nee aan mijn antwoord heb je idd niets. Enige wat ik kan bedenken is een second opiniun in een ander ziekenhuis. Echt balen zo. Hen je al enig idee wat je kan/wil ondernemen om toch geholpen te kunnen worden in deze situatie? Sterkte ermee. Ben ook benieuwd naar verhalen van anderen met een te hoog prolactine en hun verdere traject.
Hoi Miepje, Ik heb aan ieder antwoord iets hoor, ik vind het al fijn dat er mensen met me meedenken. Ik heb nog geen idee wat ik kan en wil ondernemen, ik ben hier al zolang mee bezig. Wat begon met moeheid, buikkrampen en stofwisselingsproblemen, spierpijn, vlekken zien, onverklaarbaar overgewicht, naar psychische problemen, acné, nu blijkbaar hyperprolactinemie wat weer problemen met vruchtbaarheid veroorzaakt en allerlei 'kleine' dingetjes daar nog tussenin.. ik ben steeds weer op een ander gebied aan het zoeken maar het is alsof er niet 1 specifieke plek is waar ik met het hele pakketje terecht kan. De ene arts zegt dat ik bij de ander moet zijn en andersom...
Hoi Miepje, Ik heb ook een te hoge prolactine. Dit kwam naar voren tijdens een bloedtest van de huisarts ik heb nu parodel voorgeschreven gekregen. Die moet ik 2 keer per dag innemen. Dat werkt bij mij wel tegen de aan maak van prolactine. Ook zou hierdoor mijn cyclus wat korter moeten worden maar dat is tot heden nog niet zo. Nu ben ik wel gelukkig doorverwezen naar de gyn. Daar moet ik nu 2 feb naar toe.
Vicious M, balen dat je zoveel onverklaarbare klachten heb. Laat je niet afschepen hoor. Loop je hier al lang mee? Is er geen ander middel te proberen om je prolactine omlaag te krijgen? Zie ook het berichtje van Sakia (Parodel). Saskia, voor jou komt 2 februari ook al wat dichterbij. Dit wachten is echt erg hé? Vind het zo'n verloren tijd. Ik hoop zelf 12 februari meer duidelijkheid te krijgen. 3 febr de scan. Echt balen dit wachten. Zodra ik wat meer weet, laat ik het via hier wel weten.
Vicious M: herkenbaar, heel herkenbaar. Ook je overige klachten. Laat ik in het kort mijn verhaal vertellen. Ca.10 jaar terug heb ik ook onverklaarbare klachten gehad. Buikpijntjes, naar gevoel etc. etc. Ik slikte destijds Marvelon (al vanaf mijn 16e en was toen 32). Zelfs kijkoperatie gehad om te zien of er niets met mijn baarmoeder aan de hand was maar dat was het niet. Doorverwezen door ha naar gyn, deze heeft het een en ander gedaan en mijn medicijnen gegeven (weet niet meer waarvoor) waar mijn huid compleet van wegbrande. Had door deze medicijnen uitslag. Gelukkig goede ha die me heeft doorverwezen naar het VU, naar een endocrinoloog (= internist gespecialiseerd in hormoonhuishouding). Hier kwamen ze er inderdaad achter dat ik ook een te hoog prolactine gehalte had. MRI laten maken, geen prolactinoom (=tumor bij hypofise) dus onverklaarbaar. Wat wel samen kan gaan met een te hoog prolactine gehalte is osteoporose = botontkalking. Er is daarna nog een botscan gemaakt maar gelukkig waren mijn botten in orde. Heb toen ook eerst Dostinex gehad maar was alleen maar misselijk en beroerd. Ben toen over gestapt op Parlodel wat mij heeft geholpen. Na ca. 4 was ik van mijn klachten af en ben zelfs gestopt (iom endocrinoloog) met de Parlodel. Tot op heden geen last meer. Mijn enige probleem is nu dat wij zwanger proberen te worden en het lukt niet. Nu ben ik wel 42 dus dat speelt zowieso een rol maar ik weet niet of mijn "hormoon" verleden invloed heeft. Ga nu deze week maar eens bellen met diverse fertiliteitscentra die nog "oudjes" behandelen. Wat jouw situatie betreft raad ik je aan om een doorverwijzing te vragen naar een endocrinoloog en niet naar een gyn. Oh, ja mijn endocrinoloog heeft me wel laten weten dat ik nooit maar dan ook nooit meer de pil mag slikken.
@ miepje, Parlodel bevat hetzelfde stofje waar ik niet tegen kan @ ladouce; Jee, dat lijkt wel een beetje op mijn verhaal ja.. Ik ben ook begonnen met Marvelon, op mijn 13de al, omdat ik onwijs veel bloed verloor bij menstruaties, was dat de oplossing van de huisarts. Ik wordt alleen niet misselijk en beroerd va Dostinex, ik ga compleet door het lint. Ik heb na 2 doseringen met m'n hoofd op de tafel en tegen de muur geslagen :'( Er zit dus schijnbaar in elk vervangend middel hetzelfde stofje waar ik zo heftig op reageer. Er staat ook in de bijsluiter; niet geschikt voor mensen met een verleden van ernstige psychische klachten. Die heb ik dus wel, waarvan ik me dus afvraag of een groot gedeelte stemmingswisselingen enz. niet voortkomen uit verstoorde hormoonhuishouding, want ja, ik heb een moeilijke jeugd gehad en ja, ik had veel te verwerken, maar ik voel ook veel in mijn lichaam gebeuren waarvan ik niet het idee heb dat ik er controle over heb. Het voelt als rondrazende hormonen, en toen ik de Dostinex slikte, raakte ik compleet overstuur, alsof mijn lichaam bomvol adrenaline zat, vreselijke hartkloppingen, en ik wist niet meer wat voor of achter was, en wat ik moest doen.. Ik kan dat risico niet meer lopen door het toch te slikken, voor hetzelfde geld krijg ik een hartaanval of doe ik mezefl in blinde paniek iets aan.. ik was ook zó blij dat mijn vriend thuis was toen het gebeurde.. Maar goed, ik mag dus echt niet meer iets slikken wat daar op lijkt.
Hallo allemaal, even een update van mij.. Daar waar de huisarts me kort geleden vertelde dat het ON-MO-GE-LIJK is om zwanger te worden met zo'n hoog prolactinegehalte, vertelde 2 testen me iets anders; ik ben zwanger Het is nog erg pril, dus even afwachten hoe het gaat, maar ik weet nu in ieder geval dat ik vruchtbaar ben, en dat is een hele opluchting. Ik knok verder met de rest van mijn gezondheidsklachten, maar van deze ben ik vast verlost van de onzekerheid. Ik wil jullie allemaal erg veel succes en sterkte toewensen, dat het op korte termijn allemaal maar op z'n pootjes terecht mag komen! Liefs Miranda
Miranda. Wat supergoed nieuws. Blij om te horen dat het dus toch mogelijk is om zwanger te raken. Weet jouw huisarts het al? Ik zelf heb de uitslag van de mri. Daar was geen prolactonoom op te zien. Nu moet ik a.s donderdag naar de internist. Daar weer verder kijken waar die hoge prolac vandaan komt. En hopelijk kan ik daarna snel starten met medicatie. De gyn wil alles eerst goed onderzoeken alvorens ik wat kan gaan slikken. Het zaad van mijn vriend was ook goed. Dus das wel fijn. Dus ik wacht maar weer verder af. Heel dubbel moet blij zijn dan dat ik geen prolactonoom heb, maar wat heb ik dan wel. En hoe lang gaat deze onduidelijkheid duren? Saskia en Ladouce hebben jullie nog nieuws?
Hoi Miepje Ik was 2 feb bij de cyn voor een inwendige echo en dat zag er allemaal goed uit. Moest daarom toen weer een bloedonderzoek doen. Daar krijg in morgen de uitslag van. Weet dus hopelijk morgen meer. Groetjes