ibuprofen en paracetamol samen

Discussion in 'De lounge' started by prinses, Aug 10, 2009.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. prinses

    prinses VIP lid

    May 20, 2006
    18,334
    1
    36
    Ik heb ontzettende hoofdpijn. twee paracetamol geslikt, maar dat helpt niet voldoende. Zou ik nu ook ibuprofen kunnen slikken? Om half 12 heb ik twee paracetamol genomen.
     
  2. KanjerB

    KanjerB VIP lid

    Apr 24, 2007
    5,097
    0
    36
    hey prinses meid wat vervelend van je hoodpijn :( ik denk weet het niet zeker dat er nog te kort tijd tussen zit om nu ook een ibuprofen te slikken ik zou persoonlijk (hoe zwaar het ook is minstens 2 uur nog wachten) maar weet het niet zeker kan je anders niet een apotheek bellen? veel sterkte meid hoop dat het snel wegzakt
     
  3. katjepatatje

    katjepatatje Actief lid

    Jul 8, 2009
    144
    0
    0
    Frankrijk
    ibuprofen wordt toch afgeraden icm zwangerschap? Zal ook vast in de bijsluiter staan.
    Kijk anders hier:
    Ibuprofen

    Gebruik Ibuprofen NIET als u zwanger bent of binnenkort wilt worden. Het kan schadelijk zijn voor de baby. Meld het in elk geval aan uw arts of apotheker zodra u zwanger bent of dit binnenkort wilt worden. Zo mogelijk kunt u (tijdelijk) overstappen op een ander middel, dat u wel veilig kunt gebruiken.

    EDIT: of ben je helemaal niet zwanger? dan mag je mijn bericht negeren
     
  4. prinses

    prinses VIP lid

    May 20, 2006
    18,334
    1
    36
    Nee zwanger ben ik niet. ;)

    Het lijkt nu al iets beter te gaan. Ik wacht nog wel even met de ibuprofen.
     
  5. KanjerB

    KanjerB VIP lid

    Apr 24, 2007
    5,097
    0
    36
    gelukkig gaat het iets beter sterkte!
     
  6. Devy

    Devy Fanatiek lid

    Aug 23, 2008
    3,437
    1
    0
    Tilburg
    Het volgende heb ik gevonden op de site Nurofen (Kunnen ibuprofen en paracetamol gecombineerd worden?) - medicijngids - Ziekenhuis.nl

    Het gaat daar wel om een tandvleesontsteking, maar volgens mij gaat het ook voor het algemeen op.


    Paracetamol werkt alleen pijnstillend en koorstverlagend. Ibuprofen werkt pijnstillend, koorstverlagend en ontstekingsremmend. Bij een tandvleesontsteking kan daarom beter ibuprofen gebruikt worden vanwege de ontstekingsremmende eigenschappen. Blijkt echter dat deze ibuprofen onvoldoende pijnstilling geeft dan mag hierbij paracetamol worden gebruikt. Let wel op de dosering, daar bij combineren van deze middelen men niet meer uit mag gaan van de maximum dosering van 6 tabletten paracetamol, omdat men dan ook al een bepaalde dosis van de ibuprofen heeft ingenomen. 2 tabletten paracetamol naast de ibuprofen is geen enkel bezwaar en zelfs aan te raden indien er onvoldoende pijnstilling optreedt. (HK)
     
  7. prinses

    prinses VIP lid

    May 20, 2006
    18,334
    1
    36
    Dat had ik inderdaad zelf ook al gevonden. Ik denk dat het geen kwaad kan, maar voor de zekerheid wacht ik nog wel even een half uurtje af. Dan is het alweer bijna 4 uur geleden van de paracetamol, dus ik denk dat dan een ibuprofen wel kan.
     
  8. prinses

    prinses VIP lid

    May 20, 2006
    18,334
    1
    36
    Bedankt trouwens!
     

Share This Page