@Ploon: het zou inderdaad niet moeten mogen dat die klachten van de medicijnen zo lijken op zw.kwaaltjes. Zeker als het doel is er zwanger van te raken en het voor vrouwen toch al een heel stressvol gebeuren is. Ik dacht dat de kv-testen op hcg vanaf 25 al positief uitslaan. Als het de dag is dat dr. S. heeft doorgegeven, zou je gewoon kunnen testen. Volgens mij breekt Pregnyl bij de meesten wel sneller af. En ik denk dat bij de meeste vrouwen kennende, als je een positieve test hebt, ga je meestal de dag erna nog een keer testen en de dag daarna. Dus dan heb je snel genoeg door of het evt. van de pregnyl is of toch een zwangerschap. Spannend, meid! @Stiertje: jouw nesteldrang herinner ik me nog goed. Ik weet dat jij nog die middag vollop bezig was geweest met je kastjes en dat je een paar uur later naar het zkh ging om te bevallen. Hier behoorlijk brak. Gisteren was het even drukte rondom etenstijd, waardoor we even snel een patatje hadden gehaald. Bleek erg zout, blijkbaar, want had enorme dorst. Nadeel van dorst en veel drinken is dat je daar ook vaak van moet plassen. Nou, ik heb vannacht echt ieder uur van de klok gezien dat ik moest plassen. Daarnaast had mijn fysio me behoorlijk gebeuld en is het meestal de eerste 1-2 dgn allemaal eerst erger voordat het beter gaat. Wat heb ik me ellendig gevoeld om om het uur (7-8 keer vannacht dus) als een hulpbehoevende walvis uit bed proberen te komen en strompelend naar de wc te schuifelen. Was bijna blij (ondanks dat ik totall loss was) dat het ochtend was. Had vandaag gehoopt op een rustig dagje op mijn werk, maar zit helaas niet alleen en wordt veel afgeleid. Nou ja, nog iets meer dan een halve dag en dan is het weekend.
Haha, sneeuwmees, ja ik was precies op tijd klaar. Had m'n schoonmoeder gevraagd of ze de badkamer nog ff wilde doen en die kwam maar steeds niet. En ik zat maar te stressen. Uiteindelijk kwam ze op de dag dat ik 's avonds ging bevallen. Precies op tijd dus. Dus ik zat weeën op te vangen onder de douche in een schone badkamer. Waar ik uiteraard niets van meegekregen heb . En de vk vast ook niet. Balen dat je zo brak bent. Hopelijk kan ZP je een beetje door de dag heen helpen Ik weet idd nog wel dat ik me ook een hulpbehoevende walvis voelde, elke keer als ik eruit moest om te plassen (of alleen al als ik me wilde omdraaien).
@Stiertje: ja, een hoogzwangere vrouw is inderdaad niet te stoppen. Bij mijn zoontje moest ik de dag ervoor naar het zkh toe. Ik dacht voor een extra controle en uitleg over wat er ging gebeuren. Dus ik had thuis alles nog op zo'n kop staan (omdat ik alles spik en span wilde achterlaten) en de laatste was hing nog buiten (die ik ook nog wel even zou wegstrijken die laatste avond). Toen ik aankwam in het zkh, kreeg ik mijn kamernummer te horen en moest ik maar plaats gaan nemen op het bed. Ik in dikke paniek uitroepend dat ik niet van plan was te blijven. Maar het bleek een extra ctg e.d. te zijn met bloeddrukcontrole. Ik dacht nog, even meewerken, hoe sneller ik weer weg kan voor de laatste losse eindjes. Toen bleek mijn bloeddruk veel te hoog en moest ik blijven. Ik natuurlijk helemaal in paniek aan de was denkend, de laatste boodschappen die ik nog wilde doen. Heb zelfs gevraagd of ik niet even toch nog naar huis mocht om mijn spullen te pakken (en natuurlijk alles nog te doen wat ik van plan was) en dan in de avond terug te komen. Maar helaas, mocht het zkh niet meer verlaten. Was een goed lesje om dingen los te leren laten (al was ik daar die avond niet zo blij mee).
Sneeuwmees: die nachten zijn zooo herkenbaar! Ik moet er ook echt om de 2u uit om te plassen... en dat omdraaien in bed gaat ook echt niet makkelijk meer .. ik heb ook nog een enorm drukke baby in mijn buik... die gaat me af en toe toch tekeer! Soms voelt dat gewoon echt niet fijn... Weet dan van ellende niet wat ik moet doen om hem/haar rustig te krijgen... Vanmorgen de helft van de keuken gedaan... Nu geen puf meer om verder te gaan dus lig lekker f op de bank.. Hoop toch echt dat ons wondertje me niet meer te lang in spanning laat zitten haha! X
Ik vind de dag dat dokter S aangeeft dat je kan testen na 3x pregnyl erg krap. Ploon ik heb je een mail gestuurd met een schema erin. Het is wel spannend zo hoor.
Ik heb deze testen: Sensitest Zwangerschapstest dipstick vanaf 1,69 per stuk | Sensitest Wel een gevoelige. Maar kan niet vinden bij hoeveel HCG deze positief test. Als ik terug tel en halveer: woe: 1500 do: 750 vrij: 375 za: 188 zo: 94 ma (dag van testen): 47 Ik heb ook die van het Kruidvat. Kan ook daar de waarde HCG niet vinden. Als ze al positief uitslaan met 25 is maandag niet goed. Maar is het 50 dan zou ik het kunnen proberen. Weet iemand dit? Bedankt voor je mail Ddees!
@Mona: het aftellen kan voor jou nu inderdaad beginnen, alleen heb je nog het 'risico' bij een spontane bevalling dat je in het ergste geval er nog 2 wkn bij op moet tellen. Dit kindje kan ook een echte druktemaker zijn en af en toe vraag ik me af wat ik nu voel (hoofd, arm, voet). Het lijkt soms net of je het kindje vast kan pakken. Gisteren was het ook weer zo'n circusdag (en dan voelen die bewegingen op een gegeven echt niet prettig inderdaad). Maar vandaag is het kleintje aan het bijkomen, denk ik, van gisteren en vrij rustig. Denk dat ik de kleine straks maar even ga wakker porren (want te rustig wil je ook weer niet natuurlijk). De nachten zijn inderdaad een crime. Ik kan zelf ook de klok op iedere 2 uur zetten....hihi.. Vannacht door het vele drinken alleen op ieder uur. Dat was minder. En het omdraaien gaat door de buik al niet prettig en handig, maar daarbij komt ook mijn bekkenpijn nog eens om de hoek kijken, dus iedere draai gaat met enorme pijnscheuten en gezucht en gesteun. Soms moet mijn man me zelfs even aan een arm mee omhoog hijsen. Ja, ja, erg charmant. @Ploon: hoeveel dagen na tp had dr. S. jou genoemd? Ik dacht dat 11 dagen bij een blasto een beetje de standaard was en 14 als je ook nog pregnyl nagespoten hebt, maar ik begreep dat je dat deze keer niet had.
Ik had op donderdag (30 jan) de tp. En mag op maandag testen. Dus 11 dagen later. Een dag later dan normaal - zonder Pregnyl(anders was het de 9e nu de 10e febr. werd mij gezegd). Ik heb op woe (avond) 5 febr. de laatste Pregnyl-spuit gezet (1500ie).
@Ploon: ik vind dat persoonlijk ook wel wat snel, zeker als je 5-2 nog Pregnyl hebt gespoten. Ik mocht pas 14 dagen na tp (met 3x pregnyl) testen. Pregnyl verminderd wel, maar je moet er tussentijds ook steeds eerst weer 1500 bij op tellen en dan weer verder gaan met halveren. Dan vrees ik dat je misschien nog best een restje pregnyl in je lichaam kan hebben (maar proberen te testen kan altijd, als je maar op je hoede bent voor een vals positieve test).
Oh ja Sneeuwmees, er zit dan natuurlijk ook nog iets in mijn lijf van de vorige Pregnyl-spuiten. Als ik de 11e test (dus een dag later dan dr.S zei) zit ik nog op 27. Misschien nog een dag later dan. Ik ga even met mezelf in conclaaf
@Ploon: heb even op de kalender gekeken, maar dan zou je testdag 13-2 zijn ipv 10. Dus nog 3 hele ellendige lange dagen langer wachten. Op zich kun je wel eerder beginnen met testen, maar omdat je het ook had over een vroege blasto, weet niet of dat ook nog uitmaakt dat die misschien iets later innestelt. En het zou zonde zijn als je je blij maakt met een dooie mus, of in de put zit vanwege een witte test (die iets later toch positief wordt). Succes met overleggen met jezelf.
@Juffie, hadden jullie in DD ook een contract ondertekend dan voor de opslag? Wij hebben ook nog 1 blastocryo en zouden ieder half jaar moeten betalen voor de opslag in DD. Nooit bekend gemaakt dat deze na een jaar opslag zou worden verplaatst, hij ligt er pas vanaf begin november maar goed. Wil het natuurlijk wel betijds weten want anders ga ik ff een keer bellen hoe dat precies zit. We willen eventueel ooit in de toekomst nog die blasto gebruiken en dan ga ik er vanuit dat dit gewoon in DD kan. Ben eigenlijk dus wel benieuwd naar jou bericht!
Ik heb even een vraagje..Dadelijk ga ik op iedereen reageren De verzekering begint moeilijk te doen. Ze willen dat S op briefpapier doorfaxt welke medicatie ik allemaal gehad heb en dat het ICSI word. Is dit de normale gang van zaken? Het VGZ ziet de rekeningen als dat ik zelf medicatie heb gekocht. ZUUUUCHT. Iemand tips?
@Klaproos: lekker logisch van zo'n verzekering, alsof je voor je lol op eigen initiatief een zak van die hormoon-troep gaat halen en jezelf mee vol spuiten. Ik heb er zelf nooit problemen mee gehad bij PNO. Nemen ze ook geen genoegen met een kopie van dat schema dat je van DD meekrijgt, waarop ze de medicatie schrijven en wat je schema is met fm en punctie e.d. Anders even een mailtje sturen. Ze zullen in DD wel gekkere verzoeken van verzekeringen e.d. hebben gehad. Wel vermoeiend, hoor, dat er tegenwoordig zoveel gezeur is. Is het geen apotheek die moeilijk doet is het wel een verzekering en dat soort gedoe naast alle spanning van een behandeling kun je er echt niet bijhebben. @Mikka: lijkt me ook verwarrend al die tegenstrijdige verhalen over de opslag. Toen wij een poging deden werd ons bijv. gezegd dat als je een blasto in opslag had en je wilde stoppen, dat je die blasto dan zelf in DD op moest halen omdat het 'levend weefsel' was dat ze niet zo maar weg mochten gooien. Later hoorde ik van anderen dat dat niet zo was en dat DD die wel zelf mochten 'vernietigen'. Nu blijkt er dus weer onzekerheid te zijn over de opslag. Misschien geldt dat alleen voor embryo's die langer opgeslagen zijn en krijgen jullie over enkele maanden ook zo'n brief. Bij twijfel anders even bellen.
Hoi Mees,ik heb nu een mailtje gestuurd om te vragen of ze het voor me willen doen Maaar als dit jaar af is ga ik naar PNO. Het schema is ook niet accoord,er moet een handtekening van de arts onder. En ze beginnen pas NU te zeiken,nu we van IVF naar ICSI gaan. Ik krijg ook maar 2041 euro vergoed per poging. Ik hoop dat je je wat beter voelt trouwens?
@Klaproos,ik weet niet of het iets uitmaakt voor de verzekering, maar misschien wil je huisarts ook nog wel een extra verklaring voor je schrijven voor de verzekering. Wat een stress, en dat kun je nu niet gebruiken. Maar nogmaals, ik weet niet of het helpt, maar proberen kan geen kwaad. Jammer dat je nu niet over kan stappen naar PNO. Daar heb je minder gedoe , en krijg je meer vergoedt. Ik hoop dat je verzekering gaat meewerken, want dit schiet niet op.
Knorretje,dank voor de tip meis! Ik ben benieuwd eigenlijk welke verzekering iedereen hier heeft en welke het minst moeilijk doet. Als iemand me dat kan vertellen scheelt dat een hoop stress,dan stap ik over aan het einde van het jaar
Klaproos wat een gedoe zeg. Sterkte. Ego. Vanmorgen vroeg toen ik was wezen plassen en toen weer terug in bed had ik toch vreselijke menstruatie pijn, na een tijdje zakte het wel weg en nu heb ik er geen last van, maar herkend iemand dit?
Dees,dat heb ik bij een innesteling gehad,ook wat bloed erbij. Dacht toen dat het een eisprong was ondanks dat ik zoiets nog nooit had meegemaakt. En een week daarna posi test. Ik wil je niet blij maken met een dooie mus maar hoop het voor je..
@Ddees, vorig jaar na mijn verse tp heb ik dat ook gehad. Ik dacht echt dat ik ongesteld zou worden. Ik had een aantal dagen voor de testdatum " menstruatiepijn " Ik werd er zo onzeker van. En toch een posi test. Het zegt natuurlijk niets, maar het hoeft dus ook niet te betekenen dat het niet goed is. Sterkte de laatste dagen op de wachtbank. @Klaproos, je had vast al een vermoeden, maar ik zit ook bij PNO. Tot nu toe nog nooit ergens last mee gehad. Vandaag maar weer eens met ovu-testen begonnen. Sinds mijn laastse cryo had ik een cyclus van ongeveer 32 dagen. Maar helemaal regelmatig is het dus niet. Nu maar eens zien wanner mijn ei is, weet ik ook wanneer ik ongesteld moet worden. Vanochtend was de streep nog niet overtuigend genoeg om posi te zijn. Misschien morgen of maandag....