Willeke, als je mijn mening vraagt zou ik voor 2x1 gaan. Ik heb het nu gezien met dat er 1 toch gestopt is en ook dat brengt veel stress met zich mee.. Ik kon daarna ook nog de andere verliezen als mijn lichaam de kleine zou afstoten.. Het hoeft natuurlijk niet bij je te gebeuren! Ik wil alleen aangeven dat het echt stress weken waren.. Ik kon echt heel lang bloed verliezen en ze durfden niets te zeggen wat dat met de ander zou doen.. Het is alleen iets om misschien mee te nemen in je keuze! Succes Hoe gaat het met Gein en Tassie? En met de rest van de meiden?
Klaasje; even een vraagje; wat is de reden waarom jij een pipelle hebt gehad? Vraag me namelijk af wanneer en om welke reden ze zon pipelle uitvoeren. Wist niet dat jou tweeling een dag drie met ah was. Volgens mij boeken ze hier veel resultaat mee bij cryo's. Waren jou kindjes dag 2 of blasto's cryo's?
Ik heb een pipelle behandeling gehad omdat 4 blasto's niet bleven zitten. De tweeling was dag 3 zoals ik uitgebreid beschreef. Ingevroren op dag 1, 7 maanden in de vriezer gezeten en op dag 3 teruggezet.
Bij mij altijd progynova en utrogestan bij cryo. Door de vervroegde overgang heb ik geen 28 daagse cyclus meer.
Ok dankje klaasje. Jij kreeg toch ook prednison of heb ik dat verkeerd? Hoe gaat het met jou en je zwangerschap?
Ja, heel kort en heel weinig. Nog van de Pfeiffer methode uit begin 2014 maar die is inmiddels ingehaald door het biopt op NK cellen tijdens de pipelle. Je kunt het altijd even bespreken in Duitsland om ook een pipelle te laten uitvoeren. Het is eigenlijk een ingreep(je) om je baarmoeder doorbloeding en de conditie van het baarmoeder slijmvlies te optimaliseren. Ik geloof echt zoveel meer in de pipelle als prednison bij mijzelf, ik heb nl geen auto imuunziekte oid. En helemaal nadat ik na de tweede pipelle deze zomer zomaar zelf zwanger werd. Zwangerschap gaat heel goed, zo anders dan de tweeling en het gaat ook zo snel deze keer.
Ja ik hou het in gedachten. Las ergens op internet dat het vaak bij mensen gedaan word die nog geen innesteling hebben gehad. Maar ga zeker info navragen bedankt! Ja je hebt je handen zeker ook vol met de tweeling. Wel leuk een meisje erbij!! Gelukkig gaat alles goed!
Meiden trouwens even een vraagje; wij gaan aankomende cyclus een cryo tp doen dag 3 met ah. Dit zal een gestimuleerde cyclus zijn en nu moeten we op dag 12 een echo laten maken terwijl we de vorige keer dit aan de hand van ovulatietesten hebben gedaan. Weet iemand of dit verandert is?
Bedoel je met gestimuleerd progynova? Zo ja, dan moet je idd een echo maken want je krijgt helemaal geen eisprong met progynova. Het bouwt alleen een prachtig dik nestje voor je embryo. Ovu testen doen dan niets.
Ja gestimuleerde poging. Ik weet de laatste tijd waar ik mijn geheugen heb gelaten. Was ervan overtuigd dat ik ovulatietesten ergens heb gebruikt maar net mijn mail doorgespit en idd echo op dag 12. Ben het denk ik ergens verloren.
Hoi dames Al een tijdje niet meer hier geweest, maar wilde even reageren op Willeke. Wij hebben wel twee verse blasto's terug laten plaatsen en van tevoren een pipelle laten zetten. Dit was ook het advies van dr C (mannelijke) Nu 25 weken zwanger van een tweeling Dit was onze derde poging, daarvoor bij beide behandelingen maar 1 embryo of bevruchting, dus toen hadden we ook niet de keus om er meerdere terug te laten plaatsen. Ik zou het advies opvolgen van C, maar idd die keus kunnen alleen jullie maken. Veel succes met het nemen van een besluit.
Klaasje, ja ik vind zijn advies ook zeker belangrijk. En wat je zegt is natuurlijk ook zo. De kans op 1 is nog altijd groter dan op 2. Maar het is wel goed om ons te realiseren dat die kans even wat groter is dan normaal. Wat bijzonder dat jullie met matige cryo's toch een tweeling hebben gekregen! Fantastisch toch he! Ik weet eigenlijk niet welke cijfers onze blasto's hebben, niet naar gevraagd. Hij sprak in ieder geval over mooie blastocystes. Ja ik geloof ook wel in de pipelle, maar ik heb afgelopen september ook voorafgaand aan de cryo tp een pipelle gehad in het VU en toen is het niet gelukt.. dus het is geen garantie weet ik in ieder geval. Waar ik voornamelijk benieuwd naar ben of er wat uitkomt uit die NK cellen. Binnen 10 tot 14 dgn weten we daar meer over. Ik zie trouwens in je banner dat jullie een meisje krijgen!! Wat leuk! Gefeliciteerd!! Sneeuwmees, ja die percentages liggen dan inderdaad wat anders. Wat dat betreft heb ik het 'geluk' van mn leeftijd in ieder geval nog.. (dat is ook wel het enige geluk geloof ik ) Mijn vriend wilde eigenlijk helemaal niet naar DD. Hij had nog alle vertrouwen in het VU. Gelukkig heb ik hem duidelijk kunnen maken dat de overstap toch wel noodzakelijk was. Als we dat niet gedaan hadden, had ik waarschijnlijk nu nóg aan de lucrin gezeten of wachtende op een operatie ofzo. Het VU wilde echt niet bewegen over die cystes. En nu hebben we dus gezien dat ze helemaal geen belemmering vormden (gelukkig) Is jullie gezien zo compleet? Of heb je ooit nog de wens voor een derde? Zowelkom, ja ik snap je standpunt daarin heel goed! Zeker omdat je het aan den lijve hebt ondervonden! Lijkt me zeker erg stressvol. Hoe is het gestopte embryo dan nu weggegaan? Is die weggehaald of uit zichzelf afgestoten door je lichaam? Vlinderrr, lief dat je even reageert! En wat fantastisch van je zwangerschap!! Ik kan me voorstellen dat je blij bent het advies van dr C te hebben opgevolgd Bij mij zijn het wel cryos en geen verse tp's maar hij gaf aan dat niet heel veel uitmaakte (gelukkig). Oooh ik zou zo gelukkig zijn als het uberhaupt lukt en als het dan ook nog eens een tweeling blijkt te zijn!! Meiden, hebben jullie voorafgaand aan pogingen acupunctuur gedaan?
Ja, ik heb acupunctuur gedaan. Eerste keer in DD zelf. Maar dat doen ze nu niet meer. Tweede keer heb ik het in de buurt van mijn woonplaats gedaan bij iemand die o.a. gespecialiseerd is in begeleiding van vruchtbaarheid en zwangerschap.
Willeke, het is een vanishing twin syndroom geworden. Dan neemt je lichaam het een soort van op. Gister echo gehad en je zag hem al bijna niet meer. Ook helemaal in de verdrukking komt die nu. Maarja het kon alle kanten op. Alle behandelingen acu gedaan en deze niet.. Wat ik wel gedaan had was onderweg naar DD warme kruik op mijn buik zodat die goed warm was en terug naar huis was die stuk afgekoeld maar nog warm en weer tegen mijn buik gehouden.. Oja en warme kruik voor me voeten in de auto. Na tp, dikke sokken aan en als ik thuis kwam stond de voetenzak voor me aan (die had ik aangeschaft)..
@Willeke: ik heb de eerste twee pogingen accupunctuur gedaan, maar die pogingen waren in NL. Ben toen ook niet zwanger geraakt (wat natuurlijk niet alleen aan de accupunctuur ligt). Maar toen we naar DD gingen en we soms wel 3 keer in de week naar DD moesten, vond ik het teveel gedoe ook nog in de gaten houden om de accupunctuur op tijd tussendoor te plannen, want die wilde mij altijd vlak voor de tp prikken (wat al lastig is, omdat dat ook vaak in een weekend was of je de avond ervoor al naar DD ging) en dan nog erna. Dus de derde keer heb ik het niet gedaan. Ik begreep dat ze destijds ook een accupunctuur iemand in DD hadden, maar weet niet of dat nog steeds zo is. Ons gezin is inderdaad compleet. Meer bepaald door mijn leeftijd (ben een oudje en ben inmiddels 44). Anders hadden we nog wel verder willen gaan. We hadden al bijna de hoop op een tweede opgegeven en mijn klokje tikte maar door. Het was dus al heel uitzonderlijk dat ik op mijn bijna 42ste toch nog spontaan zwanger geraakt ben en dat de zwangerschap goed gegaan is. Dus we zijn meer dan gelukkig dat ons dat tweede kindje gegund is geweest.
Stiertje, jij bent toen ook zwanger geworden toen je acupunctuur deed? Of deed je dat bij je verse tp? Zowelkom, fijn dat je echo goed was! Hoeveel weken ben je nu? Kun je er al wat meer van genieten? Ik had nog nooit daarvan gehoord. Bizar hè wat je lichaam kan/doet. Ben je nu gewoon onder behandeling bij je eigen gyn in het streekzh? Sneeuwmees, nee dat is ook zo, je weet nooit zo goed wat nu de precies de reden is. Ik heb in september bij de cryo tp wel acupunctuur gehad (andere praktijk dan nu) en niet zwanger. Nu in november geen acupunctuur gehad en toen wel (even) zwanger! Dus ik dacht ook eerst, ja moet ik het nog wel doen..? Maar dr C zei ook dat het niet schaad en als het bijdraagt aan je rust dan is het zeker niet verkeerd. Haha stokoud ben jij inderdaad! maar ik vind het ook wel hoopvol, ik ben nog niet zo oud maar op een wat latere leeftijd kan het dus ook nog gewoon. Ik heb gelukkig nog wel even tijd. Hoewel het niet altijd zo voelt is dst wel een geruststellende gedachte. Echt bijzonder hoor dat je inderdaad nog spontaan zwanger werd! Dat vind ik wel eens lastig dat dat bij gewoon nooit meer zal gebeuren Ondanks dat jullie gezin compleet is vind ik het wel fijn dat je nog steeds meeschrijft! Ik heb veel aan je tips en ervaringen. Dat geldt overigens voor jullie allemaal hoor! Opzich weet je door de jaren heen inmiddels best veel maar DD is toch ook weer nieuw voor mij en anders. Dan is zo'n forum erg waardevol!
Ik heb wel acupunctuur gehad tijdens de behandeling waarin ik zwanger ben geworden. Bij miBij de tweede behandeling toen ook gedaan en ook zwanger geworden, helaas was dat een bbz. Dus ik ben positief daarover.
@Willeke: als accupunctuur voor jou goed voelt, moet je het zeker doen. Ik heb overigens (bedenk ik me nu) wel andere accupunctuur gedaan vlak voor ik spontaan zwanger raakte. Bij de eerste twee pogingen had ik iemand die speciaal vrouwen met vruchtbaarheidsproblemen behandelde (dus ook tijdens behandelingen). Die prikte van die lange naaldjes en behandelde mij met moxa. Daar ben ik niet zwanger van geraakt. Rondom de poging van DD ben ik naar mijn 'oude' accupuncturiste gegaan (waar ik een beter gevoel bij had). Die werkt met verblijfnaaldjes die dan een paar weken in je oor moeten blijven zitten. Ik ben toen naar haar gegaan, eigenlijk voor andere klachten. Maar gaanderweg kwam ter sprake dat we in een ivf-traject zaten en heeft ze zich ook wat meer op mijn buik toegelegd. Ze constateerde toen (vraag me niet hoe) dat er iets met de doorbloeding in mijn bm niet goed was en dat ik bepaalde chinese kruiden moest gaan slikken en heeft ze me dus behandeld. Ik heb toen van die vieze capsules geslikt. Dus nu bedenk ik me dat dat misschien toch wel meegewerkt heeft achteraf.