Shadixxx een hele dikke knuffel voor jou. Wat ongelofelijk k&^$t zeg. Aklina, nog gefeliciteerd met je mannetjes. Heel veel geluk samen.
@aklina fijn dat jullie thuis zijn meid !! Lekker genieten! @sneeuwmees vervelend vsn je baas! Maar idd een leermomentje voor de Volgende keer @shaddixxx waaaaaat? Neeeee.... Dat meen je niet hoe is dit mogelijk! Heeeee....?? Ik ben echt helemaal in schok gewoon! Zo bizar... Ik zag dit echt niet aankomen zeg! Ik kan me voorstellen dat jullie net zo verslagen zijn en ook met zoveel vragen zitten! Alle dikke ellende voor niets! Ik vind het zooooo ontzettend erg voor jullie wat jullie allemaal moeten meemaken! *knuf* xx
@Elize Hier voor jou nog even de waardes. Ik had op 12 sept al een deel en dit was afwijkend. Wat vind je er van? Nu reageerde Bbibi dat de Regulat T-zellen boven de 30 zou moeten zijn ipv onder de 9.52 De IgE 224 moet onder 158 regulatorische T-zellen 16.4 ipv onder de 9.52 vitamine D3 41.7 dit is onder het advies van 54-90 terwijl ik toch al 2000IE gebruik. Zytotox. T-zellen relativ 20 terwijl dit 20-40 moet zijn B-lymphozyten relativ 5 terwijl dit 5-25 moet zijn B-lymphozyten absolut 0.11 terwijl dit 0.1-0.4 moet zijn Nat.Killerzellen relativ 21 dus aan de hoge kant 5-25 Nat.Killerzellen absolut 0.46 terwijl dit 0.1-0.4 moet zijn. Het advies tot nu toe is 2000 IE vitamine D3, maar dat doe ik al. Kan toch niet zomaar nog meer gaan nemen? En 500 mg omega vetzuren. Ik neem al 2400 mg Ik probeer nu om 's ochtends 2000IE vD3 te nemen en dan 's avonds nog eens 1000IE. Volgens mij kan ik niet nog meer omega vetzuren gaan nemen. En tijdens de behandeling de lipid infuus en prednison. En dus volgende maand een hysteroscopie. Aklina Fijn dat jullie nu al thuis zijn. Gaat het allemaal goed? Enne inderdaad een nieuwe banner? Sneeuwmees heb je ook je banner vooruit gezet? Ninad moedig besluit om even te rusten. Ik merk wel dat het lichaam het fijn vind om weer "normaal" te zijn. Stiertje nog ff Jippiee we denken en leven met iedereen mee. Ben je al weer aan het nadenken voor een nieuwe poging? Ploon fijn dat je kan beginnen met de DHEA Heb je tenminste het gevoel dat je wat doet. Wanneer moet je nu weer terug komen? Miss hoe gaat het nu met jullie. Al plannen aan het maken voor een iui Verder iedereen een dikke knuffel
@Shaddixxx: Jee, wat een verschrikkelijk bericht! Ik weet even niet wat te zeggen. Ik vind het zo ongelooflijk rot voor jullie. Bah. Hebben jullie wel weer binnenkort een afspraak/gesprek met dr. S.? Heel veel sterkte, meis. @Bbibi en Sneeuwmees: over pleegzorg. Nee, je mag niet bezig zijn met een kinderwens icm pleegzorg. Eerlijk gezegd kan dat ook niet. Pleegzorg is echt ingrijpend en kost heel veel energie. Ik durf eigenlijk niet goed over onze ervaring te schrijven, want dat was echt verschrikkelijk (niet de kindjes). We waren allebei helemaal op en eerlijk gezegd echt blij toen het voorbij was......wel met een behoorlijk katergevoel. Onze pleegzorgbegeleider had zelf nog nooit zo'n heftige plaatsing meegemaakt. Dus onze eerste ervaring was meteen een zeer heftige, maar ook zeer zeldzame ervaring. Ik kan er boeken over schrijven. Wat overbleef was een overweldigend gevoel dat wij ouders wilden worden van een eigen kindje. Dus daarna zijn wij pas begonnen met onze kinderwens proberen te verwezenlijken, nu alweer bijna 2,5 later. Wij staan nu niet meer op de wachtlijst, maar staan op "pauze". Dat was even heel in het kort ons pleegzorgverhaal. De kindjes zelf waren echt leuk! Vooral de jongste was zo'n lief en gezellig knulletje. Hij heeft zich ook zeer snel ontwikkeld. De oudste liep behoorlijk achter qua algemene ontwikkeling, was niet gestimuleerd geweest in de thuissituatie. Was slecht gehecht. Echt zielig, maar ook ontzettend moeilijk. Ik hoop dat het goed met ze gaat, maar ik heb er een hard hoofd in........
Shadixxx, dat meen je niet!!! Wat erg zeg. Sterkte meid. Ik vond jou verhaal zo positief omdat je dus ook een "low responder" zou zijn en toch maar liefst 8 eicellen. Geeft mij in elk geval hoop. Ik lees hier ook van alles over neussprays etc, maar waar dienen die voor?? Gebruikt er iemand na de punctie van die utrogestan bolletjes? Daar hoor/lees ik eigenlijk niks over. Wat moet je in DD nog gebruiken qua medicijnen na de punctie of is dat afhankelijk van je medische situatie. Kun je er ook zelf voor kiezen om emmys in de embryoscoop te doen of is dat vanaf 4 bevruchtingen de gang van zaken in DD? Wij hebben trouwens 11-10 opnieuw een gesprek met dr S om ons behandelplan door te nemen. Ik krijg dan ook een uitgangsecho, maar dat is ongeveer een week voor mijn ongi. Vind ik een beetje raar dat dat voor je ongi moet en niet paar dagen erna, iemand ervaring mee? In radboud werd het in elk geval altijd op dag 3 van je menstruatie gedaan en dan kon je s'avonds spuiten. Zwaai ****
@Mikka: de neusspray wordt gebruikt om je cyclus plat te leggen (of af te remmen). In NL gebruiken ze hiervoor Decapeptyl, maar veel vrouwen in DD hebben een laag amh en daarvoor is neusspray beter. Iedereen gebruikt na de tp utrogestan, sommigen in combinatie met de neusspray of 3 x pregnyl na de tp. Hoe tegenstrijdig ook (vond ik zelf ook), maar de uitgangsecho wordt in DD inderdaad voor je menstruatie gedaan.
Mikka ik heb altijd een uitgangsecho gehad net voor de menstruatie. En ik gebruik sinds de punctie inderdaad utros. Blehhh!
pregnyl na de punctie?? nog nooit van gehoord joh, dacht dat dat juist wordt gebruikt om de follikels een laatste boost te geven en om de eisprong te bevorderen. Weer wat geleerd..... Ben heel benieuwd hoe ons behandelplan eruit gaat zien, als ik aan de neusspray moet heb ik nog een "probleem". Durf het zo al niet te gebruiken als ik verkouden ben, laat staan dat je het iedere dag moet gebruiken!! Maar ook dat gaat wennen denk ik dan maar.
@Mikka: dat is ook zo. Dan spuit je voor de punctie 1 x 5000 IE. Maar sommige vrouwen hebben last van spotting of een korte lf, dus dan kun je na de tp 3 x 1500 pregnyl naspuiten (dag van tp, dag 3 en dag 6 na tp). Die neusspray kan daar ook voor gebruikt worden. Als je daar allemaal geen last van hebt (wat ik hoop), dan krijg je alleen utrogestan voorgeschreven. @Lets: veel vrouwen die in DD lopen hebben een lage amh-waarde. Amh staat voor lage eicelvoorraad en kan d.m.v. bloedprikken worden vastgesteld. In DD wordt dit standaard bij het bloedprikken meegenomen wat je bij de intake moet doen.
@shaddixxx hoe gaat ie meis? Helemaal ziek van het slechte nieuws wss? En je man, die moet er vast ook zwaar kapot van zijn! Vind het echt ontzettend erg voor je! Knuf... @tassie klinkt heftig! De kindjes zelf waren dus ook heel lief? Meer gezeik met de begeleider enz dus? Heftig hoor! Maar toch teijfel je om dus verder te gaan met pleegzorg? Mag ik vragen waarom? Of in de hoop nu een "leuke" plaatsing te krijgen? Hopelijk kun je hinnenkort genieten van een eigen kindje!
@Bbibi: Aangezien wij met een eigen kinderwens bezig zijn, hebben wij pleegzorg stopgezet. Het mag ook niet door elkaar lopen. Wij willen ons namelijk richten op onze eigen kinderwens met behandeltraject. Een pleegkind heeft altijd een rugzak en een verleden. Daar moet je al je aandacht aan kunnen geven. Verder komen er nog bezoekregelingen bij. Wij hadden die elke week. Dit geeft bij de kinderen ook vaak onrust/spanning wanneer ze de ouders gezien/gesproken hebben. Ik kan ons leven niet voorstellen zonder kind(eren). En omdat bij ons de plaatsing van de pleegkinderen zo afwijkend verliep van het gemiddelde, denken wij nog steeds aan pleegzorg: hetzij wanneer wij zelf kinderen hebben, hetzij wanneer wij kinderloos blijven. Een volgende keer zullen wij veel meer voor onszelf opkomen en echt op onze strepen gaan staan. Je moet echt sterk in je schoenen staan bij pleegzorg.
@Shadixx: moet veel aan je denken! Hoe gaat het met je? @Tassie: dat was ook de reden dat mijn man pleegzorg niet zag zitten met ons zoontje. Je hebt toch bureau jeugdzorg over de vloer, de bezoekregelingen en de kinderen zijn toch vaak beschadigd en hebben extra zorg nodig. Dat leek hem dus ook te veel onrust geven voor ons zoontje. Maar toch mooi te horen, dat ondanks deze ervaring, jullie hart en huis er evt. nog wel voor open staat. Ik hoop ook maar dat die kinderen goed terecht gekomen zijn. Dat lijkt me we moeilijk als je daar zelf je twijfels over hebt en je had ze zelf zoveel te bieden. @Bbibi: de bovenverdieping van jullie huis is prachtig geworden. Nu verder op de benedenverdieping?
@tassie ahhh op die manier! Goed dat je zegt dat dat niet gelijk mag lopen. Dan geef ik daar aan als wij ons inschrijven dat wij maar even gestopt zijn met de MMM en er onze buik van vol hebben hihihi... @sneeuwmees dankjewel meid! zijn er ook heel blij mee en trots op! Er zijn nog wat aanpassen gedaan gisteren. En verder is mijn man met zijn beste maat gister begonnen met het aansluiten van de badkamer! dus nog wel een week of 2 en dan is het boven echt helemaal klaar! daarna gaan we inderdaad naar beneden toe werken! Ook veel werk, maar niet zoveel als boven gelukkig! ook omdat er beneden ook al veel gedaan is! kachel eruit gesloopt, daar nieuwe leidingen laten frezen door een bedrijf en nieuwe leidingen in gelegd. Het schilderwerk heb ik bijna compleet klaar beneden (deuren kozijnen, verwarming, traphek, meterkast, 2x tuindeuren dubbel, en beneden is de nieuwe meterkast gehangen enz dus er is stiekem al best behoorlijk wat gedaan beneden! Dus het schiet gelukkig lekker op! ben ik ook blij mee want ben het zooooo beu in de puin en verbouwing! het breekt zo op! bah! @klaasje bedenk me gelijk hoe het met jou is? en met je verbouwing? klaar? fijne vakantie gehad? en toe aan de volgende tp? @all goedemorgen!!
Hallo lieve meiden! Ik copy/paste even mijn verhaal dat ik gisteravond op het poffertjes-topic heb geplaatst. Helaas lukt het nu niet om op jullie te reageren maar ik probeer dit zsm weer te doen! Hier mijn update: Ik heb sinds onze 2e mislukte poging en onze afspraak in Gent even op mijn tanden moeten bijten tot mijn vakantie op de 13e. Zodra ik vertrok, voelde ik dat ik nodig mijn verdriet eruit moest huilen, alleen kon dat de eerste 4 dagen niet omdat ik een reunie had met 5 vrienden van vroeger en geen zin had om de pret te bederven. Die dagen heb ik me dus groot weten te houden. En heb ik overigens ook heerlijk gelachen! Van die lachbuien waarvan je buik zeer gaat doen. Zo lekker! Vervolgens vloog ik naar mijn zusje, die overdag gewoon moest werken. Zodra ik daar was, kwam het er allemaal uit op het moment dat ik mijn vriend op skype belde. Gelukkig was die ene huilbui (voorlopig) even genoeg en heb ik de rest van mijn tijd daar, alhoewel ik me wel wat down voelde, toch nog wel kunnen genieten. Inmiddels heb ik gister eindelijk Dr. Scholtes gesproken om met hem mijn 2 pogingen te evalueren. Hij zei dat we kunnen concluderen dat de kwantiteit en kwaliteit van mijn eicellen zeer slecht zijn (precies wat je zou verwachten bij een AMH van 0,19) en dat de kans op zwangerschap met eigen eitjes erg klein is. Ook hij noemde eiceldonatie en zei dat dit onze beste en mogelijk onze enige kans is op een kindje. Als we het nog met mijn eigen eitjes willen proberen, raadt hij ons aan ICSI in een seminatuurlijke cyclus te proberen (lichte stimulatie, eigen eitje eruit halen) of nog een nieuw protocol te proberen mbv Femara/Clomid ipv de gebruikelijke hormonen. Hij verwacht er niet veel van, maar begrijpt het als we nog 1 laatste poging willen ondernemen. In IUI gelooft hij helemaal niet, dan kunnen we het volgens hem net zo goed thuis proberen met wat extra hormoonstimulatie. DHEA moet ik van hem blijven slikken, hij zegt dat het zowel de kwaliteit als de kwantiteit verbetert en denkt dat mijn zwangerschap mede dankzij de DHEA is ontstaan. Voor wie zich nog herinnert hoe mijn gesprek in Gent is verlopen: Dr. Scholtes zegt dus hele andere dingen dan prof. de Sutter! Wat verwarrend. Ik weet nu echt niet wat ik moet doen . Volgens prof. de Sutter moesten we IUI juist nog (langdurig) een kans geven! Ik heb prof. de Sutter vandaag meteen weer gemaild en haar nog wat vragen gesteld. O.a. over de DHEA en over het Femara/Clomid protocol. Zij antwoordde daarop dat DHEA niets voor de kwaliteit van de eitjes doet dus dat het slikken ervan alleen zin heeft bij IVF/ICSI en niet bij IUI. Over het nieuwe protocol schreef ze dat ze niet verwacht dat ik meer eitjes zal krijgen, maar dat ik dit zeker nog mag proberen als ik nog een allerlaatste poging wil (daarover zijn ze het dus wel eens). Wat denken jullie hierover? Wie moet ik volgen? Wel of geen IUI? Wel of geen ICSI (in eigen cyclus of met nieuwe protocol)? Wel of geen DHEA? Mijn eigen gevoel zegt dat ik eerst 3 IUI pogingen wil proberen en dan eventueel nog een allerlaatste ICSI poging wil doen. Verder vroeg ik de Sutter of ik opnieuw 90 dagen extreem gezond moet leven, voordat ik verder kan gaan met een nieuwe behandeling. Ik vroeg dit omdat ik de afgelopen 6 weken even pauze heb gehouden van mijn strenge regime. Ik moest even op adem komen en heb alles weer gegeten en gedronken wat ik eigenlijk niet mocht van mezelf (koffie, alcohol, zuivel, tarwe en suiker). Maar ik wil geen nieuwe poging ondernemen als de omstandigheden niet optimaal zijn. Prof. de Sutter antwoordde hierop dat nog nooit wetenschappelijk bewezen is dat gezonde(re) voeding een positieve invloed heeft op eicelkwaliteit. Het zou zeker zo kunnen zijn, maar het is nooit bewezen. Volgens haar kan ik beter geen tijd meer verliezen en is doorgaan verstandiger. Tot slot vroeg ik haar of ze denkt dat we nog kans maken om zwanger te worden met mijn eigen eitjes. Zij antwoordde hierop dat er een kans is, maar dat die erg klein is, slechts enkele procenten per poging. Ondanks dat ik zelf ook wel weet hoe slecht we ervoor staan, komt het toch weer hard aan als dit zo duidelijk gezegd wordt door 2 artsen in 2 dagen tijd Wij hebben sinds ons gesprek in Gent veel over eiceldonatie nagedacht en gesproken. En nu ook Scholtes aangeeft dat dit onze beste en mogelijk enige kans is op een kindje, komt het ineens wel heel dichtbij. Wat willen we? Een leven met kinderen, ongeacht van wie de genen zijn? Of willen we een kindje van ons samen en als dat niet lukt, kinderloos blijven? Bij dat laatste kan ik me helemaal niets voorstellen, ik ben echt een geboren moeder. Iedereen vindt dat van mij en ik voel het zelf ook zo. Maar hoe moeilijk zou het zijn om (technisch gezien) het kindje van een ander met mijn grote liefde te dragen, te baren en op te voeden? Hoe vaak wordt je geconfronteerd met dat het kindje eigenlijk niet van jou is? Ik kan dat vooraf zo moeilijk inschatten.. Ik sprak toevallig vandaag 1 van mijn beste vriendinnen en zij kwam terug op haar eerdere uitspraak (zij heeft het al eerder aangeboden), dat ze mij heel graag haar eitjes wil geven. Ze is nu 17 weken zwanger van haar 2e kind en zodra ze is bevallen, mag ik al haar eitjes hebben zei ze. Ze is er 100% van overtuigd dat ze dit wil doen en dat ze er geen enkele moeite mee zou hebben. Het mooie is dat wij onwijs op elkaar lijken. Qua uiterlijk en karakter. Mijn zusje is de komende jaren zelf bezig met kindjes krijgen dus komt toch minder in aanmerking. Ook weet ze niet goed of ze er emotioneel gezien goed mee om kan gaan, tot ze zelf kinderen heeft. Bij nader inzien dacht ik zelf ook al dat mijn zusje voor mij misschien toch niet de ideale donor zou zijn, omdat het te dichtbij komt. Dus ik denk dat we van dat idee zijn afgestapt. Mijn vriend vindt eiceldonatie nog heel heftig en zou het meer voor mij doen dan voor zichzelf, zegt hij nu. Maar wellicht gaat hij er anders over denken als het voor ons echt ophoudt. Als de komende pogingen ook allemaal mislukken. We gaan het zien. We hebben nu afgesproken dat we allebei blijven nadenken over eiceldonatie maar dat we ons voorlopig gaan richten op de kansen die we zelf nog hebben. Maar het is natuurlijk fantastisch dat we sowieso al een donor hebben! Ik had me voorgenomen de komende behandelingen heel positief in te gaan. Ik ben tenslotte zwanger geworden van een IUI poging, ook al eindigde die zwangerschap in een miskraam. Maar ik merk dat de mislukte ICSI pogingen en de uitspraken van beide artsen me toch wel heel onzeker en bang hebben gemaakt. Ga ik die pogingen enkel nog ondernemen omdat ik mezelf dan niets kwalijk kan nemen (dus puur voor de vorm) of maken we echt nog een kans om zwanger te worden? Kon iemand me dat maar vertellen! Wat is het toch een zwaar traject . In ieder geval fijn om het weer eens van me af te schrijven, dat had ik al een tijd niet meer gedaan! Zoals gezegd reageer ik zo snel mogelijk weer op jullie. Ik mis het contact met jullie maar sinds ik weer fulltime werk (8.30u de deur uit en 19.30u thuis) weet ik soms niet waar ik de tijd vandaag moet halen om mee te schrijven want er moet ook nog gekookt/gegeten/opgeruimd/ontspannen/gekroeld met poes, hond en man worden natuurlijk Fijne dag allemaal en een hele dikke knuffel voor iedereen die 'm kan gebruiken! Liefs, Miss
Poeh, Miss, heftig verhaal zeg. Ik kan me voorstellen dat je veel hebt om over na te denken. En wat is dan de 'juiste' keuze? Moeilijk hoor. Veel sterkte en een dikke knuf.