Neergestoken medewerker tbs-kliniek in Poortugaal overleden | NU - Het laatste nieuws het eerst op NU.nl Medewerker tbs-kliniek zwaargewond na aanval patiënt | NU - Het laatste nieuws het eerst op NU.nl Heel heftig nieuws. De jongen die neergestoken en overleden is was pas 25 jaar en werkte er net 😞 Ik merk dat het mij extra raakt omdat ik ook in zo'n kliniek werk en mijn man ook met deze doelgroep werkt. We zijn ons altijd bewust van de risico's maar dit benadrukt dat nog eens extra. We hebben wel twee kleintjes thuis. Het houdt me bezig merk ik.
Zeker heftig nieuws..en ik kan me voorstellen dat het dubbel zo confronterend is als je er zelf ook in werkt! Ik de k dat ze alleen aan een mes kunnen komen als die door een ander is binnen gesmokkeld. Maar ik las op een andere nieuwssite dat het om een schaar ging. Ik weet niet of die wel "vrij" liggen om te gebruiken in sommige situaties.
Oh wat afschuwelijk! Ik moet ook meteen weer denken aan tbs'ers die met verlof gaan. Dit laat toch wel zien hoe verknipt deze mensen kunnen zijn. Ik ben benieuwd of, nu 'het kalf verdronken is' enzo, er nu meer personeel en beveiligende maatregelen genomen gaan worden?
Vreselijk nieuws. En nu? Ik neem aan dat deze TBS-er overgeplaatst gaat worden? Ik kan me niet voorstellen te moeten werken met iemand die mijn collega vermoord heeft.
Vreselijk! Ik mag hopen dat deze man niet blijft in de kliniek, maar gewoon een gevangenisstraf krijgt. Heel hard, maar sommige mensen zijn simpel weg niet meer te helpen en TBS zal daar ook niet aan bijdragen. Misschien ben ik te kortzichtig hoor.
Geen idee hoe het gebeurd is en hoe het precies zit met de beveiliging in deze specifieke kliniek. Ik ben benieuwd hoe dit verder gaat. Het is niet de eerste keer dat er heftige incidenten zijn. We houden allemaal rekening met een bepaalde mate van geweld (hoewel dat voor ons absoluut niet "part of the job" is) maar dit is wel het meest zwarte scenario wat ik me kan bedenken. Ik voel me kwetsbaarder sinds dit incident 😔
Het zal inderdaad behoorlijk invloed hebben op de manier hoe jullie je werk nu 'beleven'. Ik hoop dat deze meneer nu alsnog een echte levenslange straf krijgt. Helaas wordt dat steeds moeilijker, bijna onmogelijk. Terwijl er gewoon mensen zijn waarvan je weet dat je ze nooit veilig kunt vrijlaten. Deze meneer werd al 15 jaar behandeld, geloof ik? Als dit dan te resultaat is... volgens mij kun je dan wel stellen dat TBS voor hem niet zinvol is.