Kinderen lopen het risico op hun verjaardag een cadeau te krijgen dat ze eerder al van Sinterklaas hadden gekregen. Van de ouders met kleine kinderen pakt zeventien procent een sinterklaascadeau na 5 december weer in en geeft het presentje later nog eens als zoon of dochter jarig is. Dat blijkt uit een onderzoek onder ruim 2500 ouders, van wie negentig procent moeders. Als een kind de grote stapel sinterklaascadeautjes heeft uitgepakt, worden er een paar al snel aan de kant gelegd en vergeten. Bijna een op de vijf moeders pakt na sinterklaasavond die cadeaus opnieuw in, aldus Jorien Castelein, oprichter van de website slimmerspelen.nl en opdrachtgever voor het onderzoek. "De ouders brengen de cadeaus op deze manier weer onder de aandacht", zegt Castelein. Ouders geven hun kroost voor het 'echte sintgevoel' een heleboel pakjes, ook al spelen de kinderen lang niet met alle cadeaus die ze hebben gekregen. ---------------- Zou dit nou over kleine kindjes gaan die dat nog niet onthouden wat ze allemaal hebben gekregen? Of krijgen die kinderen zo gods gruwelijk veel dat ze het gewoon niet KUNNEN onthouden? Ik heb het iig nog nooit gedaan (kinderen van 12 en 13) en dat komt niet omdat ze een geheugen hebben als n goudvis!
nou ik weet niet. maar mijn twee jarige dochter heeft dat echt wel door hoor !! die lijkt alles te tellen ofzo ik weet niet maar ze weet zeker weten nog wat ze met haar verjaardag gekregen heeft. en wat ze met sinterklaas krijgt weet ze zeker nog te vinden met haar verjaardag... misschien dat het dan om eh.. baby;s gaat?? ik vind gewoon koop niet teveel troep. of koop iets wat je kan uitbreiden. dus wat ze altijd nog kunnen gebruiken in combinatie met iets anders. of als je iets van kleurtjes in pak. alles apart inpakken.. of bv. een boerderij met diertjes en tractor en alles. pak het uit en apart allemaal los vanelkaar in pakken. zo heeft t toch het idee van GOH ik heb veel pakjes !!!! :O die dozen vinden ze toch niks aan.
nou, als je nou echt niets te besteden hebt en het is toch vergeten; waarom dan niet? Ik vind het zelf veel te leuk om cadeaus met alle liefde uit te zoeken voor de gelegenheid. Maar ik zou dan als ik iets leuks tóch wil bewaren voor de verjaardag het ook niet als cadeau geven op 5 dec.
vind dat wel erg ver gaan.. Je kind oplichten.. Ligt er aan over welke leeftijd ze het hebben.. Wij hebben hier een soort loopfietsje (zo'n driewieler) staan.. Hij kijkt er niet naar om, dus die staat nu op zolder en volgende maand krijgt hij die voor zijn verjaardag.. Nu moet ik er bij zeggen dat we hem nog gaan verven.. Leuke print o.i.d. op het zitvlak.. Nu licht ik mijn kind dus op ik zie er niet zoveel kwaad in als het om hele jonge kinderen gaat.. Dus de kids die het nog niet KUNNEN onthouden..
Nou... ik zal eerlijk bekennen dat ik zoiets dus ook al bedacht had. We hebben in de kraamtijd ook best veel speelgoed gehad wat hij toch pas mag gebruiken als hij 1, 2 of zelfs 3 jaar oud is. Dus wie weet pak ik het tegen die tijd wel een keer in als cadeautje. Kan hij alsnog z'n eigen kraamcadeaus zelf uitpakken.
Die waaier gaat hier niet op Onze dochter is vlak na sinterklaas jarig.. En ze weet nu nog te vertellen wat ze vorig jaar van de sint heeft gekregen..
nee dat zou ik echt nooit doen. ik vind het echt not done eigenlijk. fynn krijg voor sinterklaas een hoop kados maar die zijn ook allemaal gelijk uit de verpakking hoor.
Ik zie het probleem eigenlijk niet om dit gewoon te doen. Zolang je kindje natuurlijk niet het mega geheugen heeft natuurlijk. Maar zolang het bij het kind past, zie ik er geen probleem in. Oplichten?? Doen we dat niet al met het hele sinterklaasverhaal??
Hier wel hoor We hebben in de kraamperiode een paar dingen gehad waar ze nu pas aan toe is, dus die heb ik alvast ingepakt klaar staan voor sinterklaas. Geloof me, dat weet ze echt niet meer hoor, ze was een week oud ofzo
Ik geloof er niks van dat 17 % dat doet, dat is hartstikke veel! Het is zelfs nog nooit in me opgekomen dat mensen dat deden?! Ik vind het iig heel raar
Wij geven ze expres niet belachelijk veel. Met verjaardag 1 en met Feestdagen een paar. Je hebt schoencadeautjes ook al..vind het wel prima. Ze komen al om in het speelgoed. Hier gaan de cadeaus dus met mate .... over tafel.
Ik vrees dat dat over kids gaat die echt gruwelijk veel kado's krijgen. En om die reden is dat hier dus ook nog nooit gebeurd, want ze krijgen niet heel erg veel, (wel genoeg hoor, ze hebben niks te klagen ).
Ik kan me er wel wat bij voorstellen hoor! Wanneer een kind (baby/dreumes/peuter) idd veel cadeaus krijgt met sint/kerst/whatever en een uitgepakte auto ligt ergens in de hoek terwijl het kind druk bezig is met zijn andere cadeaus en kijkt er niet naar om omdat er 'leukere' dingen mee te spelen zijn.. waarom dan niet nog lekker een keer inpakken en op een later moment geven? Scheelt weer in rommel, ding blijft niet onaangebroken ergens in een hoek liggen en scheelt in de portomonnee.