Hoofdpijn herkenning?

Discussie in 'De lounge' gestart door MSL12, 18 feb 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. MSL12

    MSL12 Fanatiek lid

    11 feb 2013
    1.385
    200
    63
    Mijn vriend krijgt steeds hoofdpijn na een uitje of met een verjaardag of als we op bezoek gaan bij iemand oid. De laatste tijd merk ik dat het mij ook echt gaat irriteren we kunnen nooit eens een leuke dag hebben zonder dat het weer zo eindigd. Door de weeks met gezin of werk heeft hij het niet. Vind het ook sneu voor hem natuurlijk maar voor mij gaat de lol er ook wel een beetje af zo. Iemand een idee hoe dit kan? Toch teveel prikkels ofzo? Kan hij hiervoor naar een huisarts gaan of is dat ook weer overdreven?
     
  2. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.192
    16.523
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Heeft hij dit alleen in het weekend?
    Hij zou eens een hoofdpijndagboek bij kunnen houden.
    Dan kan die zien wanneer die klachten heeft.
    Is dit nu enkel wanneer hij op visite ofzo gaat dan zal het daar mee samenhangen.
     
  3. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Ik herken het bij onze zoon. Maar hij heeft het dan vaak in combinatie met buikpijn.

    Spanningshoofdpijn en buikpijn dus. Dat kan zowel bij leuke als minder leuke dingen zijn.
     
  4. MSL12

    MSL12 Fanatiek lid

    11 feb 2013
    1.385
    200
    63

    Nee zeker niet alleen in het weekend ook al zouden we het op een andere dag hebben.
     
    Anouk2005 vindt dit leuk.
  5. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.235
    1.891
    113
    Vrouw
    Verder geen andere klachten?

    Vermoeidheid, somber zijn, concentratie, moet de muziek vaak zachter?, sneller geirriteerd? ADHD of ADD?
    Bij overprikkeling komt vaak hoofdpijn kijken. En uitjes geven vaak meer prikkels.

    Heb er zelf last van als ik spanning heb, om werk bijvoorbeeld.
    Leuke dingen vragen dan heel veel energie, met vaak ook hoofdpijn. Kan er dan ook heel slecht tegen als de kids druk zijn.
     
  6. juf1987

    juf1987 Fanatiek lid

    30 sep 2014
    1.917
    1.809
    113
    Leerkracht
    België
    Hangt het ook niet samen met wat jullie eten of drinken tijdens zo een uitje?
    Zo niet vrees ik dat het inderdaad overprikkeling is...
     
  7. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Denk eerder dat hij dan overprikkeld is zeker als het elke x na een uitje is!

    M’n man heeft er de laatste tijd ook snel last van, en is echt sinds hij weer met school is begonnen hij het een stuk drukker heeft en dan ook nog is 3 kids die genoeg geluid produceren;)
     
  8. MSL12

    MSL12 Fanatiek lid

    11 feb 2013
    1.385
    200
    63
    Kan je daar nog iets mee om te verminderen of dat hij aan die prikkels gaat wennen of weet je dat niet?
     
  9. LizMe

    LizMe Fanatiek lid

    7 aug 2016
    3.868
    2.549
    113
    Wat voor ons dingen duidelijk maakten is werkt paracetamol of niet.
    Als het niet helpt dan duidelijk overprikkeling, ik heb het gehad na corona en mijn vriend heeft ADHD en toen dit nog niet herkent/behandeld werd had die eind van de dag extreme hoofdpijnen.
    Bij mij kan het dan ook nog mijn allergie zijn, ik kan heel slecht tegen formaldehyde en dat zit helaas in veel van die stokjes, parfum etc. wat mensen in huis hebben dus dan krijg ik barstende hoofdpijn waar alleen uit de situatie gaan helpt en soms allergie medicatie.
    Helpt paracetamol wel dan zou ik toch eens een dagboek bij gaan houden, waar dit vandaan kan komen. Stress kan bij mij ook flink hoofdpijn geven maar daar helpt paracetamol bijv. wel tegen.
     
  10. Golden1213

    Golden1213 Fanatiek lid

    14 apr 2020
    2.453
    1.830
    113
    Voeding?
    Kijk wanneer dit voorkomt, wat hij eet of drinkt. Mijn vriend krijgt hoofdpijn van chocolade. Het heeft heel lang geduurd voordat hij dat kon achterhalen.

    Het hoeft niet hierdoor te komen natuurlijk maar gewoon kijken kan geen kwaad.

    Hoofdpijn, water drinken? Spanning omtrent uitjes? Nu ik meer water drink is het beter. En ik zou ook kijken waar de hoofdpijn zit, achter in het hoofd kan ook de bloeddruk zijn?

    Sterkte!
     
  11. Golden1213

    Golden1213 Fanatiek lid

    14 apr 2020
    2.453
    1.830
    113
    Ik ook! Ik zwel op van doe stokjes.
     
  12. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Nee.. hij neemt aspirines en soms ibuprofen in en even een uurtje rusten. Maar als hij echt die hoofdpijn heb helpt er weinig helaas!
     
  13. LizMe

    LizMe Fanatiek lid

    7 aug 2016
    3.868
    2.549
    113
    Zo vies spul he :(
     
    Golden1213 vindt dit leuk.
  14. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Ik herken het van overprikkeling. Zeker met verjaardagen, dagjes uit, bezoekjes. Maar ik heb ASS en adhd + een burnout gehad die niet meer helemaal goed genezen is.
    In mijn geval bedenk ik me goed of ik het de uitstapjes waard vindt. Zo niet, jammer, dan ga ik niet. Daarnaast m'n grenzen leren kennen. Bij eerste signalen al een moment zoeken om te ontprikkelen.
     

Deel Deze Pagina