Dat is wel een flinke groeispurt idd! Maar ben je niet toevallig ziek thuis geweest of heb je vakantie gehad? Merk dat als ik een tijdje thuis zit dat de groei ook wat sneller gaat. Wanneer moet je de test gaan doen? Hopelijk is er gewoon niks aan het handje! Hier gaat t redelijk. Met m'n suiker is er dus blijkbaar toch niet heel veel aan de hand gelukkig, dus dat valt tot nu toe mee! Verder vorige week thuis gezeten ivm veel te lage bloeddruk, werd er echt heel naar van en daarnaast veel harde buiken. M'n urine was op kweek gezet en het is niet schoon, maar heb ook geen blaasontsteking, dus of het daar vandaan kan komen is nog niet echt duidelijk. Moet nu wat minder werken en hopelijk gaat t dan wat beter. Hoe is het met jou verder?
oei dat is naar ja, hier ook veel last van bloeddruk en voorweeën. zelf werk ik niet, maar ben nu druk om een peuterkamer te maken voor onze dochter en onze slaapkamer word ook even wat verbouwd zover ik kan/mag blijf ik dus bezig. ziek ben ik al sinds januari, maar gelukkig kan ik wel gewoon doorgaan met alles. wat vreemd dat ze dan toch iets vinden dan in de urine. nouja, zolang verder alles ok is. sterkte iig, hopelijk helpt het door minder te werken. krijg maandag de test die dus zo te lezen heel vies is, en dinsdag de groei echo
Mijn kleine uk was ook in 4 weken 7 cm gegroeid. Tenminste, de baarmoeder 😉 Ik ging eerst naar de gyn en die heeft alleen maar gezegd dat ie me doorverwees. Nix niet voelen kijken enz hoe t het de kleine was. Nee alleen gepraat. Net zo goed telefonisch gedaan. Ik had 5 dagen erna de eerste afspraak met de dia vpk. Kon ik dus al prikken. En vandaag dan diëtiste. Kon ik gelijk laten zien wat m'n waardes waren zodat ze zag dat ik echt niet raar eet. En dinsdag dus weer naar de dia vpk en erna de internist pas. Dus een andere volgorde dan engeltje. Even een lolletje; die dia vpk heette mevrouw Suiker... En ze was redelijk vol. Vond ik even grappig 😉
Vervelend dat jij ook zo'n last hebt van je bloeddruk en voorweeën! Scheelt idd denk ik wel dat je al thuis zit. Als je dan last krijgt terwijl je aan het klussen bent, dan kun je er makkelijk even mee stoppen. Kan ik op mijn werk lastig doen met alle kids die toch de aandacht, eten, drinken enz nodig hebben. Werk nu deze week 50% en kijk of ik volgende week 75% kan werken. (2 dagen groep en 1 dag kantoor). Het drankje is niet heel erg lekker en zeker als je sochtends al zo misselijk bent is het best even pittig om het op te drinken, maar op zich valt het ook nog wel mee hoor qua smaak. Het is een soort hele zoete Seven up zonder prik
@ Jacqie: hahaha hoe verzinnen ze het om iemand met zo'n naam op de diabetes afdeling te zetten Wel vervelend dat al die afspraken bij jou allemaal los van elkaar zijn zeg! Ben je lekker ZOET mee Je hoeft zeker ook niet veel aan te passen aan je dieet?
Ja dat vond ik wel een heel grappig detail haha. Ik vind het ook een beetje ontzettend irritant dat al die afspraken los zijn. Het is maar goed dat ik geen werk meer heb, zou niet meer kunnen door al die losse afspraakjes. Ik hoef eigenlijk niets aan te passen aan m'n dieet, enige tip die ok heb meegekregen is dat voordat ik ga slapen nog iets moet eten waar wat suiker in zit. Bv nog een koekje ofzo. Klinkt me heel raar in de oren. Maar ze zegt dat dat kan helpen omdat mijn nuchtere waarden 6,2 gemiddeld zijn terwijl ik voor ik ga slapen rond de 5,5 prik. Geen idee of het helpt dus vanavond eten we lekker een koekje voordat we gaan slapen 😁
Klinkt idd als een raar advies, maar ze zal vast weten wat ze zegt... Ben benieuwd dan hoe het morgen is!
haha moest hier wel even om lachen zo had mijn schoonzus een tandarts 'de Bijter' Gelukkig heb ik daar geen last meer van en is de misselijkheid weg. hopelijk bij jou ook Engeltje? lijkt me wel lastig idd met jouw werk. losse afspraken is idd lastig. hier loop ik daardoor in de knoei met mijn dochter en de psz, zeker gezien ze niet mee mag naar de echo (ook al is ze 2,5 en krijgt ze toch niets mee...)
Ohja! En een collega gyn (die heb ik niet hoor maar die zat in het kamertje naast degene waar ik moest zijn) die heette meneer Slager. Past best bij een gynaecoloog 😁😁
Hahaha geweldig die namen Hier mag mijn zoontje gelukkig wel mee, mits er iemand bij is die evt in kan grijpen als hij dingen zou gaan doen die niet mogen Hij vindt de echo's ook helemaal geweldig en zit met open mond naar de baby te kijken. Gister hoorde hij ons praten over de echo en als hij dat woord hoort zegt hij gelijk: gaan we naar de babydokter? Zusje kijken? Hihi zo schattig <3 Fijn dat je geen last meer hebt van de misselijkheid beckje. Hier gaat t vast ook over na de bevalling spuug vaak nog sochtends als ik net uit bed kom of als ik een huilbui heb door de hormonsters... Dit laatste komt gelukkig niet zo vaak meer voor. Maar ik ga m'n bedje in meiden, hopelijk wordt m'n buikje dan wat rustiger, want het is vanavond echt een beetje prut weer. Zit er aan te denken om morgen toch nog even erover te bellen, want weet niet zo goed wat ik ermee aan moet. Harde buiken is op zich niet zo heel erg, maar deze voelen niet zo prettig en mijn buik ontspant maar niet.
Vandaag dus idd maar gebeld, zeker aangezien ik om 5.00 vanmorgen ook weer wakker werd van een keiharde en pijnlijke buik en ik mijn meisje maar 1 x had gevoeld vanaf die tijd tot 14.30. Moest gelijk langskomen, aan de ctg gelegen, urine afgenomen, echo gemaakt enz. Het hartje klopte gelukkig heel goed, maar er waren idd wel wat harde buiken te zien. Op de echo bewoog de kleine meid wel, maar niet zo krachtig als normaal, waardoor ik haar dus blijkbaar niet kon voelen. Urine was gelukkig goed, maar ik ben nog wel even getoucheerd om te kijken of de harde buiken niet voor ontsluiting hadden gezorgd. Gelukkig zat alles nog potdicht! De harde buiken zijn dus niet echt te verklaren, maar ze kunnen geen kwaad tot nu toe. Mocht het nog erger gaan worden moet ik weer terug komen, maar voor nu ziet alles er goed uit gelukkig!
jeetje wat schrikken! gelukkig is alles nog goed. wel goed dat ze het gelijk zo serieus nemen! geeft je hopelijk geruststelling. hopelijk worden je harde buiken snel minder.
Ja was wel even spannend idd! Ze hebben alles echt heel goed nagekeken en ben zeker gerustgesteld! Helaas worden de harde buiken er nog niet minder op, maar nu ik weet dat t verder niks veroorzaakt geloof ik wel dat het goed zit. Kleine meid is gelukkig vandaag wel weer wat meer aanwezig en is nu op mijn blaas aan het dansen
Hahaha ook ik heb nu even een binnenpretje... Zat net even m'n agenda door te kijken voor de komende maanden en de iPhone zet standaard allerlei feestdagen er al in..... Raad eens welke feestdag het is 3 dagen na mijn uitgerekende datum? Juist ja, Suikerfeest
Als die placenta er eenmaal uit is, zijn de bijbehorende horrormonen ook weg en kan je als t goed is weer normaal functioneren zonder prik haha. Ohhh vanochtend zooooo'n trek in witte boterhammen met nutella... Lekker 2 van opgegeten. 2 uur later was ie 6,5. Best netjes vond ik nog! 😁
Ik heb ook gezondigd tussen de middag 😊 2 kaasbroodjes gegeten.... Score 5.0! Moet ook kunnen toch af en toe? Zeker als hij niet gigantisch omhoog schiet ervan!
Ohja en gisteren een verjaardag met stukje taart en satéetjes en broodje hamburger... 5,8 Moet ook kunnen vind ik. Doordeweeks eten we gewoon normaal met tussendoortjes en prik nog steeds gemiddeld tussen de 4,3 en 6. Uitschieter dus vanmorgen de 6,5 na nutella. Moet dinsdag weer naar mevrouw Suiker de dvk en dan gelijk door naar de internist. Benieuwd wat 'ie te melden heeft 😉
Hai allemaal, Interessant onderwerp voor mij, vandaar dat ik even om de hoek kom kijken.. Ik heb inmiddels een week of 3 geleden de GTT gehad, vrij vroeg in de zwangerschap omdat bij bloedafname mijn suiker 6,2 was..en die had kennelijk 6,1 of minder moeten zijn (geen idee waarop dat gebaseerd was, want het bloed prikken moest niet nuchter of een bepaald moment van de dag, was gewoon een standaard check). Maar goed, GTT bij mij was ook gewoon met 2 vingerprikjes, en kreeg gelijk de uitslag. Nuchter 4,4 dus prima, maar 2 uur na die troep...natuurlijk, precies 7,8. En 's avonds hing gelijk de VK aan de telefoon en zijn alle toeters en bellen in werking gezet. gynaecoloog, diabetesverpleegkundige, diëtist, internist...joepie. Mij is heel duidelijk gezegd, dat ongeacht hoe ik prik al is dat wekenlang goed, t/m einde zwangerschap 3x daags prikken + 1x per week nuchter. Fijn..gemene prikjes heel de tijd. En frustrerende is, suiker is over het algemeen goed. Zit gemiddeld rond de 6, al heb ik wel uitschieters gehad (allemaal te herleiden). Misschien dat Het komt doordat ik zo vroeg in de zwangerschap zit dat ze het zo streng aanpakken. Ze lijken het zelf ook niet eens echt te weten, komen erg vertwijfeld over (m.n. Internist kon weinig anders uitbrengen dan 'jaaaaa' 'uuuuuhhh' 'moeilijk' 'ik weet het ook niet zo goed'...topvent (NOT) ). Gynaecoloog wil wel nog een afspraak, maar groeiecho is dan voorlopig weer niet nodig vind ze...lekker onduidelijk. Ik ben er zelf bent ontdaan over tot nu toe allemaal, en het frustreert me bij tijden enorm. Krijg het gevoel dat ik obsessief moet kijken naar alle cijfertjes per 100ml of per portie, alles af moeten wegen. Echt, doe alles voor m'n uk. En ik ben echt niet iemand die snel klaagt, helemaal niet..maar dit is wel echt even...stom!
Wat gek dat jij nu ook moet prikken dan! Hier is de regel dat bij de GTT je waarde onder de 6.0 moet zijn nuchter en 2 uur na het suikerdrankje is alles goed tm 7.8. Jij zit dus precies op de goede kant van de grens! Vandaar misschien dat de internist het ook even niet zo goed weet. Echt balen hoor! Hopelijk mag jij binnenkort ook iets minder gaan prikken als je waardes zo goed blijven.