Moet nu toch even kwijt weet even niet meer wat te doen Het zit zo ik heb op 19 jan. een rekening betaald via ideal. Nu gaf de site bij de eerste keer aan dat er iets fout was gegaan en ik het opnieuw moest proberen. Ik dat gedaan en de 2e keer ging dus wel goed. Nu zag ik daarna dat het wel 2x van mijn rekening was afgegaan. Het gaat om een bedrag van 72 euro. Ik desbetreffende instantie waar ik de rekening heb betaald gebeld en bij hun was er maar 1 x een bedrag overgemaakt. Dus waar is die andere 72 euro gebleven Ik de bank gebeld (hoofdkantoor in amsterdam) en zij vertelde mij ik moest naar thuiswinkel.org gaan en daar de klacht gaan indienen. Ik gedaan. Nee mevrouw wij doen er niets aan je moet daarvoor bij currence zijn. Hebben ze mij een nummer doorgeven dus weer gebeld. Die meneer aan de lijn: nee mevrouw wij gaan daar niet over je moet daar echt bij de bank voor zijn. Zij weten waar het geld is gebleven. Maar heeft mij toen een ander nummer gegeven van currence en daar kon ik volgens hem ook heen bellen. Ik daarheen gebeld. Zelfde verhaal: nee mevrouw wij gaan daar niet over je moet daar bij de bank voor zijn. Ik dus weer terug de bank gebeld. WEER hetzelfde verhaal: Nee mevrouw wij gaan daar niet over je moet naar ideal.nl gaan. Ergste was legde die mevrouw mij uit ga maar daar en daarheen op de site bij vragen. Staat daar duidelijk waar moet je zijn als er dubbel afgeboekt is via ideal betaling: BIJ DE BANK!. Kon zij niet goed lezen ofzo??? Maar ok. Ik had geen zin om weer de bank te bellen. Ik ben er toen maar zelf even heen gegaan. Daar heeft die mevrouw een klacht ingevuld dat ze het moeten nakijken en er duidelijk bij gezet dat ze het moeten terugstorten. Ik moest de brief afwachtten krijg ik de brief gisteren thuis wat staat daar in: ZIJ GAAN DAAR NIET OVER MAAR MOET DAARVOOR BIJ THUISWINKEL.ORG ZIJN EN DAAR MIJN KLACHT INDIENEN! Nu begint dus het verhaal weer van voor af aan. Weet nu echt even niet meer wat ik moet doen. Wil gewoon mijn geld terug Iemand dit eens meegemaakt en hoe hebben jullie het toen gedaan?
Ik blijf er gelukkig nog steeds rustig onder maar zooooo frustrerend! Steeds van kastje naar de muur worden gestuurd
Pffff kan me je frustratie voorstellen. Ik zou een printje maken van de site waar staat dat je bij de bank moet zijn, je brief erbij meenemen en dan niet eerder weggaan voor het opgelost is.
Onderaan op deze site staat wat je moet/kunt doen. De bank zou voor je moeten uitzoeken waar het fout is gegaan. Hoop dat je iets aan deze site hebt, succes in ieder geval iDEAL - EXTRA
Gewoon op hoge poten naar je bank gaan en niet eerder weg gaan voordat er iets geregeld word. Ik zou mezelf echt niet zo vaak van de kast naar de muur laten sturen hoor.
Ik zou het bedrijf naar wie je het overgemaakt hebt (via ideal) nog een keer vragen om het te controleren.
het geld is echt wel bij degene waar je het naar hebt overgemaakt! hier tijdje terug ook gehad, ging maar om 10 euro, maar was wel 2x overgemaakt naar diegene. bij ons hebben ze het gelijk teruggestort. als ik jou was zou ik nog eens vragen aan degene waar je het aan betaald hebt!
toen ik voor de laatste keer belde naar de bank gaf die mevrouw mij de uitleg over deze site en juist daar staat duidelijk je moet bij de bank zijn. Volgens mij had ze zelf niet goed gelezen ofzo
Over de bank: ik zit bij abn amro Over de betaling: daar zijn ze al achteraan gegaan maar daar is het echt maar 1x het bedrag overgeschreven ipv 2x anders hadden ze al het geld meteen terug gestort. Bedrijf waar het om gaat is ook toevallig mijn laatste werkgever geweest en ken daar genoeg mensen die daar werken
Als het goed is staat er een betalingskenmerk op je afschrift. Daarmee moet je naar de bank gaan. Zij moeten de betaling kunnen traceren daarmee. Weigeren ze het voor je te traceren en/of op te lossen dan vragen naar leidinggevende van de balietroela, desnoods even aso gaan doen en dreigen met stichting geschillencommissies (geschillencommissie bankzaken). Voor meer uitleg over wat zij voor je kunnen betekenen Home | De Geschillencommissie ABNAmro is daarbij aangesloten (als je gaat zoeken op die site of het is aangesloten ABNAmro aan elkaar typen, zonder spaties).
Ik zou inderdaad nogmaals informeren bij thuiszorgwinkel informeren. en anders met je rekeningafschrift naar de bank gaan. Een aangetekende brief waarin je geschillencomissie noemt wil ook wel eens helpen. Gewoon echt boos worden