Hoi dames, Ben benieuwd of iemand ervaring heeft met het volgende. Een aantal dagen geleden vertelde mijn vriend me dat er bijna 200,- door het VGZ van onze rekening afgeschreven was. Daarop heb ik uiteraard het vergoedingenoverzicht er eens even bij gepakt en gekeken waar deze kosten dan voor waren. Het bleek, dat ze ruim 155,- hadden afgeschreven voor mijn bevalling in het ziekenhuis. Uiteraard heb ik meteen opgezocht hoe dat zat met vergoedingen. Op hun vergoedingenzoeker staat, dat het bevallen in een ziekenhuis met medische indicatie al vanuit het basispakket volledig vergoedt wordt. Gezien het feit dat ik ook nog eens plus aanvullend verzekerd ben, vond ik de afschrijving vreemd. Daarop heb ik contact gezocht met de klantenservice van het VGZ en de mevrouw aan de telefoon vertelde me dat het bedrag terecht afgeschreven was, omdat er een medisch specialist (lees gyneacoloog) aan te pas gekomen was. Daarop stelde ik haar natuurlijk de vraag hoe het mogelijk was om mét een medische indicatie zónd medisch specialst te bevallen. Hierop kon ze me natuurlijk geen antwoord geven. Naar mijn mening is dat behoorlijk de wereld op z'n kop. Natuurlijk heb ik na dat telefoontje eens de verzekeringsvoorwaarden doorgeplozen. Nergens, maar dan ook nergens staat dat het bevallen in een zieknhuis met medische indicatie olv een medisch specialist valt onder het verplicht te betalen eigen risico. Sterker nog; in hun voorwaarden staat, dat verloskundige zorg niet valt onder het eigen risico. Bovendien doet ook hun vergoedingenzoeker (waar je het eerst naar kijkt) anders geloven. Ik vind, dat het VGZ hiermee haar verzekeringsnemers behoorlijk misleidt en heb dus een dikke klacht ingediend. Helaas heb ik nog geen reactie terug. Ik ben benieuwd of er dames zijn die zo'n zelfde soort ervaring hebben en wat daar uiteindelijk uitgekomen is. Ik wacht de reactie van het VGZ netjes af, maar ben eventueel wel bereid om verdere stappen te ondernemen! Groetjes!
Huh, medische indicatie is toch het hele pakket? Wat raar zeg! Ik kreeg 3jaar geleden wel alles vergoed..was ook medisch, mja...zoveel veranderd in de tussentijd
Hoi anna, Ook ik ben verzekerd bij vgz maar heb geen cent hoeven te betalen voor mn bevalling. Ook niet voor mn eigen risico en heb toch genoeg specialisten aan mn bed gehad. Zelf nog naar de ok gemoeten ivm niet loskomende placenta. Ik heb je verhaal dan ook met verbazing zitten lezen. Zover ik weet wordt de bevalling idd vergoed op medische basis en al helemaal als je aanvullend verzekerd bent. Hoop dat je er uit komt.
Ja, ik heb het bij mijn oudste (2010, ook met medische indicatie) ook volledig vergoed gekregen. Volgens mij klopt het dus ook gewoon niet! Bedankt voor je reactie!
Verloskundige zorg en kraamzorg. Verloskundige hulp van een medisch specialist, in dit geval een gynaecoloog, valt wél binnen uw eigen risico. U betaalt hiervoor geen eigen bijdrage. Het eigen risico geldt ook voor andere zorgvormen, zoals geneesmiddelen, bloedonderzoek, laboratoriumonderzoek, vlokkentest of ziekenvervoer. effe van de site Ik denk eerder dat je naar het zh moet bellen. ben je bevallen met gyn of niet? of met een klinisch verloskundige? Want het laatst valt wel buiten je eigen risico
Heeft de gynaecoloog de hele bevalling gedaan en wat was de reden dat die eraan te pas is gekomen. Dat kan nog wel verschil maken.
Dat snap ik ook wel, maar dan moeten ze niet vermelden in hun verzekeringsvoorwaarden alsmede in hun vergoedingenzoeker dat een bevalling mét medische indicatie al vanuit het basispakket volledig vergoedt wordt! Want hoe beval je dan in een zieknhuis mét medische indicatie, maar zonder specialistische hulp? Als je eigen vk dan de bevalling moet overdragen en niet meer mag leiden?
Mag ik vragen waar je dat stukje gevonden hebt? En dat stukje klopt ook niet..valt WEL binnen uw eigen risico....geen eigen bijdrage dat spreekt elkaar toch tegen?
Normaal als je zonder medische indicatie in het ZH bevalt betaal je een eigen bijdrage boven op je eigen risico. Je betaald dan de huur van de verloskamer zeg maar. En dat is wat ze met het bovenstaande bedoelen
Je kan ook bevallen met een vk uit het ziekenhuis met medische indicatie. Heb ik ook 2 x gedaan. Een gyn komt er pas bij te pas als het niet lukt of er iets met de baby aan de hand is oid een high risck zwangerschap. Ik kon zelfs met medische indicatie bevallen met me eigen vk van de pratijk.
Nee, er is helemaal geen gyneacoloog aan te pas gekomen, de klinisch vk heeft mijn bevalling gedaan. Ik heb een infuus gekregen met weeënopwekkers, vanwege niet vorderende ontsluiting. In mijn bevallingsverslag staat aangegeven dat dat de reden was van de medische indicatie. De mevrouw van de klantenservice noemde de gyneacoloog, vandaar dat ik datzo genoteerd heb.
Dit mocht ik dus niet. Zodra er besloten was een infuus aan te leggen, moest ze de bevalling overdragen. Bij mijn oudste ben ik trouwens wél met hulp van de gyneacoloog bevallen en dit heeft me helemaal niets gekost..
Ik denk dat je moet bellen met het ziekenhuis want het klopt idd niet dat je eigen risico moet betalen. Je ziekenhuis heeft gewoon fout gedeclareerd bij de verzekering. Helaas gebeurd dit zo vaak.
Dat begrijp ik. Maar gezien het feit dat ik plus aanvullend verzekerd ben zou ik die eigen bijdrage sowieso niet hoeven te betalen. Daarbij ben ik dus wél met medische indicatie bevallen, zoals in mijn bevallingverslag staat opgemaakt.
je bent dus verzekerd voor de eigen bijdrage. Als er een gyn aan de pas zou komen zou je dus wel een eigen risico moeten betalen. Maar dat ben je niet dus de fout ligt bij het ziekenhuis
Ik ben benieuwd wat er uit komt. Zo word de zorg dus duur he ik kan daar echt zo boos om worden. Een gyn die de bevalling doet kost een hoop geld meer. Nu is het aan het ligt gekomen door het eigen risico maar hoeveel mensen zijn er al niet doorheen en betaald de verzekering het gewoon. Echt slecht