Mijn jongste 3 en oudste 6 hebben rode vlekjes. De jongste had vanaf vrijdag rode wangen en koorts, wat hoesten en moe. De oudste heeft een oogontsteking, keelontsteking maar geen koorts. Beiden hebben ze slecht geslapen vannacht (nachtmerries en onrustig) en liggen zweten. vanmorgen zette ik de kids in bad en beiden hebben dezelfde vlekken: rode vlekken op armen, billen, benen en op de rug, bij de jongste beginnen de vlekken op haar billen samen te lopen (lijkt een beetje op luieruitslag maar dat is het niet want die draagt ze niet). Ik zie geen witte aanslag op de tong. De jongste is er afgelopen dagen wel ziek van geweest: koorts en rode wangen. De oudste is wat moe en heeft pijn in haar keel. Maar vandaag lijken ze fit te zijn, hoewel ik wel verwacht dat de koorts bij de jongste vanmiddag weer op zal steken. Ik zelf heb een dubbele oogontsteking, keelonsteking en diarree en ben 24 weken zwanger. Ik ben dus als de dood dat dit de vijfde ziekte, mazelen of rode hond is. Welke kinderziekte is dit?
vanaf hier kan ik dat niet zien maar ik denk indd 5e of 6e ziekte afgaande op wat je zegt, zonder foto oid kan ik het natuurlijk niet goed beoordelen
6e ziekte wordt vooraf gegaan door koorts en die vlekjes die in elkaar overlopen en op luieruitslag lijken herken ik ook wel. Maar meestal zit dat veelal op de romp en wat uitlopend eventueel naar nek/hoofd/armen en benen...
Roodvonk misschien.. of gewoon een reactie op het virus bv netelroos.. als de vlekken in elkaar doorlopen.. netelroos is net een hele grote muggebult .. plekken die wat dikker op de huid liggen.. sterkte xxx
Dat denk ik ook. Miisschien toch even je HA bellen aangezien je zwanger bent. Beterschap voor jullie allemaal!
Kan helaas geen foto maken. De vlekken liggen onder de huid ipv erop. Bij de oudste lopen de vlekken nog niet over. Bij bieden zit het grotendeels op de armen, billen, benen, rug, liezen. Gezicht lijkt gespaard (enkel de jongste had afgelopen dagen rode wangen, alsof ze een tik erop gehad had, maar goed dat kan ook door de koorts komen).
Waterpokken zijn echt stippen. Jongste heeft hier vorige maand waterpokken gehad, begint ook met hoge koorts en daarna uitslag over het lijf. Begon hier met uitslag op de romp en daarna verder naar hals/nek en ledematen.
100% 5de ziekte. oftewel slapped cheek disease. Logisch ook dat het nu opviel want bij warmte en inspanning vlammen de rode vlekken op (tot wel 6) weken. als het zichtbaar is zijn ze al niet meer besmettelijk. beterschap.
Het lijkt inderdaad de Vijfde ziekte Maar de oudste heeft dat dan weer niet van die overdreven rode wangen gehad. De jongste heeft die rode wangen sinds donderdag en koorts sinds zaterdag. De oudste heeft geen koorts gehad. Hoort oogontsteking en keelontsteking ook bij de 5e ziekte?
(Oorontsteking en) keelontsteking horen eigenlijk weer bij de mazelen. (maar zouden denk ook een bijsymptoom kunnen zijn van de 5e) maar mazelen lijkt wel echt op een soort acne. ook kunnen ze dan het licht niet verdragen en hebben ze erg hoofdpijn. dus al met al zou ik het op de 5e ziekte houden. en t hoeft niet dat ze beide erge rode wangen hebben. hier had de middelste het wel heel erg en de oudste maar heel kort even gehad met de hoge koorts.
Ze hebben geen oorontsteking. Wel oogontsteking (ik ook). Er zijn (nog) geen vlekjes in het gezicht. Ik bel zo de huisarts even voor de zekerheid. Overigens zijn de vlekjes wel weg te drukken.
Als ik hier kijk dan lijkt het juist niet op de 5e ziekte. Maculopapuleuze kinderziekten Eerder op de mazelen of de 6e ziekte.
Mijn ervaring leert dat ha ook weinig meer ervaring hebben met kinderziekten. diagnose 9-10x virale infectie hahahah zover kwamen wij ook nog ik hoop dat jullie ha er nog wel wat van weet. maar dat weg drukken lijkt ook op de 5e en als ze daarbij flink last hebben van verkoudheid dan logisch dat de oogslijmvliezen ook geirriteerd zijn
mijn ervaring leert met de 5e dat ik de foto van je laatste link niet vind kloppen. hier waren het rode grote vage vlekken. die idd onder de huid lagen bij warmte zag je ze en daarna trokken ze weer wat weg.