Hier heeft ze leren duiken tijdens peutersurvival: tenen over de rand, armen langs je oren, armen voorover, zakken door de knieën en dan eerst handen te water zodat ze echt duiken (handen, hoofd, lijf, tenen volgorde ). Veel kinderen huppen met een sprongetje te water en komen dan slecht omlaag. Ene been iets naar achter zou ook kunnen helpen inderdaad, maar is echt een kwestie van oefenen: zomaar valt meestal in ene het kwartje.
Bedankt allemaal! Late reactie, maar ik was m'n topic kwijt haha.. Ze zit al een half jaar in badje 4 (laatste badje), en het enige dat ze nog goed moet doen is door het gat. Je kan hier inloggen op een volgsysteem, vandaar dat ik 't weet. Klopt dat de zwemmeester het eigenlijk moet uitleggen, maar er is bij ons 1 zwemmeester op 12 kinderen. Je kan tegen meerprijs je kind in een badje van 6 kinderen laten zwemmen, maar dat is precies op de dag dat m'n dochter een andere sport heeft. De meester heeft dus helaas niet de tijd om alles duidelijk uit te leggen, lijkt het wel. Ik kan wel wat met jullie tips, ik ga het nog even goed nalezen en het er met haar over hebben. Hopelijk werkt het!
Als aansluiting op de rest: En vertel haar dat het hoofd, haar stuur is. Houd je je hoofd omlaag (ook als je eenmaal onder water bent) dan zwem je omlaag. Kijk je gelijk omhoog, dan ga je gelijk omhoog. Verder kan het zelf helpen om speeltjes op de grond te leggen, die ze op moet duiken, zodat ze goed beneden komt. Leg die dingen dan niet te ver weg, want dan gaat ze vlakker duiken, maar hooguit een meter vanaf de kant. Eerst diepte maken, dan pas naar het gat. Zwemmen over de bodem is ook gewoon veel gemakkelijker, dan ergens halverwege, je hebt dan minder weerstand.
Mijn zoontje had er ook moeite mee, hij gaat nu voor b en dan is het nog lastiger. Hier kun je op zondag oefenen voor het gat (gratis). Afgelopen zondag zijn wij daar ook geweest en hadden we het geluk dat er een zwemjuf op therapeutische basis aan het werk was en er zin in had. In een kwartiertje heeft ze hem goed leren duiken, hij kwam 4 keer achter elkaar door het b gat daarna. Dochtertje zelfs ook door het b gat, die moet nog voor a. Als ze al een half jaar in groepje 4 zit zou ik een privéles toch eens overwegen, ben je er ook vanaf. Straks voor b moet ze nog verder en dan is het toch wel fijn als ze gewoon goed kan duiken. Hier werd mijn zoontje ook verteld dat wanneer hij geen adem meer had, hij belletjes moest gaan blazen, allemaal tips waar je zelf niet aan denkt. Tijdens de lessen is daar bij ons ook geen tijd voor (wel heel vreemd, verwachten dat kinderen zoveel meter onder water zwemmen, maar ze niet fatsoenlijk leren duiken).
hebben jullie geen bijspijkerlessen? toen dl bijna voor proefzwemmen mocht kregen we een briefje mee dat we op zaterdag konden komen om nog even extra te oefenen. dl had wat moeite met de borstcrawl en op haar rug zwemmen. we zijn toen een paar keer wezen oefenen met nog meer kinderen en toen ging het best goed. daar waren ook zwemjuffen aanwezig. ik vind 1 zwemleraar op 12 kids niet veel hoor. hier heeft 1 zwemleraar toch makkelijk 20 kids onder de hoede. alleen het groepje voor watervrij maken is rond de 10 en de rest veel groter
en dan de kindjes met een diploma die net hun hoofd boven water kunnen houden dan.. wij hebben eens een loge op de camping gehad die wilde ook lekker zwemmen want ze had haar diploma.. heb echt met verbazing staan kijken dat ze die gehaald had want alleen haar gezicht stak amper boven het water uit
Onze zoon heeft er ook lang over gedaan voordat het gat lukte bij A. Duiken kon hij toen nog niet dus sprong hij erin en zwom meteen naar beneden en erdoor. Heb hem ook geleerd richting de bodem te zwemmen en dan te kijken naar het gat. Zo is het uiteindelijk gelukt. Toen hij later voor B kon duiken werd het alleen maar makkelijker omdat hij goed diep dook en dus niet meer zover naar beneden hoefde te zwemmen. Gewoon lekker blijven oefenen, het komt vanzelf goed!
Mijn zoon kan ook niet duiken, hij springt ver in het water en zwemt dan omlaag. Heel diep komt hij niet, hij redt het gat daarom ook maar net maar hij komt er wel doorheen. Hij heeft 3 weken geleden zijn A diploma gehaald. Vanaf dinsdag beginnen we dan eindelijk met zijn B diploma (zwembad is 2 weken dicht geweest door problemen). Hopelijk oefenen ze veel met duiken.