Ijzergehalte laag in zwangerschap

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door BaBiKa, 19 jul 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. BaBiKa

    BaBiKa Niet meer actief

    Hoi lieve dames,

    Deze week heb ik van de verloskundige bloed moeten laten prikken voor de reguliere bloedonderzoek. Ik heb wat overgewicht, dus ze dacht dat ik misschien een kans had op diabetes of dat mijn suiker etc niet goed zijn.

    Nou heb ik mijn uitslag gekregen en mijn overgewicht heeft verder geen rare dingen opgeleverd. Mijn bloed was in orde.
    MAAR,
    Nu blijkt dus dat mijn ijzergehalte erg laag is. Die moet ik proberen omhoog te krijgen. Met 20 weken krijg ik nog een bloedtest om te kijken of mijn ijzer beter is. Ik ben als de dood om pillen te slikken, ookal zijn ze misschien niet schadelijk voor de baby, maar liever niet.

    Mijn vraag of jullie misschien ervaring hiermee hebben en tips over hoe ik het beste mijn ijzergehalte omhoog kan halen.

    Alvast erg bedankt!
    X
     
  2. Saar82

    Saar82 Fanatiek lid

    27 dec 2013
    1.390
    322
    83
    Ik weet dat in spinazie en appelstroop meer ijzer zit, dus zou dat regelmatig (gaan) eten... En ook in biefstuk bijvoorbeeld, maar ja, da's dan weer een lastig verhaal als je zwanger bent (tenzij je de compleet doorbakken variant te eten vindt!).

    Check ook het voedingscentrum!
    IJzer | Voedingscentrum

    Succes, hoop dat het je lukt je ijzergehalte aan de hand van aanpassingen in je voeding op te krikken!
     
  3. Flipske

    Flipske Fanatiek lid

    25 mrt 2011
    1.330
    0
    36
    overijssel
    Zuivel (calcium) mijden en ijzerrijke producten eten in combi met vitamine c. Dit laatste bevordert de opname van ijzer. Slik je wel foliumzuur? De ijzertabletten die ik kreeg waren nog kleiner dan een fokiumzuurtablet.
     
  4. liefdotje

    liefdotje Niet meer actief

    Floradix is een kruidendrankje werkt echt super! Ook in pillen verkrijgbaar
     
  5. Saar82

    Saar82 Fanatiek lid

    27 dec 2013
    1.390
    322
    83
    Oh ja, wat ook nog kan: roosvicee ferro! Ik vond het smerig, maar het hielp me wel!
     
  6. Purk

    Purk Fanatiek lid

    19 nov 2013
    3.189
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik heb heel goede ervaring met Floradix. Drankje kan je bv door een glas sinaasappelsap doen, drinkt makkelijk weg en icm vit C neem je ijzer beter op.
     
  7. water27

    water27 Fanatiek lid

    11 jan 2013
    2.733
    189
    63
    Hi hier bij m'n zwangerschap ook een laag ijzergehalte. Ik mocht geen melk meer drinken voor of tijdens m'n ontbijt/lunch/avond eten. 3uur na het eten pas als je er echt trek in heb. Zuivel zorgt ervoor dat ijzer beperkt of niet wordt opgenomen. Ik drink trouwens nog steeds geen melk.
    Roosvicee ferro werd hier ook aan geraden door vk, maar kreeg het echt niet weg! Tip: Een heel klein beetje door een smoothie proef je niet en heb je het toch binnen.
    Succes
     
  8. BaBiKa

    BaBiKa Niet meer actief

    Hoi dames!
    Bedankt voor de reacties. :)
    Zo kom ik weer achter andere dingen dan alleen groentes en vlees. :D
    Wat ik nu slik is VSM mama en VSM mama visolie tabletten. Ik hoop dat daar voldoende foliumzuur in zit en andere dingen.
    Klopt, zuivel moet ik vermijden, ook omdat ik daar niet tegen kan.

    Floradix en roosevice ferro dus.. Oke, dan zal ik dat proberen. Hoop dat het niet tot de tabletten komen. :p

    Xx
     
  9. Malika1989

    Malika1989 Bekend lid

    19 feb 2014
    815
    59
    28
    Vrouw
    Thuisblijfmoeder
    Zuid-Holland
    Ik neem elke ochtend 2 eetlepels appelstroop. Helpt enorm! Ik heb altijd lage ijzergehalte gehad maar nu nog meer. Onwijs duizelig!
     
  10. Ronja

    Ronja Actief lid

    8 feb 2011
    459
    0
    0
    (kinder)fotograaf
    Den Bosch
    Maar was het laag of té laag? Want alle dingen die genoemd worden helpen wel, alleen als het echt te laag is krijg je het daarmee niet omhoog. Hier werd door internist en vk/huisarts gezegd dat het goed is om het op peil te houden. Alleen bij echt te laag heb je gewoon medicatie nodig.
     
  11. Liz

    Liz Fanatiek lid

    9 jul 2010
    1.873
    0
    36
    Gewelde/verse abrikozen werken super!
     
  12. BaBiKa

    BaBiKa Niet meer actief

    Hoi,

    Mijn ijzergehalte was laag. Nog net niet laag genoeg voor pillen, maar wel goed genoeg om het met eten en drinken omhoog te brengen. :p

    Ik denk wel dat het goed komt. Mijn vriend haalt vandaag floradix, probeer ik het eerst daarmee. Ben benieuwd.
     
  13. Ikke31

    Ikke31 Actief lid

    8 apr 2014
    273
    18
    18
    NULL
    NULL
    Ik ken het probleem, helaas. En eerlijk gezegd zou ik willen dat ik het met tabletten kon oplossen. Bij mij wordt ijzer totaal niet opgenomen...maar dat komt maar zelden voor.

    Ijzer zit vooral in groene groenten....de bekende spinazie en broccoli, maar ook in appelstroop, vis... Rood vlees, maar daar zou ik mee uitkijken nu. Chocolade bevat mss nog wel het meeste ijzer, maar dan moet het wel echte en liefst zo puur mogelijk zijn.

    Vitamine c bevorderd de ijzeropname, dus dat zou ik ook extra eten.
     

Deel Deze Pagina