Ik heb er geen verstand van. Dus bij invriezen wordt altijd uit 1 eisprong eitjes gehaald voor bevruchting? Ja als dat zo is is het zeker een 2- eiige tweeling. Dat klopt wel. Maar is het niet zo dat bij 2-eiige tweelingen het eigenlijk hetzelfde is als bij gewoon broertjes en zusjes? Het verschil is alleen dat ze tegelijk in de buik groeien. Verder is het hetzelfde...2 verschillende eitjes...2 verschillende zaadjes Maar ik zal misschien dingen doorelkaar halen... ( ik weet er niet heel veel van )
Wie heeft gister de tv show gezien? Hierin zat een stel dat een tweeling had gekregen, maar tussen de beide geboortes zaten 89 dagen. Het eerste meisje werd geboren met 23 weken en de tweede bleef zitten, ondanks pogingen de bevalling op te wekken. Nu ging het goed met beide meisjes. Zelf vind ik dat vele malen bijzonder-der dan deze "tweeling". Die mensen met 89 dagen tussen beide bevallingen kwamen volgens mij uit Engeland en stonden in het guiness book of records. Het was nooit eerder voorgekomen dat er zo'n lange tijd tussen een tweeling bevalling zat...
Be Happy Dat is toch precies wat ik zeg? Als je IVF/ICSI doet, dan krijg je over het algemeen toch meerdere embryo's uit dezelfde "eisprong"? Een punctie moet je vergelijken met een eisprong, het gaat om meerdere eicellen tegelijk. Dus in principe heb je het dan inderdaad over een meerling. Dat schreef ik toch ook? Het maakt niet uit wanneer welk embryo teruggeplaatst wordt, het is in principe nog steeds een meerling. Het is alleen wat vergezocht om er een artikel over te schrijven als zou het nieuwswaarde hebben en uniek zijn, want dat is het niet. Dit heb je bij elke IVF/ICSI waar meerdere embryo's uit ontstaan en die op verschillende momenten teruggeplaatst worden.
Bosi Bij IVF/ICSI krijg je hormonen ingespoten zodat er meerdere eicellen gaan groeien. Tijdens de punctie worden al deze eicellen weg gehaald en in een laboratorium bevrucht. De punctie moet je als eisprong zien. Dus tijdens één "eisprong" worden er meerdere eicellen weg gehaald. Als er embryo's ontstaan, dan zou je kunnen zeggen dat het om een twee-eiige, drie-eiige, enz meerling gaat. Vervolgens wordt er één embryo teruggeplaatst (of twee) en soms kunnen de andere embryo's ingevroren worden (als ze goed genoeg zijn). Die ingevroren embryo's (cryo's) kun je later ontdooien en alsnog terug plaatsen en daar kun je dan ook weer zwanger van worden. Wat hier dus aan de hand is, is dat het eerste kind waarschijnlijk uit de terugplaatsing van een vers embryootje is ontstaan, of een ingevroren cryo. Een aantal jaar later is er een cryo uit dezelfde lichting teruggeplaatst en dat heeft het broertje opgeleverd. In principe gaat het dus om een twee-eiige tweeling, maar ze zijn op verschillende momenten terug geplaatst. Een twee-eiige tweeling is inderdaad hetzelfde als een gewoon broertje-zusje. Het zijn twee verschillende eicellen, twee verschillende zaadcellen en de kinderen zullen daardoor ook verschillen van uiterlijk, karakter, enz. Ze zijn alleen tegelijk gegroeid.
Buiten dit alles vraag ik me het af wat dit voor een effect op de kinderen heeft. Stel je voor je groeit op en er wordt altijd tegen je verteld dat jij en je zusje zo bijzonder zijn omdat jullie eigenlijk een tweeling zijn. Op een gegeven moment gaat het kind dit ook aan anderen vertellen maar weet dan eigenlijk niet uit te leggen waarom ze genetisch/biologisch gezien een tweeling zijn en de ene 2 jaar ouder is dan de ander. Denk dat leeftijdsgenoten dan al snel denken dat het kindje een beetje koekkoek is.
Bedankt voor de duidelijke uitleg Ja dan had ik het goed begrepen. Goed, voor de mensen in de link ( eerste bericht) is het in elk geval heel bijzonder. En dat snap ik ook
Technisch gezien zal het allemaal best wel, maar voor mij zijn dat toch echt geen tweelingen..al die kinderen niet die zo via ivf/icsi geboren zijn. Voor mij is het een tweeling als ze tegelijkertijd vanuit bevruchting in hun moeders buik groeien. Maakt dan natuurlijk niet uit of dit spontaan is of via ivf/icsi. En ik denk idd dat je als kind hard uit gelachen wordt als je vertelt dat je tweeling bent met je broertje/zusje van 2 jaar jonger..
Inderdaad heel bijzonder!!! Er komt wel vaker voor dat een deel van de meerling wat langer blijft zitten, maar meestal is dat een paar dagen of een week ofzo. Want de vrouw ligt al die tijd met volledige ontsluiting en deel gebroken vliezen. De placenta van het geboren kind laten ze vaak ook zitten, om het tweede kind niet te triggeren. Dus best een risicovolle toestand.
Pluk Ik denk niet dat een kind daar last van heeft. Kinderen die uit meerdere terugplaatsingen ontstaan zijn, worden in het dagelijkse leven niet als tweeling beschouwd. Mensen die geen verstand van IVF/ICSI hebben, weten niet eens dat de kinderen in theorie een tweeling zijn. Dus als jij ze dat als moeder niet meegeeft, dan wordt daar ook niet over gesproken. Ik zou niet weten waarom je dat op vroege leeftijd al aan je kinderen moet meegeven. Dat komt later vanzelf, als ze het hele verhaal erachter ook kunnen snappen. Vandaar dat ik het hele nieuwsartikel nergens op vind slaan. Het heeft geen nieuwswaarde, het speelt bij zoveel IVF/ICSI-kinderen en ik zie er het nut niet van in om dit bekend te maken aan de buitenwereld.
De enige logische verklaring die ik daarvoor kan vinden is dat dna continue muteert. En ze dus dna uit hetzelfde tijdperk hebben gekregen? Vind het wel vergezocht.
Leeft dat eerst meisje ook nog? Wow met 23 weken is wel heel vroeg ahoewel ik laatst iets las over een meisje van 21 weken die het gehaald heeft. Trouwens uit dezelfde eisprong is het voor mij nog geen tweeling. Pas als ze samen in iemand's buik zitten. God weet krijg ik dadelijk wel 8 bevruchte eitjes,dan ben ik toch ook geen octomom?
Klaproos Jawel, hoor! Octomom 2! Wij hebben nog een eenling en zesling in de vriezer, dus ik volg je op de voet!
Dat betekent dat ik ook een 2 ling heb. Ze zijn namelijk van dezelfde lichting... Dat is toch niet nieuwswaardig?
Hoe denken jullie hier dan over? Als het zo zou gaan dan zou het in theorie een 1 eiige tweeling zijn Maar dan kan het weer geen jongen en meisje zijn. Dus in dit geval van het artikel niet aan de orde.
Ik weet niet wanneer een embryo gaat delen in een één-eiige tweeling. Volgens mij gebeurt dat pas na de terugplaatsing en niet van tevoren. Ik heb er nog nooit van gehoord dat een embryo voor de terugplaatsing ging delen in een één-eiige tweeling en dat maar één van de twee teruggeplaatst werd en de andere de vriezer in ging. Ik denk dat daar ook ethisch gezien wat haken en ogen aan zouden zitten, want dan zou je een één-eiige tweeling opdelen en in de vriezer precies nog zo'n persoontje hebben liggen. Dat zou wel heel apart zijn. Ik denk dat ze in zo'n geval altijd beide embryo's zouden terugplaatsen. Maar volgens mij gaat dat delen dus pas later, als een embryo al meer cellen heeft en niet meteen in het begin. De terugplaatsing is over het algemeen op dag 2-3 na de punctie en dan heb je een embryo van ongeveer 4-8 cellen. Maar in theorie zou het dus mogelijk zijn, als de terugplaatsing na zo'n deling zou zijn.
Klaproos Lief van je, hopelijk mag het bij jullie ook snel lukken! De cryo's die we nog hebben, zijn trouwens allemaal ontstaan uit twee ICSI-behandelingen voor een tweede kindje. Eén cryo van de tweede ICSI en nog zes die ontstaan zijn uit de derde ICSI, zeven in totaal. Mochten we ze ooit nog gebruiken en het lukt, dan wordt het dus geen tweelingbroer/zus van onze meid. Pas als we een tweede en derde kindje zouden krijgen uit dezelfde derde lichting, dan zou dat in theorie een tweeling zijn. Maar het is maar net hoe je het bekijkt. Sommigen vinden het pas een tweeling als je ze tegelijk gedragen hebt, dus dan gaat de vlieger niet op.
Ik hoorde wel een paar jaar geleden een verhaal. Ik geloofde er niets van. Vrouw had een kindje gekregen. Jaar later had ze een miskraam. Dat zou het tweelingbroertje geweest zijn die heel langzaam was gegroeid en die bevond zich niet in de baarmoeder maar had de arts teruggeplaatst ofzoiets. Ik vond haar maar een aandachtstrekker. Nu krijgt ze aandacht omdat ze echt echt ziek is en niet lang meer te leven heeft. Voordat ze écht ziek was vertelde ze ook altijd van die verhalen. Never cry wolf.. Mjah wel zielig voor die kids straks.