Wat doen bij urineverlies?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door SushiLover123, 27 apr 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Als ik moet hoesten of niezen, wat regelmatig gebeurt door de hooikoorts, verlies ik soms een beetje urine. Niet m'n hele onderbroek nat, maar toch... Normaal zou ik een inlegkruisje of zo gebruiken, maar die worden tijdens de zwangerschap toch juist afgeraden i.v.m. infecties of zo?
    Heeft iemand nog andere tips om het droog te houden?

    Ik heb het dus alleen (en nog niet eens altijd) als ik hard moet niezen of hoesten.

    Bedankt!
     
  2. Cilla24

    Cilla24 Fanatiek lid

    23 sep 2008
    2.810
    0
    0
    verkoopster
    inlegkruisje wordt idd. afgeraden. ik zou gewoon zorgen dat ik altijd een schone onderbroek bij me heb (en een boterhamzakje om de vieze in te doen).
    ik zelf heb er alleen last van als ik al moet plassen dus zorg er maar voor dat ik eigenlijk ga plassen voor ik echt moet.
     
  3. Bluesky

    Bluesky VIP lid

    1 okt 2007
    5.941
    0
    36
    Verzorgende-IG
    Heerewaarden
    Even je moed bij elkaar rapen en Tena lady mini kopen... :) Heb ik ook gedaan. Die zijn een stuk fijner dan inlegkruisjes omdat ze beter absorberen. Dan gaat het niet zo zitten broeien. Ik doe er altijd 1 in als ik weg moet, zo gauw ik weer thuis ben gaat haal ik het eruit. Thuis verschoon je toch makkelijker een broek als onderweg... :)
     
  4. petrabr

    petrabr VIP lid

    6 okt 2007
    8.000
    1
    0
    zuid holland
    als ik mijn benen gekruist houd tijdens het niesen verlies ik niks, soms wel lastig tijdens het autorijden, hihi
     
  5. Danabelle

    Danabelle Fanatiek lid

    3 jan 2008
    2.495
    0
    0
    Mijn verloskundige heeft me desgevraagd een inlegkruisje WEL aangeraden. Als je hem regelmatig verschoont is er niets aan de hand hoor, alles wat normaal in je slip terecht zou komen en komt gewoon in het inlegkruisje terecht. Overigens was bij mij een inlegkruisje niet voldoende om het op te vangen. In overleg met de VK heb ik toen maandverband gebruikt.
    Je kunt oefeningen doen voor je bekkenbodemspier. In het kort komen die oefeningen op het volgende neer: spier aanspannen en weer ontspannen, bijv. te beginnen met 5 seconden aanspannen en 5 seconden ontspannen. Regelmatig oefenen en dan wordt je bekkenbodemspier sterker, waardoor urineverlies bij inspanning (ik had het bij het overgeven) vermindert. Bij mij heeft het wel geholpen. Niet dat het nu weg is, maar toch een heel stuk minder.
     
  6. fokje

    fokje Fanatiek lid

    14 mei 2007
    3.313
    0
    0
    verzorgende
    friesland
    Ik draag altijd inlegkruisjes (behalve 's nachts) regelmatig verschonen (veel witte vloed)
     
  7. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Da's een goeie. Ga ik eens doen.
    Daar denk ik altijd te laat aan :oops:
    Ik droeg vroeger ook veel inlegkruisjes, ook vanwege witte vloed. Maar toen hoorde ik dat je juist veel meer vloeide dóór de inlegkruisjes. Ben toen gestopt en wat denk je? Ging ook veel minder vloeien!
     
  8. nense

    nense Fanatiek lid

    14 apr 2008
    1.358
    0
    36
    Vrouw
    Gelderland
    Je bekkenbodemspieren trainen en die aanspannen als je moet niesen.
     
  9. Danabelle

    Danabelle Fanatiek lid

    3 jan 2008
    2.495
    0
    0
    Eh, als je moet niesen kun je niet zomaar even denken 'oh, nu moet ik die bekkenbodemspieren aanspannen' hoor. Het werkt juist omdat die spieren wat strakker en sterker worden en de 'klap' beter kunnen opvangen zónder dat je 'eraan denkt' ze aan te spannen.
     
  10. pim

    pim Fanatiek lid

    22 sep 2005
    3.970
    0
    36
    Nijmegen
    Ik heb er bij mijn tweede zwangerschap ook last van. Ik heb ook m'n grenzen verlegd en gebruik nu Tena Lady mini... Ideaal. Broeit niet en tot nog toe ook geen infecties oid.

    Pim
     
  11. Hellen1971

    Hellen1971 VIP lid

    16 dec 2008
    6.069
    1
    38
    Senior consulente Wmo
    Sliedrecht
    Ik heb dus vooral last van "nadruppelen" na het plassen. Ben ik allang klaar en zit of loop ik ergens en dan komt er ineens nog een beetje na. Zó onfris!
     
  12. R1lana

    R1lana Fanatiek lid

    24 mrt 2009
    4.465
    0
    0
    Huisvrouw
    Venhuizen
    Ik heb er ook inlegkruisjes voor en ik verschoon ze vaak per dag
    ik heb nog nooit een infectie gehad met de vorige zwangerschappen ook niet
    gewoon vaak wisselen
     
  13. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Heb vandaag nagevraagd bij de vk en die zei dat de reden dat je geen inlegkruisjes mag gebruiken, is dat je dan grote kans op infectie krijgt. Niet omdat het gaat broeien, maar dat die afscheiding die je hebt, juist wordt opgenomen door het inlegkruisje en die afscheiding beschermt je juist tegen infecties. En tijdens de zwangerschap heb je daar schijnbaar meer kans op. Tena lady (mini of zo) maakt geen verschil. Ook niet als je regelmatig wisselt.
    Wat wel kan, is af en toe iets gebruiken, maar zeker niet iedere dag. Beter is dan om een extra onderbroek mee te nemen.

    Da's heel fijn voor je, maar niet iets waar alle vrouwen dan maar vanuit kunnen gaan. Sommigen zijn er nou eenmaal gevoeliger voor. Gisteren nog een verhaal gehoord over een vrouw die haar baby verloor bij 38 weken. Kindje was helemaal gezond, maar doordat ze een vaginale infectie had, heeft het kindje het niet overleefd. :(
     

Deel Deze Pagina