Pfff, werd vanochtend vroeg wakker met lage rugpijn en krampgevoel bij mijn baarmoeder. Het gaat met vlagen, en het is iets beter geworden toen ik naar de WC ging, maar het blijft maar hangen. Ik word daar zo onzeker van
Dat is je baarmoeder die aan het groeien is en je darmen die een andere plek aan het zoeken zijn voor de komende maanden. Snap je onzekerheid wel heel goed.
Dat stelt me wel iets gerust. Mijn rugpijn is een heel stuk gezakt, de krampen blijven wel komen ... zal blij zijn als we morgen die echo krijgen. Ik zoek weer bevestiging dat alles goed is ...
Lieve Suzy, Wil je alvast heel, heel, heel veel succes en plezier wensen morgen bij de echo. Je zult versteld staan van hoeveel er de afgelopen is gebeurd, hoe snel je kleintje al groter is geworden. Die lage rugpijn herken ik een beetje... Soms ook nogbsteeds het gevoel alsof mijn rug het wat zwaarder heeft. En krampjes, zoals al gezegd, het is de baarmoeder die groeit. Juist nu, tussen week 9 en week 11 maakt de uk een enorme groeispurt! Dus je baarmoeder ook. Wel fijn dat je verder haast geen klachten hebt. Ben zelf nog steeds mega moe. Soms nog ineens erg misselijk of maagzuur. Maar klagen, no way! This is the moment we have been waiting for ! Dat herken je vast! Hoop, en ga er heel positief vanuit, dat jullie morgen een prachtkindje zien groeien! Willen jullie ook de combinatietest doen? Enne, mijn borsten beginnen nu pas wat te groeien. Merk het aan een aantal van mijn truitjes de nu toch wel net iets te strak gaan zitten (zitten eigenlijk niet meer lekker en ook niet meer zo mooi...). Duim voor je morgen! Ben je vrij of moet je werken? Liefs!
Ik ben vrij tot maandag, dan moet ik weer naar mijn werk ... Qua combinatietest ... the jury is still out. De kans is groot dat we 'm niet doen. Omdat we ook de vwp niet zullen doen, omdat ik het risico te groot vind. Daarbij is het ons door ons mam redelijk ingepeperd dat nooit te doen. Zij heeft, toen ze zwanger was van mij, 5 puncties gehad het stond toen nog in de kinderschoenen, maar mijn moeder is het van overtuigd dat het een klein wonder is dat ik er ben. 40 jaar geleden waren die puncties blijkbaar nog "grover". Ik heb nog even bij mijn zus vandaag gechecked, en bij mijn moeder. Het schijnt een "familiekwaal" te zijn, geen tot weinig symptomen . Mijn zus vertelde me wel vandaag dat ook zij tijdens de zwangerschap van haar oudste 3 flinke bloedingen heeft gehad. En 2 daarvan in het buitenland. Haar is toen verteld dat het wss iets van blauwe plekken op haar bm zaten. In ieder geval kent ze de klappen van de zweep van dat betreft.
Wat betreft çombinatietest zou je, als je er het geld voor over hebt, uit kunnen wijken naar Belgie of Duitsland (of amerika, maar dat is nog duurder). Hier kunnen ze met een DNA-techniek in het bloed van de moeder kijken naar trisomie 13, 18 en 21. Het is (nog) niet 100% waterdicht, maar het is een compleet risicoloos alternatief. Kan me voorstellen dat voor jou het wonder TE groot is om een eventuele punctie te overwegen!
Suzy, heb met dezelfde overweging gezeten. Wij hebben, zoals je hebt gelezen, de combi-test wel gedaan en hadden gelukkig een mooie uitslag. Als we deze niet hadden gehad, waren we idd naar België gegaan, op mijn blogje heb ik de informatie staan. Zou zelf ook nooit een risico willen hebben nemen op een miskraam, hoe klein de kans ook is. Kosten in België zijn meen ik 600,- of 650,-. Echter, snap het ook heel goed dat je zoiets hebt van, het kindje is hoe dan ook welkom en daarbij, dekens blijft het grootst dat alles in orde is! Nog een keertje, op naar een mooie echo morgen! X
Merah en Juul - dank voor de tips. Ik zal het vanavond eens in de groep gooien. Het zou idd een goed alternatief zijn
Toen ik de intake prenatale diagnostiek had, heeft het LUMC mij dit verteld! Heb zelf met het onderzoek meegedaan, en ze hopen dat NL deze test in 2014 ook aan kan bieden aan zwangeren. X
Strijkkraal, een prachtige echo toegewenst! Sterkte met je afwegingen over prenatale diagnostiek. Jullie komen vast tot een besluit waar je vierkant achter staat. Ik kan me wel vinden in wat juulzon schrijft. Zelf heb ik ook de ervaring met hoge-kans-op-basis-van-leeftijd, maar door een gunstige uitslag van de combitest was ik volledig gerust om geen vwp te laten doen. En tegenwoordig is er een mooi alternatief in de maak, in de vorm van die bloedtest.
Ziekenhuis belde net ... Mijn gyn heeft een spoedoperatie vanmiddag, en of wij dan vanochtend al konden ... Nou, dat kan natuurlijk ... Dus nu staan we om 11 uur op de rol.
Oooh, wat fijn! Ik ga als ik van de tandarts terugkom gelijk je topic bekijken. Wel een foto van je jullie uk plaatsen hè! Toi toi toi, Xxx