Hoewel ik me nog wel aan een de regels houdt begin ik me dit ook steeds meer af te vragen. En ik voel me soms net gekke henkie. Ik mag mijn kinderen naar noodopvang sturen (want beide cruciale werkgever maar op kantoor en dus thuis) en doe het niet en dan hoor ik dat meer dan de helft wel gaat met allemaal andere redenen. Dan denk ik joh, waarom doe ik dit nog. Of ik hoor allemaal mensen die toch afspreken met meer. En ik doe moeilijk of ik wel samen met mijn man naar m’n ouders kan om te vertellen (buiten) dat ik weer zwanger ben (ga ik overigens we gewoon doen) Ik denk ook dat het helemaal niet meer weg gaat. Ook niet na vaccineren. Ik geloof dat gewoon niet. Onder controle zeker. Maar weg? Nee. Maar goed. Meestal haal ik adem en denk ik: ik kan alleen invloed uitoefenen wat ik zelf doe dus houd ik me keurig aan de regels. Maar toch. Ik word er soms ook gek van.
Belachelijk jezelf zo boven de wet te zetten. Meer kun je niet doen zeg je? Jezelf aan de regels en adviezen houden, dat is wat je kunt doen.. En nee, je bent niet zielig. Je bent ongeduldig en egoistisch wanneer je voor jezelf gaat bepalen dat het wel genoeg is. Door mensen als jullie zit alles nóg langer op slot. Nóg langer de horeca dicht, waarvan jezelf zegt dat het al te lang duurt. Maargoed, je zult het zelf niet zo zien en daarin ben je helaas niet alleen, waardoor de cijfers weer keihard oplopen en de mensen in de zorg ondertussen zelfs dóór hun tandvlees heen lopen. Ik hoop dat het jullie gesmaakt heeft
Corona zal inderdaad niet meer weggaan, alleen wordt het controleerbaarder wanneer er genoeg vaccins zijn gezet. De daling begint zich al in te zetten in de verpleeghuizen, het is het laatste stukje geduld wat we nog op moeten brengen met z'n allen.. Door je wel aan de regels en adviezen te houden kun je er voor zorgen dat dat laatste stukje ook nog gedragen kan worden door de zorgmedewerkers, dat je misschien net níet je ouders besmet omdat je denkt dat jezelf onschendbaar bent. Dat laatste stukje zijn we ingeslagen met zn allen, door jezelf nog even te pushen vol te houden, zorg je ervoor dat we er eerder doorheen zijn en je jezelf ook recht in de spiegel aan kunt blijven kijken.. Blij te lezen dat er net als in ons gezin ook heus genoeg mensen, gelukkig nog wel de meerderheid, zijn die ook flink balen van alles, maar toch doorzetten
Ik vind dat vaccineren ook idioot lang duren. Mijn moeder is 73 jaar en heeft nog geeneens een oproep ontvangen, is toch om te janken maar ze lopen wel continue te ouwehoeren over Corona paspoorten, QR codes en al die andere zooi maar eens een beetje vaart zetten om de kwetsbare groepen te vaccineren dat kunnen of willen ze niet. Het is toch allemaal zo ontzettend zorgelijk en we gaan richting een code zwart, ik ga het me steeds meer afvragen, allemachtig.
Ik ben het ook zat en helemaal beu maar om nu met 3 gezinnen in je huis te gaan zitten vind ik wel weer het andere uiterste Dat ze vaart moeten zetten achter het vaccineren daar ben ik het helemaal mee eens want dat lijkt inderdaad nergens meer op.
Ik vraag me af waar die besmettingen steeds vandaan komen. Ze lullen al drie maanden over vaccinaties maar het wordt enkel erger en niet beter. Ja de bewoners van verpleeghuizen zijn ingeënt, heel fijn maar daar heeft de rest van de samenleving niet veel aan. Ik heb momenteel het gevoel dat het nooit meer gaat ophouden, de meest pijnlijke hier is dat de kinderen niet normaal naar school kunnen en dat vind ik heel erg en neem ik het kabinet zeker kwalijk.
Maar het aantal ernstig zieken en ziekenhuisopames onder de gevaccineerden neemt wel sterkt af. Er mogen ook weer 2 personen op bezoek in verzorgingstehuizen etc. Dus het doet wel zeker iets. Ik denk ook niet dat het ooit weg gaat. Maar zodra iedereen gevaccineerd is zal het wel meer als een normale griep gaan zijn en zal alles weer terug gaan naar normaal. Het is nog een paar maanden de zorg ontlasten en hopelijk wordt alles weer wat normaler.
mijn ouders ook, ook ongeveer die leeftijd, zitten ook met smart te wachten op hun oproep. Laat ze gewoon opschieten met vaccineren. Hoop zo dat code zwart niet gaat komen, maar door zoveel mensen die zich tegen alles keren en maar doen, gaat het er wel van komen ben ik bang
Vandaag had ik mijn moeder even gebeld. Ik zou eigenlijk langs gaan maar zat nog te wachten op de uitslag van een Covid test van dochter ( negatief) maar die is er met haar 73 jaar ook zo ontzettend zat van. Ze zit inmiddels zowat hele dagen binnen, zo sneu. Gelukkig wel even kunnen opbeuren en als we allemaal zonder klachten blijven rond Pasen komt ze ieder geval bij ons brunchen. Ik hoop zo dat ze snel gevaccineerd kan worden want dit schiet gewoon niet op.
Ik benijd jou echt op je optimisme maar of we ooit weer helemaal terug gaan naar normaal daar twijfel ik inmiddels wel heel erg aan. Eerst zien en dan geloven.
Ja dat lullen kunnen ze altijd goed Ja en voor de kinderen vind ik het ook een abnormale situatie. Dat ze al zowat in de stress gaan schieten als ze eens een keer een zere keel of een niesbui hebben. Het gaat nergens meer over.
Maar het is mentaal en economisch gewoon geen jaren (laat staan voor altijd)vol te houden. Ik denk dat het daarom toch wel weer (bijna zo goed als) normaal zal worden. Het is even afwachten wat vaccinaties gaan doen. Het is niet dat men niet ziek mag worden, maar de ergste schades + grote aantallen opnames moeten terug. En ja ik geloof wel dat dat uiteindelijk gaat gebeuren
Dat denk ik inderdaad ook wel, hoe frustrerend alles ook is op dit moment. Vooral dat dat vaccineren niet sneller gaat, maar ja, je moet wel de voorraad hebben. Daar kan de overheid niks aan doen natuurlijk. Ik denk dat eind april we best een eind zijn met vacvineren van de ouderen. Dan gaan we dat echt wel zien in de ziekenhuizen.
Ondertussen is het al een jaar gaande en dat mensen het mentaal niet volhouden hebben ze in Den Haag schijt aan. Nee op papier niet want wij hebben nu een paar reclame spotjes erbij maar in de praktijk valt het nogal vies tegen. En nee ik heb het niet eens over terrassen, ik heb het over fatsoenlijk onderwijs voor de kinderen. Het is nu een en al grote coronajacht op school. De besmettingen nemen enkel toe, vaccinaties zijn er voorlopig niet, lees net dat er niks versoepeld gaat worden en wij moeten maar wachten en ons aan de regeltjes houden (doen wij hier ook, er is simpelweg geen keuze).
Dat de overheid daar niks aan kan doen, willen ze graag laten geloven. Er worden politieke en financiële spelletjes gespeeld.
Ik geloof er inmiddels weinig meer van. Het is elke keer "nog even volhouden" en dan mogen we weer meer. Wanneer gaan ze nou eens inzien dat er nog meer belangen zijn dan alleen de zorg ontlasten. Ruim een jaar verder en nog geen 1 bed extra opgeschaald in de zorg. En mensen maar een worst voorhouden, nóg eventjes maar. En echt: de avondklok gaat er als eerste af. Nog eventjes. Nee er gebeurt niks van dit allen. En ondertussen gaan er mensen kapot van eenzaamheid, geldproblemen omdat hun zaken dicht zijn etc etc etc. Na een jaar zijn er ook andere zwaarwegend belangen behalve de zorg ontlasten.
Zonder personeel kan je de zorg niet opschalen. En het personeel dat al een jaar met corona werkt zit er ook ver doorheen. Dat is voornamelijk de reden dat wij nog even vol moeten houden Al denk ik dat bv terrassen prima veilig open kunnen. Of mensen het nu afhalen en ergens op het strand of bankje het opeten of dat mensen op een terras, uit elkaar, zitten. En de avondklok vraag ik me ook bij af of dat werkt, wij hebben er zelf helemaal geen last van, maar ik vraag me af of het wel echt nut heeft.
Er wordt veel gescholden op het kabinet, want ze doen het zo slecht. Er is nog zo weinig ingeënt. Maar hoe gaat het in Duitsland, België, Frankrijk? Zijn ze daar al ver met vaccineren? Gaat het daar wel de goede kant op? Is daar de lockdown al voorbij? Als in alle landen om ons heen het structureel beter deden dan is na land, zou ik het beter kunnen begrijpen. Ik geloof nog steeds dat ze er alles aan doen om ons zo snel en goed mogelijk door deze pandemie te helpen. Wat is hun voordeel aan alles naar de knoppen laten gaan?
Ik volg op Facebook Belgische kranten en de reacties eronder zijn precies hetzelfde al de reacties op Nederlandse berichten, een hoop commentaar op de regering. In België lopen de besmettingen ook alleen maar op en er komen geen versoepelingen. Volgens mij dachten ze er zelfs aan de scholen dicht te gooien. Maar nog niet alles was duidelijk en over een deel wordt nog overlegd.
Hou er ook rekening mee dat het produceren van biologische geneesmiddelen kwetsbaar is. De opbrengst kan tegenvallen en er kan een keer een batch worden afgekeurd. AZ is veel te optimistisch geweest met hun forecast. Maar ze hebben ook nog geen eerdere ervaring met het produceren van vaccins (productie hebben ze overigens uitbesteed aan fabrikanten die wel ervaring hebben).