Het zal ook heel diep in je ingebakken zijn, maar ik kan bijvoorbeeld niet begrijpen waarom je je kind zou VERWENNEN door met haar te spelen? Een mens is toch een sociaal wezen, we zijn niet gemaakt om alleen te zijn en maar met onszelf bezig te zijn. En al helemaal niet als je maar 14 maanden bent. En dan zal ik het nog 'erger' maken: je dochter zal je steeds meer nodig hebben. Om samen in boekjes te lezen, samen te zingen, dansen, rondlopen, bloemen plukken, kleuren, puzzelen, enz enz enz. Of hoort een kind volgens jouw moeder dat allemaal in zijn eentje te doen? Onthou dat jouw moeder 7 kinderen had/ heeft! Die konden elkaar bezig houden, jouw dochter heeft alleen jou! (en papa als die thuis is)
Ik hoop niet dat dit heel hard aankomt, maar ik bedoel het echt heel aardig. is het voor jouw dochtertje niet beter om af en toe bij een gastouder of een kdv te zijn?
Ik begrijp je heel goed, maar ze kan toch wel spelen bijv als ik de strijk naast haar doe en ondertussen lekker liedjes zing en babbel? Heb ik heus geen moeite mee. En met koffiedrinken gaan we lekker puzzelen en boekje lezen maar ze gooit het tegenwoordig al op de grond als ik er mee aan kom zetten !? Wat doe ik dan nog verkeerd?? Ok ik doe het iets anders dan jullie maar zo slecht nou toch ook weer niet..
Je mag dat gerust zeggen hoor! Ik heb af en toe een ouder oppas kindje dan merk ik wel dat ze zich met hem vermaakt en iets minder aan mij hangt. Dat is wel fijn. Verder vind een kdv niet nodig omdat ik er voor haar ben thuis. Dat probeer ik tenminste.. Ze is nog zo jong, 3 vind ik wat anders!
Als je dochter echt helemaal niks leuk vind om te doen, zou ik niet kijken naar mogelijke (tijdelijke) oplossingen voor dit gedrag, maar de aanleiding. Wij kunnen alleen onze meningen en tips geven nav wat wij hier lezen, misschien dat iemand van het CB je erbij zou kunnen helpen. Dan heb je alle tijd om de situatie uit te leggen, te laten zien hoe je dagritme eruitziet etc.
Dat zou kunnen ja.. Maar wat zou het dagritme hier mee te maken hebben? Ik weet trouwens wel iets wat ze een uur volhoud een heel positief iets, na haar ochtendflesje speelt ze zo een uur alleen in haar bedje!!
Is dat iets van de laatste weken? Dat is hopelijk een fase en hoort bij een bepaalde frustratie/ sprongetje enz. Gaat ze dan huilen als ze het op de grond gooit? of ziet ze het als een spelletje? En nee, je doet niks verkeerds, ik denk dat wij hier een beetje heftig hebben gereageerd naar aanleiding van een paar zinnen van jou (die je volgens mij net iets anders hebt bedoeld). Misschien is het inderdaad handig om een gesprek aan te gaan met cb, en (ik blijf het roepen) haar in deze fase toch die nodige aandacht geven.
Nee ze doet het niet als spelletje maar is dan heel driftig. Moet ik dan telkens met iets anders aan komen draven? Ik zeg na 2 of 3 dingen: dan niet. En dan laat ik haar even zitten afkoelen. Soms wil ze daarna wel. Het geeft niet jullie bedoelen het goed en ik voelde me niet gekwetst. Ik zit er alleen wel doorheen, al tijden en een oplossing is er niet omdat het elke ochtend opnieuw begint.. Ik heb bij het CB al gezegd dat ze zo druk is en neit veel wil, dan zeggen ze ook: Ja ze is zichzelf aan het ontdekken he hoort erbij. Meer niet, en ik ben geen type om alles dan even haarfijn uit te leggen. Ze is altijd al iemand geweest die graag bij me was maar nu wil ze niet meer op schoot natuurlijk dus uit het zich misschien zo..
je kunt aan je moeder vertellen dat je dochter bij haar lang in de box zit omdat zij niet haar moeder is. mama is er niet, dus ik blijf maar zitten. wanneer ze weet dat je er bent dan is dat een ander verhaal natuurlijk. ik weet niet of ik een ander type ben, maar ik ben een stuk ouder. ik neem misschien daarom mijn moeders opmerkingen niet echt serieus, omdat ik op mijn leeftijd ook zelfs een oma had kunnen zijn. ik hoop je snel over deze fase heen kan komen en weer kan genieten van je dochter.
Dit stukje bedoelde ik..en niet zo negatief aub, dat je het niet meer trekt...natuurlijk kun je het wel. En verder, weet jij hoe oud ik ben? Ik heb dat weleens gezegd en dat zegt ze ja wie weet. Maar ze geloofd het niet dat merk ik. Ze heeft het immers bij al haar kinderen zo gedaan. Dat die van mij niet wil bewijst wel dat ik het verkeerd doe door haar te pakken als ze huilt. (Dit dan voornamelijk toen ze jonger was.) En verder grap ik vaak als ze zo pocht: Mooi dan kan u haar mooi heropvoeden één keer in de week..
Ik heb net het hele topic nog eens doorgelezen en vind dat je wel erg negatief overkomt hoor, sorry. Ik weet zelf ook dat het zwaar is, ik heb ook nog een peuterpuberdame rondlopen hier, dus ik zal echt niet zeggen dat het makkelijk is. Maar worden hier zo veel tips voorgedragen, maar het lijkt wel of niks mogelijk is, terwijl daar makkelijk overheen gestapt kan worden. Je hebt geen auto? ik ook niet, maar er rijden bussen. Er is geen speeltuin in je buurt? Iedere wijk is verplicht een gedeelte voor kinderen in te richten, dus misschien moet je een paar straten verder lopen? kinderboerderij zal er ook wel ergens zitten, maar misschien moet je dan met de bus of op de fiets. Je kindje wilt niet in de wagen? maak er een spelletje van, praat gezellig tegen haar, wijs naar de auto's, auto doet toet-toet, ga onderweg eendjes voeren, bloemetjes plukken of blaadjes verzamelen. Je hebt geen droger/vaatwasser? ik ook niet, weer een probleem minder, dan hoef je die ook niet in te ruimen. Terwijl jij je was op het rekje hangt kan je kindje ook meehelpen aangeven of met wasknijpers spelen. terwijl je afwast zet je wat pannen op de grond, geeft haar een pollepel en drummen maar. bakje water om te kliederen. Zet wat vrolijke muziek aan en ga samen lekker gek dansen. Ik neem aan dat je kindje ook nog slaapt overdag? dan kan je toch ook je huishouden doen? Neem je kindje mee naar een indoorspeeltuin of een zwembad. 14 maanden is gewoon een leeftijd dat ze veel willen ontdekken maar nog maar weinig kunnen, maar daar moet je gewoon omheen werken en niet overal excuses voor zoeken. probeer negatief gedrag te negeren en goed gedrag te belonen. Je kan niet van een kind van 14 maanden verwachten dat die zich de hele dag aanpast aan wat jij wilt en wat jij moet doen. sorry hoor, maar voor mij kom je echt over alsof je voor advies vraagt hier, maar alleen maar excuses zoekt om daar niets mee te doen. Er zal niemand komen met een wonderpil waardoor je dochtertje de hele dag alleen gaat spelen, je zal er echt zelf iets aan moeten doen.
Meid, je doet niets verkeerd. Echt niet, maar volgens mij ben je wel een beetje onzeker. En je moet je wel beseffen dat wat jouw dochter doet volgens mij normaal dreumesgedrag is. Mijn zoon heeft nog niet de leeftijd van jouw dochter, maar is het ook niet een leeftijd waarin ze proberen te kijken hoever ze kunnen gaan. Mamma testen zeg maar? Maar hoelang speelt het eigenlijk? Twee/drie weken? Of echt al een maand of twee/drie? Wat hier al eerder geopperd werd is dat je ook altijd het CB even kan raadplegen. Blijf er in ieder geval niet mee rondlopen, want als ik het zo lees duurt het niet lang meer voor je emmertje is overgelopen.
@Mamamars, het komt hard aan.. Maar ik neem het je niet kwalijk want ik besef zelf ook wel dat ik negatief overkom. Want dat is ook precies hoe ik me voel!! Je noemt een paar dingen op die ik al gezegd heb die bij mij niet werken. Zoals helpen met de was. Ook pannen of kopjes krijgt ze al maar na een paar tikken op de pan hangt ze alweer aan me. Met haar in de bus durf ik niet, veel te bang dat er iets fout gaat en hoe moet dat met een buggy, ik ben nogal faalangstig.. Ja verderop zit een schommel maar voor grotere kinderen, overigens heeft ze die zelf ook. En een klimrek en wipwap lijkt me nog niet wat.. (Indoorspeeltuin idem dus.) Hebben jullie wonderkindjes ofzo?? Muziek hebben we vaak aan, maar dansen, ze weegt 10 kilo En staat nog niet zelf.. Met wandelen doe ik al wat jij zegt anders is het aan het eind van de stoep al raak.. En ja ik ben negatief, besef het maar al te goed. Maar het is wel de waarheid wat ik vertel! Heb extra bewondering voor al die moeders met meer kids..
Die loopt al vaak genoeg over Maar dank je voor je meeleven. Ik heb het al aangekaart maar ik ga niet nog een keer. Ben inderdaad een onzeker iemand. En mama testen dat begrijp ik wel. Maar ik vind het zo erg dat ze zoveel huilt terwijl ik toch probeer zoveel mogelijk voor haar te doen.. Echt zit hier alweer met tranen achter de laptop.. En hoelang, ze was altijd al pittig, maar dit extreme is toch wel een week of 5 /6 denk ik.
ze voelen ook heel goed aan hoe hun mama in d`r vel zit hoor, en als dat niet prettig is word het huilen.
Hmm ja.. Maar ik ben altijd s morgens opgewekt al zeg ik het zelf en ik knuffel ook veel met haar enzo.. Alleen als ze in de box moet oid en ze zet het op een brullen dan wordt ik zo boos/verdrietig.
Hier geen wonderkind, maar hij blijft echt wel zitten op de wipwap en hij vind het geweldig. Ik ga aan de andere kant zitten en ongetwijfeld zullen er een aantal denken: wat zit daar nou voor gek op die wipwap, maar mijn zoon vind het prachtig. Net als een babyschommel en zitten in het zand. Heb vertrouwen in je dochter he... En indoorspeeltuin is bijna overal wel voorzien van een dreumeshoek waar ze lekker kunnen kruipen/klauteren. En sommige hebben speciale dreumesochtenden. Is het ook wat rustiger. En wat die bus betreft: echt, je rijd die buggy zo makkelijk de bus in. Je moet alleen niet op spitstijden gaan. Maar jij ziet een heleboel beren op een weg die er echt niet zijn. Heb je vriendinnen met kindjes? Kun je geen tips/ervaringen uitwisselen?
mijn zoon van 2 zit nog wel geregeld in de box. maar ik heb en box van 5 meter 50 doorsnee. ik vind het wel zo veilig als ik moet strijken. dus het ligt echt niet aan leeftijd dat ze niet meer in de box willen. het is inderdaad gewoon een fase, alleen heeft het ene kind meer temperament dan het ander en heeft het ene kind meer behoefte aan veiligheid en dus mama dan de andere. ook begint het uitproberen en doordrammen.( hoewel dat meer tot uiting komt in de 15 maandensprong en de 18 maandensprong) als ik jou verhaal lees dan denk ik dat je het veel te negatief benaderd. er zullen nog meerdere van deze fases komen die nog heftiger zijn ( vanwege de driftbuien bijv) je zult dus al dan niet met hulp van buitenaf moeten leren iets meer te relaxen en er anders in te gaan staan.je weet inmiddels dat ze gaat huilen als ze in de box moet, nou so be it. gewoon erin zetten verstand op nul en je ding gaan doen en resoluut weglopen. als je klaar bent geef je haar een knuffel en ga je samen wat doen.je kleintje heeft je nu even heel hard nodig. het wereldje rondom ze wordt steeds groter en dat is soms beangstigend of verwarrend. ze krijgen steeds meer een eigen ik. hoe meer gefrustreerd jij daarvan raakt hoe eerder de cirkel rond is als je snapt wat ik bedoel. probeer toch wat meer samen te doen op een manier die wel voor jou werkt. er wat meer op uit te trekken even bij iemand op visite desnoods. even de sleur doorbreken. probeer desnoods wat vrij voor jezelf om bij te tanken te crieéren. zodat als je terug thuis komt het allemaal weer wat zonniger ziet en met frisse moed weer verder kunt. het is toch gewoon een kwestie van adem in...adem uit.... en wachten tot de bui overwaait.