wat doet de arboarts? gaat hij alleen in gesprek met je of gaat hij ook onderzoeken? zoals de huisartsdoet?
Ik heb een keer een gesprek met de arboarts gehad en die stelde alleen maar vragen. Hij deed helemaal geen onderzoeken. Ik vond het niet vergelijkbaar met de huisarts.
Ik ben toevallig gister geweest voor mn afspraak; Ik kreeg eerst uitgelegd wat het spreekuur inhield,daarna vroeg ze wat over mijn werk (uren,hoe lang ik al contract heb etc.) Daarna vroeg ze de aard van mijn gezondheidsproblemen en toen ze dat ingevoerd had in de computer kreeg ik te horen; Let op u zelf, zwangerschap en kindje voor alles. Als het niet gaat nog minder gaan werken en ik hoef je niet meer te zien voor controlle uitgaande dat je na de bevalling en verlof weer 100% aan t werk gaat. Er stonden wel in alle kamers behandeltafels en omkleedschermen dus ik vermoed dat als hun het nodig achten dat ze je wel mogen vragen om je te onderzoeken,maar geloof nooit dat je dat verplicht bent. Maak je niet te druk, stelt echt niets voor!
Ik ben vorige week langs de arbo arts geweest. Alleen een kort gesprekje gehad. Ze vroeg hoe lang ik er werk, en wat me klachten nu zijn. Ze zeg ik adviseer je om nog minder te werken. (normaal 36 uur, paar weken al 5 halve dagen en vanaf maandag 3 halve dagen) Ik hoef niet meer terug, ze gaat me eind van de maand nog een x bellen en klaar Geen zorge, je staat vast snel weer buiten
Ik ben ook bij de arbo arts kort tijd geleden geweest, hij vroeg wat voor klachten ik had ik heb aangegeven dat ik lichamelijk en psychisch klachten had en met mijn werkgever mening verschil had ( mijn werkgever maakt al 2 jaar mentaal misbruik van mij) en hierdoor de klachten zijn verergert.... De arboartst heeft tegen mij gezegt dat de bedrijf contact met mij zal opnemen om oplossing te vinden tussen de werkgever en mij en verder dat ik na zwangerschapverlof weer aan de gang kan gaan als ik mij weer goed voelt. Groetjes, Orchidee
Arbo-arts stelt echt niets voor... Mijn Arbo-arts heeft me zelfs niet eens aan het woord gelaten... Hij heeft de hele voorgeschiedenis gelezen en stelde daarna dat hij het niet zinvol achtte dat ik tot aan mijn verlof nog aan het werk zou gaan... De Arbo-verpleegkundige (vaak heb je eerst daarmee van doen) stelt ook niet veel voor. Bij haar kon ik mijn verhaal kwijt en zij rapporteerde alles. Uit dat rapport bepaalde de arbo-arts dus de verdere voortgang. Wees vooral niet bang om je hart te luchten, want ook voor de arbo-arts en -verpleegkundige geldt geheimhoudingsplicht... Zij mogen niet 1 op 1 alles naar je werkgever doorbrieven. Succes meis.