Dag lieve dames, Ik sta nu voor een moeilijke keuze en ik hoop graag dat jullie mee kunnen denken. Ik heb nu een sociale huur woning (tweee kamers) en ik betaal 600 euro per maand. De woning is in zaandam en ik wil graag terug naar Amsterdam. Ik kan nu een vrije sector woning huren voor 680 euro. Alleen ben ik bang dat te woning te duur wordt. Ik heb begrepen dat ze zelf mogen bepalen hoe hoog de huur wordt ieder jaar. Nu gaat mijn huur 7 euro per jaar ophoog. Zat zit ik met een huur woning van 1000 dt kan ik niet betalen. Heeft iemand een vrije sector woning en hoe hoog gaat je huur ieder jaar omhoog. Mogen ze gewoon bepalen dat je huur met 100 euro omhoog gaat. Zit er een maximum. Alvast bedankt voor het lezen.
Ik weet dat de overheid jaarlijks bpaald met hoeveel % een huurwoning omhoog gaat, meestal ligt dit ergens rond de 4%. Volgens mij geld dit ook voor particulier huren, maar zeker weten doe ik dit niet. Heb je al gegoogled?
Er is een index voor de prijs van huurwoningen, ons particulier appartement gaat jaarlijks ongeveer 30 euro omhoog....gebaseerd op die index. Maar wij huren wel via een makelaar, niet ´zomaar´ via een of andere particulier.
Ik zou voor deze vragen even bellen met de rijksoverheid. Die weten wel waar je moet zijn om dit zeker te weten en anders weten zij het.
Dag, bedankt voor de tip. Ik heb ze gebeld en ze verwezen me door naar de huurcommissie en die konden me ook niet veel vertellen daarna kreeg ik weer een ander nummer. Vandaar dat ik mijn verhaal hier op de forum heb geplaatst. Misschien kom ik mensen tegen die mij meer kunnen vertellen of ze huren ook een vrije sector woning.
een huurcommissie kan niks zeggen? Nou lekkere commissie dan, Lijkt mij gewoon even lezen in de wet/regels en klaar..
Wij wonen ook sinds kort in vrije sector, maar de woning bouw zei tegen mij dat ze de huur omhoog deden met 5 procent....want anders kunnen wij t ook niet betalen hoor....
Wij huren ook vrije sector. Ik meen me vaag te kunnen herinneren dat de huur met een vast+variabel percentage omhoog gaat. Die percentages moeten wel binnen bepaalde marges liggen, maar meestal is het toch wel de volle mep. Hier betekent dat in de praktijk bij een huis van ongeveer 750 euro per maand een huurverhoging van gemiddeld drie tientjes per jaar.
Wij wonen al een aantal jaar vrije sector. Onze woningbouw houdt zich ieder jaar aan het percentage wat ze ook aanhouden voor de 'normale' huurwoningen.