Met vriendelijkheid is niks mis ik ben zelf ook vriendelijk en netjes als ik iets zeg. Als je wel maar duidelijk bent. Misschien proeven ze wat onzekerheid bij je. Neemt niet weg dat ik het onproffesioneel vind. Want niet iedereen is even assertief en dat daar dan zo op gereageerd wordt, belachelijk.
rare vogels heb je overal ja... zou fijn zijn als er in beide richtingen normaal gedaan zou worden! ben het met je eens dat ts geen zeur lijkt te zijn, ze heeft wel legitieme klachten in elk geval. hoop dat je (ts) eruit komt met ze!
Bedankt voor jullie reacties! Vanmorgen heeft mijn man onze dochter gebracht, ben benieuwd bij het ophalen.
Ik den dat ik eerst een gesprek aan zou gaan met de locatiemanager. Je kindjes moet op het KDV toch goed verzorgd worden! Als je niet het idee hebt dat ze er iets mee doen dan zou ik echt op zoek gaan naar een ander KDV. Het moet wel goed voelen en goed zijn voor jou en voor je kindje! Hopelijk is het goed gegaan vandaag!
Nou ik vindt je echt geen zeur ouder hoor. pff ik vindt de dingen die jij omschrijf de normaalste gang van zaken. die dus niet horen. een kind met een vieze neus gebeurd bij mijn alleen zo dat de snot nog nat is en er dus net uit is en de ouder dan al komt zegt maar. maar opgedroogt neee dat betekend dat het er al even zit en net zo met de ontlasting. (mocht ze dit alleen vaker hebben zou ik vragen welke producten hun gebreuken en jij thuis kan ook alergiese reachtie zijn ) en niet insmeren helemaal te erg. ik zou ook een gesprek met de manger aan gaan. want het gaat dus gewoon duidelijk niet goed op die groep qua de verzorging
Je moet je er echt goed bij voelen, anders is het zeker te overwegen om te switchen. Wij zijn noodgedwongen verhuisd van kdv vanwege verhuizing en ik heb daar als een berg tegenop gezien omdat het me zo'n grote stap leek voor de kids en ze het echt naar hun zin hadden en ook omdat ik er zelf ook erg aan gewend was natuurlijk. Nu achteraf viel de stap reuze mee en bevalt het nieuwe kdv zelfs nog iets beter! Waarmee ik maar aan wil geven dat je niet te vast moet zitten aan iets waar je je niet prettig bij voelt.
idd @TS kom op nou is jouw`n kind en zij horen daar goed voor te zorgen toch? Daarom werken ze er toch? Belachelijk dat ze zich zo gedragen....dan hadden ze toch echt een andere baan moeten uitzoeken. Als ik jou was ging ik een gesprek aan met de leiding en dan nog bracht ik mijn kind ergens anders heen. Nu zou ik er niet meer op durven te vertrouwen of ze mijn kind anders gingen behandelen hierdoor, want kinderachtig zijn ze heel erg blijkbaar... Pff zeurouders jeetje......:x
Als dit standaard dingen zijn: dus je kind nooit insmeren, aangekoekt 'snot gezicht', vieze luier en rode schaamlipjes, dan kon het nog zo'n vertrouwde omgeving zijn, maar dan ging mijn kind daar niet meer heen. Ik vind dat ik mijn kind daar met een gerust hart achter moet kunnen laten, en uit jouw verhaal maak ik op dat je dat niet doet. En stel nu dat je dat op een gegeven moment opvalt en er wordt op een normale manier op gereageerd, oké. Maar deze reactie? Nope, dan was ik op zoek gegaan naar een KDV die jouw kindje wel behandelen zoals het zou moeten en die jou ook behandelen zoals ze zouden moeten. Succes met de situatie!
Hallo meiden, een tijdje geleden, maar wilde jullie toch nog laten weten hoe het is afgelopen. Onze dochter zit sinds afgelopen donderdag op een ander KDV! Er waren weer een aantal dingetjes voorgevallen. Weer vuurrode schaamlipjes en hele gezicht vol snot en aangekoekt eten. Met in ons achterhoofd de houding van de leidsters zijn we een gesprek aangegaan en hebben een klacht ingediend. Het gesprek verliep goed. Excuses etc, maar we hadden bij dit KDV geen goed gevoel meer. Gelukkig konden we bij het KDV waar mijn dochter nu zit meteen terecht nadat wij ons verhaal hadden gedaan en dus de rede van snelle aanmelding. Ik vind het heel vervelend voor mijn dochter dat ze moet wennen aan een andere structuur en kinderen, maar toen ik haar donderdag op kwam halen had ik een heel fijn gevoel en een blij kind!!! (zonder rode schaamlipjes en heel vies gezicht ) Bedankt voor jullie woorden, jullie hebben mij in laten zien dat het zo niet hoeft en dat ik beter kan en mag verwachten. Shampoo