wat te doen aan lekkende en pijnlijke tepels?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door KayaLola, 21 mei 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. KayaLola

    KayaLola Bekend lid

    25 apr 2012
    578
    0
    0
    NULL
    NULL
    De titel zegt het al.. wat doe ik hier aan.. me borsten doen of en toe echt heel erg pijn. .
     
  2. medinalil

    medinalil Bekend lid

    25 mrt 2013
    799
    1
    16
    tegen het lekken borstcompressen gebruiken??? en tegen de pijn ken niet veel doen denk ik
     
  3. DotjePK

    DotjePK Bekend lid

    11 nov 2012
    959
    0
    0
    Hilversum
    Zoogcompressen nat maken, koelen, in boterhammenzakjes en dan in je bh? Misschien dat dat weer helpt tegen de pijn.
     
  4. KayaLola

    KayaLola Bekend lid

    25 apr 2012
    578
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ga ik dat proberen want soms krijg ik echt steken en daarna druppelt het er echt uit
     
  5. Lukkiemie

    Lukkiemie Lid

    13 mei 2013
    98
    0
    0
    Verpleegkundige, lactatiekundige
    Noord-Holland
    Als je steken voelt en vrij snel daarna merkt dat er wat vocht uit de tepel loopt, dan heb je waarschijnlijk een toeschietreflex op het moment dat je die steken voelt. Dit gebeurt wanneer er oxytocine vrij komt. Oxytocine is het hormoon dat o.a. voor (voor-)weeën zorgt en ook voor het uit de borsten stuwen van de melk (door het samentrekken van de spiertjes ronde de melkklieren). Het kan ook vrijkomen als je aan iets prettigs denkt, of als je je je borsten aanraakt.
    Als je borstvoeding geeft kun je wat afkolven of gaan voeden; met minder druk op je borsten is de toeschietreflex vaak minder gevoelig. Als je kindje nog niet geboren is, is dat natuurlijk anders, en misschien heb je er juist daardoor nu meer last van.. de druk wordt natuurlijk niet van je borst gehaald, dus zorgt je lichaam zelf dat het teveel wegloopt.
    Er is niet heel veel wat je er op dit moment aan kunt doen. Over het algemeen wordt wel aangeraden om niet teveel je borsten te masseren of warme compressen op je borst te gebruiken, omdat dat de productie wat zou kunnen doen toenemen (wat op zich geen kwaad kan, maar het lost niet op!) Een koud compres bij een erg gespannen borst kan wel helpen. Verder staat oa pepermunt er om bekend dat het de melkproductie wat kan remmen. Een kopje muntthee zou dus kunnen helpen om je productie nu nog even wat te remmen. Hopelijk heb je daarmee ook wat minder last van lekkende borsten en die steken van de toeschietreflex.

    Heel vervelend dat je er nu al last van hebt, maar het hoort er voor sommige vrouwen een beetje bij..

    Groetjes, Mia
     
  6. bijoux

    bijoux Fanatiek lid

    14 jun 2011
    1.237
    0
    0
    momenteel thuis , mijn man heeft een stucadoorsbed
    regio breda
    ik heb er alleen maar last van onder de douche.
    door de stralen loopt de melk...

    heb idd ook steken zo overdag... maar de melk loopt dan niet.

    ik heb bij mn vorige kids zoogkrompressen in de koelkast gelegd.
    nat gemaakt en toen ff in de koeling.

    dat werkte iets( niet te koud! want dan doet dat weer pijn haha)
     
  7. KayaLola

    KayaLola Bekend lid

    25 apr 2012
    578
    0
    0
    NULL
    NULL
    Mia bedankt voor de uitleg. . Ga vanavond maar proberen met zoogcompressen..
     

Deel Deze Pagina