@sarah als hij op het ldv minder gilt dan doen ze blijkbaar iets wat werkt mochten je eigen "grappige" pogingen nog niet echt werken kan je op het kdv ook even vragen wat zij altijd zeggen. ik merk hier ook wel dat bepaalde dingen op het kdv niet mogen en als ik dat dan hier herhaal, ja dat is dan heel logisch voor mn dochter
Hier ook een mannetje met heel veel pit en als hij een time-out krijgt op het onderste treetje van de trap gilt hij ook de boel bij elkaar ( schaam me soms voor me buren zullen ze wel niet denken) . Ik heb dit aangekaart bij de pyscho waar ik bij liep met boef en zij zei: Zolang je vertel waarom hij daar moet zitten ,je netjes aan de minuten houd bv 2 jr 2min en hem na die tijd weer verteld waarom hij daar even moest zitten hij ondertussen best mag schreeuwen,huilen piepen of wat dan ook is een vorm van gevoelsuiting.
Gillen mag hoor, hij moet toch op een manier z'n boosheid kunnen uiten. Het werkt absoluut averechts als je iedere vorm van boosheid gaat verbieden. Maar vertel ook vooral hoe hij wel moet reageren, niet alleen hoe het niet mag. Alleen dan kan hij het op een gegeven moment zelf oplossen. Door alleen te zeggen wat niet mag, daar heeft hij niets aan uiteindelijk en jij ook niet. Dan blijf je bezig met 'nee, niet doen' zeggen. Maar een kind dat huilt of gilt heeft z'n oren dicht, niets dringt dan door. Dus je moet wel wachten tot hij weer gekalmeerd is. En dan ook echt oefenen (en oefenen en oefenen en.... ). Uiteindelijk wil je dat hij het zelf goed doet en niet alleen omdat jij het nou toevallig ziet en 't 'm zegt.
Daar zeg je ook wat Luun. Mijn man zegt best vaak dat het niet mag, en idd niet waarom. Ik heb hem daar op aangesproken en nu gaat dat al beter. Ik let er zelf nu ook extra op. Ik probeer echt extra duidelijk te zijn naar hem.