He meiden, ik had even een vraagje. Gisteren werd mijn dochtertje wakker en had ze een ontsoken oogje. Kwam groene smurrie uit. Ik heb dat 3 x per dag schoongemaakt met afgekoeld gekookt water. Vanmorgen werd ze wakker en was haar andere oogje ook ontstoken. Wanneer ik het schoonmaak zit er een half uur later alweer een groene klodder. Ze heeft nu ook verhoging 38.6. Zo sneu want ze is ook verkouden en er komt een tand door. Nu lees ik op internet dus alleen van dat schoonmaken 3 x per dag (en niet meer) en dat als het heel erg is je naar de dokter kan. Maar wanneer is het erg? En hoelang duurt het voor het over is wanneer ik met water blijf schoonmaken? En oja als ze geen koorts heeft kan ze dan wel naar de creche? Mijn zus zei dat het bij haar toen niet mocht omdat het besmettelijk is. Dus morgen gewoon lekker met haar thuisblijven?
Ik heb geen idee wanneer het heel erg is, je kunt altijd de huisarts even bellen voor advies?" Ik persoonlijk zou een kindje met koorts niet naar de creche oid doen. Als ik zelf koorts heb voel ik me niet lekker, en ben dan het liefste lekker thuis. Succes, en beterschap
even correctie van mij, want ik heb je verhaal blijkbaar niet goed gelezen Met koorts blijf je dus thuis. En tsjah...met ontstoken oogjes. Ik denk maar zo, hoe zou jij het vinden als je moest werken met ontstoken oogjes? Hihi.
Nou dan schaam ik mij vooral Het is ook omdat ze verder wel heel vrolijk bleef en weinig last leek te hebben alleen sinds net merk ik dat ze toch wat mopperig/huilerig begint te worden. Moet ook nog even wennen want ik ben pas sinds half jan. aan het werk, dus dit is de eerste keer (en dus al vrij snel) dat ik dan dus thuis moet blijven met een zieke dochter. maar vind ik niet erg hoor!
Haai, Is je dochtertje onder de 1? Onder de 1 komt het vaak door een traanbuis die nog dicht zit. Dan lekker door gaan met schoonmaken met water. Zal ws bij je dochtertje ook door de verkoudheid komen, dan gaan vaak de oogjes meedoen. Het is een bacterie, en dus besmettelijk (vandaar ook dat haar andere oogje mee is gaan doen), maar geen reden om haar niet naar de creche te doen (je hebt af en toe een creche die wel moeilijk doet). Immers een snotneus is ook besmettelijk. Lekker naar de creche laten gaan als ze niet ziek is. Boven de 1 jaar als het langer dan 3 dagen duurt en schoonmaken met water heeft niet geholpen, wordt er doorgaans antibiotica oogzalf gegeven (chlooramfenicol). Komt heel veel voor bij kinderen. Mn zoontje heeft het ook vaak gehad, ziet er zielig uit, mn als hij net uit bed kwam. Laatste keer was ie 16 mnd, toen wel zalf gehaald, maar dat was een drama om in zn oog te smeren, vond ie echt niet leuk. Gaat dus in elk geval altijd vanzelf over, het oog zelf is niet onstoken, dus het kan geen kwaad. Succes!
Haha, het is ook absoluut geen verwijt hoor! Ikzelf ben gewoon fulltime huismoeder, maar als ze niet lekker is en ik heb plannen staan, dan vraag ik me altijd zelf bij mezelf af, hoe zou ik me voelen als ik nu weg ging haha. Meestal blijf ik dan lekker thuis dus met haar Moet zeggen dat nog maar 1 keer echt ziek is geweest hoor.
Ja ze is 6 maanden en heeft de weerstand van haar moeder. Ik ben verkouden geboren haha! Het ziet er alleen zo zielig uit!
J. heeft het ook regelmatig. Ik heb drie keer zalf er voor gehaald. Laatste keer was in combinatie met een flinke verkoudheid en toen ging het na een paar dagen schoonmaken vanzelf over. 't is nu nog maar een heel klein beetje, maar dat gaat ook wel weer weg. J. mocht altijd gewoon naar het KDV (ze had dan geen koorts), maar misschien dat het ook per KDV verschilt?
Bedankt voor jullie antwoorden! Ze had net nog wel verhoging 38.7 en ze was toch wel wat aan het piepen/huilerig. Voor mij een teken dat ze echt niet lekker is, want zelfs toen ze bronchitis had merkte je, behalve verminderde eetlust weinig haar. Ze is namelijk niet snel huilerig, bijna nooit. Ik sta morgen gewone tijd op en als ze dan verhoging heeft en nog steeds zoveel prut uit haar ogen blijf ik lekker een dagje met haar thuis.
Mmm, vervelend. Ik zou de ha wel even op de hoogte stellen en vragen of ze nog andere tips hebben. Het is zeker erg besmettelijk, dus pas daarmee op! Bij ons mogen kinderen wel komen met ontstoken ogen.