Klopt helemaal hoor, ik betaal inderdaad ook met de QR code.. maar ik vind het wat vreemd aanvoelen denk ik, als ik Corona zou hebben, de deur te openen en iemand te woord staan en die QR code te scannen. Al lees ik dus nu dat de meeste hier het wel zo zouden doen en op zich denk ik ook wel dat dat veilig kan op afstand. De kratten inderdaad maar even “opsparen” voor een volgende keer.
Bedankt voor het delen van je ervaring! Hadden jullie er ook bij gezegd dat jullie in quarantaine zaten?
Ja ik zou het ook gek vinden maar het zal echt niet zo snel gaan mits je vol in iemand zijn gezicht gaat hoesten
Wij hebben standaard spul op voorraad. Nee geen hamsteren gewoon een extra zak pasta, extra tomatenpuree, blik soep. Bepaalde dingen maken we standaard in grotere porties dus dat is een kwestie van uit de diepvries halen. Boord bakken we zelf Alleen lastig voor vers fruit of groente maar als we het vragen wil iemand dat vast even voor de deur neerleggen
Wat al gezegd is. Betalen met telefoon 1,5 is 2 armlengte, dus dat kan net. Lege kratten vooraf even schoonmaken en voor de deur klaarzetten. Degene zonder klachten doet de deur open. Denk dat je dan wel veilig zit voor de bezorger.
In april hadden mn man en kinderen vermoedelijk corona. Dit aangegeven bij de klantenservice van AH, en toen werd het bedrag achteraf afgeschreven van de bankrekening. De chauffeur zette de boodschappen op de stoep, en ik deed de deur dus pas open toen de chauffeur alweer in zn auto zat (wel even vriendelijk gezwaaid haha )
Ja, dit dus. Wij hadden voor corona als standaard een noodvoorraad voor een dag of drie in huis. (Dus naast de gewone weekboodschapen). Toen in Italië mensen de lockdown begon, nadat we dit in China ook al hadden gezien, heeft mijn man bij elke keer boodschappen voor 1 of 2 dagen extra meegenomen. Dus toen hadden we op een gegeven moment voor 2 weken extra in huis. Nu zei mijn man laatst dat hij de voorraad aan het opmaken was, precies op het moment dat ik klachten kreeg waardoor hij geen boodschappen kon doen We hadden weer voor 'maar' een dag of drie in huis. Dus nu neemt hij voorlopig weer elke keer wat extra mee. En voorlopig houden we die voorraad maar even in stand. Het kan toch nog zomaar weer gebeuren dat je een tijd je huis niet uit kunt. Als het echt zo ver komt, kunnen mijn ouders ook wel boodschappen voor ons doen hoor. Maar ik heb dat soort dingen liever zelf in de hand. Even wat vers fruit en verse groente halen is prima. Maar een hele weekvoorraad door een ander laten kopen, vind ik overdreven. Dus de basis is in huis. Nu moet ik wel zeggen dat we een grote vriezer hebben, dus de mogelijkheid om een voorraadje aan te houden is er toch. (Denk aan brood, diepvriesgroenten en -aardappeltjes, vlees en vleesvervangers, groenten en soep uit blik etc.)
Ik zou ook een voorraadje aanleggen. Je hoeft niet overdreven toiletpapier te hamsteren , maar wel wat dingen extra voor ongeveer een week. Dan heb je toch wat dingen in huis voor het geval je toch niet naar buiten kunt (vergeet de babymelk en luiers niet, ik zag in maart dat veel mensen geen babymelk meer konden kopen omdat het overal was uitverkocht ).
Picnic, dan betaal je vooraf en niet aan de deur. Statiegeld evt bewaren voor een andere keer. Brief op de deur dat de bezorger het neer kan zetten, aan kan bellen en dan weer weg mag lopen. Verder hebben wij fijne buren die ook boodschappen willen halen en het gewoon in de voortuin zetten als het nodig is.