meiden ik ben erg benieuwd wat jullie vinden: als je zelf bij je kindje bent, zou je dan de voeding laten geven door een ander? familie of geen familie?dus als ze dat vragen. ik ben misschien beetje ouderwets maar als ik erzelf ben dan geef ik het liefst zelf mijn kindje de voeding. Ik ga morgen langs bij mijn moeder waarop ze meteen aangaf, ow dan geef ik hem wel de fles!Ik vertelde tegen mijn moeder dat als ik er ben dat ik dat liever zelf doe.. maar die was van mening dat dat tuttig was en blablabla. Maar het is toch mijn kindje en dan mag ik dat toch zelf bepalen, maar blijkbaar vinden mensen het tuttig en 'stom'. wat vinden jullie/ hoe doen jullie het? groetjes, nina
Heel herkenbaar. Ik wilde het ook het liefst zelf doen en gaf haar ook maar weinig uit handen bij flesje geven, maar aan de andere kant gun ik opa's en oma's dat ook natuurlijk. Dus af en toe heb ik ze laten geven, veruit de meeste voedingen gaf ik toch altijd al zelf omdat ik ons kind natuurlijk ook dag en nacht zie....succes!
ik denk er net zo over als jou, het is gewoon mijn "tut"momentje met mijn zoon. vooral nu... hij is zo actief,en tijdens de fles ligt hij nog lekker rustig tegen me aan... tuurlijk hebben ze hem de fles wel eens gegeven maar dan indd als ik er niet ben,ik heb het liefst dat mijn man of ik dat doen
Hoi, Ik vond dat ook heel moeilijk. Maar aan de andere kant.. als je borstvoeding geeft, kan je het een ander ook niet laten doen. Mijn schoonmoeder "moest" ook altijd een fles geven, maar onze dochter werd er onrustig van. Ik liet anderen op een gegeven moment alleen de fles geven als mijn dochter en ik er ons goed bij voelden. Als ze onrustig was, dus niet. Denk dat ik bij een tweede ook meer zelf zou doen. Vind het ook prettiger voor de hechting. Succes!
Ik zelf zou het niet doen. Maar vooruit hier ook borstvoeding en gezien niemand anders dat kan geven hebben ze al gauw pech! Flesjes krijgt de kleinste hier ook af en toe en dat doet alleen papa. Verder vind ik dat voeden (ongeacht borstvoeding of kunstvoeding) door mama of papa hoort te gebeuren en niet door iemand anders. En vind het dus niet tuttig maar je goed recht dat je wil dat je kleine weet van wij hij/zij voeding hoort te krijgen. Als de kleine straks bijv een half jaar is ofzo dan zou ik zeggen laat een keer iemand anders die fles geven, maar de eerste maanden dus zeer zeker niet.
Gewoon doen waar jij je het fijnst bij voelt, hoor! Tis jouw kind. En dan vindt je moeder het toch stom? Lekker belangrijk! Zij heeft ook vast niet altijd geluisterd naar haar (schoon)moeder toen jij baby was
dat moet je helemaal zelf bepalen! Ik heb zelf ook het gevoel dat ze het beste bij mij drinkt, maar ik laat opa en oma dus wel de fles geven en mijn moeder had echt nog een paar super tips en bij haar dronk ze nog rustiger! Ik ben er zelf wat makkelijker in geworden, maar ik zeg nee als mensen het vragen, als ik er een goed gevoel bij heb vraag IK of die persoon het wil doen en niet andersom! houdt er natuurlijk wel rekening mee dat als je straks gaat werken iemand anders hem ook de fles gaat geven! succes er mee!
pffffffff kben dus niet de enige!gelukkig maar. Ik was namelijk echt verbaast en ook beetje teleurgesteld dat mijn ouders zo reageerde. Ik tuttig?Ik wist niet wat ik hoorde! ze hebben wel 10 minuten lang er over zitten 'zeuren dat ze het raar vonden'.Sorry hoor maar beetje respect voor mijn opvoeding en mijn keuze's, ja toch?Nee ik vind het niet fijn dat een ander daar zo sterk op reageerd, ik ben misschien wel pas net moeder maar het is mijn kind en ik doe de dingen op mijn manier en op zo;n manier wat mij het beste lijkt voor onze zoon. Ik kreeg als antwoord maar jij hebt de fles van bijna iedereen gehad, nou ik ga dat dus niet doen. ze waren shocked! echt..grrrrrrrr
Ik geef bv dus ken het probleem niet, maar als ik kv zou geven zou ik het denk ik ook zo min mogelijk uit handen geven. Ik vrees alleen dat aan af en toe een keertje je moeder je helaas niet ontkomt Misschien kan je zeggen dat je het de eerste drie maanden graag zelf doet ivm de binding, daarna mag ze ook af en toe flesje geven als je bij haar bent. Zo iets? Daarbij denk ik ook echt dat het erg belangrijk is voor de moeder kind binding. Het is toch een soort oergevoel dat JIJ je kind wilt voeden en het is dan logisch als je ziet dat een ander je kleintje eten geeft. (goed, man is anders maar je snapt the point neem ik aan) Succes!
ik ben sinds kort fulltime mama, dus ik kan het gelukkig zelf doen! in de nacht geeft mijn man de fles aan ons zoontje. ik ben het trouwens helemaal met je eens dat jij diegene vraagt als je er een goed gevoel bij hebt en niet andersom! als je het zo bekijkt is het eigenlijk best brutaal dat mensen dat vragen...en als ze dan nee te horen krijgen helemaal verontwaardigd reageren! ik vind het namelijk echt een intiem momentje zo tegen je aan. (Mijn zoontje krijgt trouwens zowel de borst als de fles.)
Een kennis van mij gaf kunstvoeding en die had ervan gemaakt dat ze van de kraamzorg maar 2 mensen mocht hebben die de fles mochten geven ! Papa en mama dus ! Dit omdat de baby anders van slag zou raken omdat iedereen een andere manier van voeden heeft ! Misschien iets voor je om het zo tegen je moeder kan zeggen.
Helemaal niet stom hoor!!, het is jou kindje en dat bepaal jij, wat een ander daar van vind dat maakt niet uit. Doe waar jij je goed bij voelt en dan is het goed. Hier BV dus ik geef hem altijd de voeding, maar de keren dat hij een flesje krijgt worden eigenlijk alleen door mijn man gegeven en op het KDV, met opassen hebben de oma's ook een keer een flesje gegeven maar verder doen wij dat dus ook zelf.
ja! denk idd dat oergevoel.. en dat mijn man het af en toe doet dat is voor mij prima.vind ook belangrijk dat hij tijd met de kleine doorbrengt. Misschien dat als de kleine ouder is dat ik er minder moeite mee heb maar nu wil ik het gewoon nog niet. Vind gewoon zo jammer dat er zo op gereageerd word, is toch mijn keuze. Ik ben moeder nu! en op zo'n moment voelde ik me net weer een kind wat moet luisteren naar zn ouders.. not a good feeling
:x ook een goeie! Ik had alleen gehoopt dat ze het ook van mij zou aannemen dat ik het liever niet wilde.. helaas was dat niet het geval. Mijn man zei nog tegen mij 'joh lekker belangrijk wat zij vinden'en misschien moet ik het me ook niet te veel aantrekken maar omdat zowel mijn moeder als vader allebei zo reageerden..tsja dat is gewoon niet leuk. Maar ik ga mn best doen om het 'te vergeten'en als ze er morgen over beginnen dat leg ik het nog 1 keer vriendelijk uit en daar moeten ze het mee doen. blijven ze zeuren dan ga ik gewoon niks zeggen, echt dan komt er geen woord meer uit mn mond en mag mijn man het overnemen want anders ga ik koken:x
Ik geef het liever zelf, of mijn man geeft het. Ik heb nu een paar keer mijn moeder een flesje laten geven, zodat ze kan oefenen, maar dit gebeurde op mijn initiatief. Thijs drinkt moeilijk. Maar als ik dat zie, vind ik het eigenlijk niet leuk. Als andere mensen zouden vragen of ze een flesje mogen geven is het "nee". Ik vind het leuk om te doen. Thijs kijkt me altijd zo mooi aan dan. Ik vind het een intiem moment waar ik intens van geniet.
Dat is helemaal jou keuze! Als je het niet wilt, dan gebeurd het niet, punt. Klaar over uit. Ik ben er zelf heel gemakkelijk in, wie wil (familie dan hè! ) mag het flesje geven. Wel houd ik het de eerste keer dat iemand het doet even in de gaten, maar daarna vertrouw ik erop dat ze weten wanneer mij te roepen als ze vragen hebben of als iets niet goed gaat.
Ik heb er geen moeite mee om iemand anders een fles te laten geven, en ik heb ook niet de indruk dat het Vigo iets uitmaakt, als ie 'm maar krijgt . Mijn moeder en schoonmoeder hebben hem nu een keer de fles gegeven en zullen dat vast vaker doen, ze passen ook op. Ik vind het juist heel erg leuk om mijn moeder te zien wegsmelten bij het geven van de fles .
In het begin gaf ik of m'n hubby de fles (na 1 maand bv had ik niet meer genoeg).. Maar na een paar maanden gaven m'n (schoon)ouders ook regelmatig de fles, maar dit omdat zij ook beide oppassen als ik werk.. En m'n broer heeft ook wel de fles gegeven.. Vond het zelf niet zo heel erg, omdat het meestal om 1 voeding gaat en de rest van de voedingen doe ik zelf wel Maar het gaat om wat jij wilt en voelt!! Jij bent de moeder en je moet doen wat jij goed vindt voor je baby.. En je zult straks zien dat ook qua opvoeding er meerdere meningen zijn.. In het begin trok ik me het erg aan wat "andere" ervan zouden vinden, maar heb het nu naast me neergelegd.. Is soms makkelijker dan gezegd, maar als je erzelf goed bij voelt, dan voelt de baby dat ook!!
Het is inderdaad moeilijk maar je weet zelf het beste hoe het z'n flesje drinkt en wanneer het moet boeren enz. Als je je er niet prettig bij voelt moet je dat gewoon zeggen al is het moeilijk!