Hoi, Ik heb een probleem. Na de bevalling kwam mijn borstvoeding erg goed op gang. Ik legde mijn dochter de ene keer aan de borst en de andere keer krijgt ze borstvoeding via een flesje. Ik kolfde in het begin ongeveer 150 ml per borst, dus dat zijn drie voedingen. De afgelopen dagen is het ineens sterk terug gelopen. Ik merk dat mijn dochter niet voldaan is nadat ze de borst heeft gehad en als ik ga kolven komt er hooguit nog 50 ml per borst uit. Kan je borstvoeding ineens zo erg teruglopen. Enig idee waaraan dat kan liggen?
Wanneer je borstvoeding via flesje geeft, kolf je dan wel die voeding alsnog uit de borst? BV s nl. een kwestie van vraag en antwoord. Als je de voeding die ze in een flesje krijgt niet afkolft, denk het lichaam dat er minder voeding nodig is, en loopt je voeding inderdaad terug. Ik zou voorlopig stoppen met om en om, en alleen ff live voeden.
Om je beter te kunnen helpen zou ik graag een paar dingen willen weten. Hoe vaak voed/kofl je nu per dag ? Hoor/zie je je kindje goed slikken tijdens de voeding ? Hoeveel plas en poepluiers heb je per dag ? Hoe groeit je kindje ? Hoeveel borsten geef je per voeding/kolfbeurt ? Voelen je borsten leger na het voeden ? Krijg je tijdens het kolven makkelijk een tsr (toeschietreflex ?) In elk geval al 1 opmerking. De hoeveelheid cc's die je kolft zegt weinig over je productie. Een kindje krijgt altijd meer uit je borst dan jij met je kolf. Wrs. krijgt je kindje dus wel meer binnen dan die 50 cc.
Ik voed ongeveer gemiddeld 7 a 8 keer per dag. Meestal hoor ik mijn kindje wel goed slikken, maar vandaag was het drama. Ik merkte dat ze alleen maar aan het sabbelen was en heb haar uiteindelijk ook nog wat afgekolfde voeding bij gegeven. Ze heeft wel voldoende poep en plas luiers en groeit verder ook wel goed. Ik probeer altijd twee borsten te geven en als ik kolf doe ik ook twee borsten. Ze voelen idd leeg aan als ik gekolfd heb. dat lijkt ook allemaal wel goed. Het is echt de laatste dagen dat ze niet meer spontaan gaan lekken. dat ze niet meer zo vol voelen als het voedingstijd is. De tsr is idd minder geworden. Dus weet het niet eigenlijk niet meer.
Nou het klinkt in elk geval niet dat je kindje nu ineens dramatisch te weinig krijgt. Geen paniek nog dus Wat je moet doen is veel/vaak voeden. Je kindje lekker bij je houden zodat je bij elke kik kan voeden. Evt. samen het bed in duiken. Je doet dan een regeldag(en) nabootsen. Huid op huid contact is ook goed voor je productie. Mocht je kindje na 2 borsten nog niet voldaan zijn kun je rustig meerdere borsten aanbieden. Daarmee bedoel ik: borst 1 links, borst 2 rechts, dan weer de linker borst= dus 3 borsten, weer de rechter borst = 4 borsten. Je borsten raken n.m. nooit helemaal leeg, onder het voeden word er gelijk meer melk gemaakt. Door het vaker voeden zal je vanzelf meer melk gaan maken. Borstvoeding is n.m. een kwestie van vraag en aanbod, als er meer melk gevraagd word dan word er ook meer gemaakt ! Zeker niet zuinig zijn op je melk dus. Ook zou je kunnen overwegen om borstcompressie toe te passen. Ook kun je nakolven na een voeding. Je zal dan weinig melk kolven maar het is wel een boost voor de productie. Voed je ook 's nachts nog ? Doordat het prolactine niveau (prolactine is het hormoon dat ervoor zorgt dat er melk word gemaakt) dan hoger is zorgt dat ook voor meer melk. Op zich is het trouwens wel normaal dat je borsten op den duur niet meer zo vol voelen. Dit betekent n.m. dat je vraag/aanbod goed op elkaar is ingesteld. Echter het is wel de bedoeling dat je kindje tevreden is. Ik hoop dat je er wat mee kunt. En laat je even weten hoe het gaat ? In je eerste berichtje vraag je of de bv ineens zo erg kan terug lopen. I.p. niet. Of ben je net weer begonnen met de pil ? Die kan n.m. wel invloed hebben op de hoeveelheid melk. Dan heb ik het wel over de "gewone" pil.
Klinkt als regeldagen. Heb je dit wel eens gelezen? http://www.borstvoeding.com/kindjeaande ... dagen.html
dat schoot bij mij ook te binnen! met drie weken toch ongeveer de eerste regeldagen? dus dat kan best eens kloppen hoor! gewoon heeeel vaaak aanleggen, komt wel weer goed
Hoi hoe gaat 't er nu mee? Ik zat ook aan regeldagen te denken. De eerste regeldagen vallen ongeveer met 5 weken. Maar hoeft niet op de kop af natuulk. Ik zou de tips hierboven opvolgen en als je echt denkt dat ze te weinig binnen krijgt (onvoldoende plas luiers, niet tevreden, huilen) zou je als extra boost de alcohol vrije bier Extra Malt kunne kopen. Om de 2 dagen 'n flesje. Drink 't zelf ook, want mijn dochter is momenteel erg aan 't klieren ipv drinken. Vindt alles interessant behalve mama's borst Oh ja, en met terug loop is 't idd belangrijk om iig één nachtvoeding erin te laten. Tenminste ik geef de laatste voeding nu om 00.30u/01.00u. Op deze manier heb ik al 3x m'n productie op gekrikt. Kijk ook eens op www.borstvoedingsforum.nl Niet te druk maken, is vast 'n fase. Succes
Het is nu idd al weer stukken beter. Ik kolf weer meer voeding af en mijn dochter is ook weer tevreden aan de borst. Jullie tips hebben wel geholpen. Heel erg beadnk iedereen.
Ja volgens de boekjes ja. Ik heb hier ook wel regeldagen gehad maar écht nooit op de dagen waarop ze voorspeld waren (wat in de boekjes staat)