Vanochtend haalde mijn man onze dochter uit bed en heeft daarbij haar arm vreemd gedraaid/getrokken waardoor ze een zondagsarmpje (elleboogje uit de kom) kreeg. Bij de huisarts leek het al weer in orde te zijn (ik vermoed dat de eerste draai die hij maakte het al goed zette) en eenmaal thuis klom ze alweer snel op de bank. Uiteindelijk is ze dus ook naar de gastouder geweest waar ze weliswaar wat rustiger dan normaal, maar verder gewoon vrolijk speelde. Ze heeft daar ruim 1,5 uur geslapen. Meestal slaapt ze maar 1 keer per dag. Maar vandaag heeft mijn man haar thuis rond een uur of 4 weer op bed gelegd en heeft ze weer een uur geslapen. Toen ik thuis kwam kroop ze meteen op schoot en na het eten hing ze alleen maar tegen me aan. Ik heb toen gevraagd of ze een flesje wilde waar ze ja op knikte. Na het flesje vroeg ik of ze naar bed wilde en weer knikte ze van ja. Ze ligt dus een uur eerder op bed en waarschijnlijk had ze nog wel eerder gekund. Dat terwijl ze dus al twee keer heeft geslapen. Ik had verder niet het idee dat ze ziek is, dus vraag me af of het gerelateerd kan zijn aan de verwonding van vanochtend. Herkent iemand van jullie dat?
Dat gevoel had ik niet, in zoverre, ze gebruikte haar arm goed, was heel vrolijk op schoot en vond het prima als ik haar arm aanraakte. De huisarts gaf wel aan dat het gevoelig zal zijn de volgende paar dagen, maar het was niet duidelijk pijnlijk.
Het is even een impact geweest voor dochter en man niet te vergeten. Kan goed dat ze dat er uitslaapt. Kijk het even aan en als je merkt dat ze langer niet haar normale ritme heeft dan bel je voor advies naar de hap, In het weekend dan. Kijk goed naar haar en wat zij wil. Het is heel snel gebeurt zo'n zondagsarmpje maar opzich gaan ze er snel weer mee om zoals normaal. Neem aan dat ze wel gecheckt hebben dat het goed zit weer?
Als je pijn hebt gehad kan je lichaam inderdaad vermoeider zijn dan zonder pijn. Dus in die zin zou het prima kunnen dat ze moe is. Daarnaast heerst er van alles. Een kind die eenmaal een arm uit de kom heeft gehad is gevoeliger voor herhaling. En mogelijk is ze hypermobiel, maar dat is iets wat een fysio kan vaststellen. Als dat zo is dan is het heel makkelijk te krijgen. Het is verstandig om nu goed op te letten wat en hoe je met haar om gaat. Sommige ouders laten hun kind tussen hen in slingeren bij het lopen. Dit wordt voor elk kind afgeraden, maar zoiets is voor jullie dochter echt niet verstandig. Net als aan armpjes trekken op welke wijze dan ook. Onze oudste heeft 2 keer een zondagsarmpje gehad waarbij 1x een jonger meisje aan zijn arm trok. Zo makkelijk kan het gaan. Wij hebben er bijna heel veel problemen ermee gekregen. Het was dat het op het kdv 2x was gebeurd.... Dus ik wil je eigenlijk met klem aanraden om er voorzichtig mee te zijn en op te letten. Ik weet hoe makkelijk het kan gaan.
Hier heeft de oudste ondertussen al 3 keer een zondagsarmpje gehad. Dus inderdaad goed uitkijken, wat hierboven al word gezegt. De derde keer deden ze op school zijn schort aan en toen was het al mis. S was vooral de eerste keer erna ook heel moe. Niet perse van de pijn maar wel van alle indrukken.
Ja, het ging heel snel, mijn man weet eigenlijk niet eens precies wat er gebeurde. Ik heb het bij de oudste ooit gehad, inderdaad door te zwieren bij het spelen, dus weet dat het extra snel kan gebeuren daarna, dat legde de huisarts op de hap toen uit. Maar hij was verder niet echt moe daarna, dus dat is nieuw voor mij. Gelukkig gebruikt ze haar arm goed, ze is wel iets aanhankelijker dan normaal, maar ging er in de bieb weer ouderwets vandoor, dus verder lijkt het goed te gaan.