Bij sommige berichten vraag ik mij af wat gewoon raar is en wat echt kwalijk is. Veel wordt bepaald door cultuur. Daar ben ik misschien te immuun voor. Ik denk dan aan andere plekken op aarde waar het weinig interesseert waarvan gegeten wordt, zolang er maar voedsel is. Misschien dat dit soort mensen kunnen aanzetten tot denken over wat er echt toe doet ipv wat anders is dan het normaal. Op die manier kunnen mensen die op het eerste oog minder zijn misschien toch bijdragen. Ze zorgen er wel voor dat er gepraat wordt. Nu nog alles in perspectief plaatsen. Niet dat ik de dingen zou aanpakken op de manier die ik hier lees. Maar als ik lees hoe er gepraat word vraag ik mij af waar ik trots op moet zijn.
Dit valt mij ook op. Bij ons eten ze bv liever ook samen uit één bord. Ieder een apart bord, dat vinden ze maar raar, afstandelijk etc. Het is dus maar net wat je referentiekader is (ik geef even dit als voorbeeld, omdat het ook in dit topic benoemd werd).
Het heeft toch helemaal niks te maken met trots zijn? Maar ik sta wel volledig achter wat ik hier gezegd heb. Je kunt Nederland niet vergelijken met alle andere delen van de wereld. Als we vergelijken met delen waar amper iets te eten is, dan kunnen we alle restaurants en horeca ook wel opdoeken, want dat hebben ze daar ook niet. Ik vind met meerderen uit 1 bord eten heel erg vreemd als je gewoon de warme maaltijd eet, met een borrelplank is dat wat anders. Maar je kinderen uit een aluminium ovenschaaltje laten eten met zn allen avond aan avond dat vind ik belachelijk. Misschien niet in Afrika nee, maar wij wonen in Nederland en deze mevrouw is Nederlandse. Dat ze 6 kinderen van 5 vaders heeft en de kinderen een andere huidskleur hebben is niet haar reden om andere gewoonten te doen. Ze zoekt mannen met een donkere huidskleur uit omdat ze "mixed" kindjes zo mooi vindt. En dat eten is omdat ze aartslui is. Dus nee, zij laat mij niet denken aan wat er toe doet en hoe iets anders kan. Het is gewoon een vreselijk raar mens en ik heb medelijden met die kinderen. Leuk als de oudste van 16 met een vriendje thuiskomt en je broertje en zusjes zitten uit een aluminium bakje te vreten, je schaamt je toch dood?
Ik vind die hele sfeer ook niet gezellig ofzo, ze zaten eerder ook met z’n drieën in zo’n bakje te prikken met alledrie een eigen tablet voor hun neus. Gaan ze er dood van? Nee, ze krijgen te eten, prima. Maar heb ik een mening over de uitvoering? Ja. Als ze gezellig samen uit een bakje aten al kwebbelend, vond ik het al anders. Maar ik zie van moeder eigenlijk vooral geklaag over hoe vroeg het is, hoe zwaar ze het heeft etc, ik zie eigenlijk nooit echt een fijn, gezellig gezin. Gisteren kwam er even een soort spel langs dat ze samen deden, maar dat was ook meteen een reclame voor dat spel.
Het is natuurlijk ook cultuur gebonden, wij eten bij sommige gerechten uit het land van man van 1 schaal met onze handen . Zijn wij dan ook vreemd vraag ik mij dan af. Echter ziet het er bij ons wel gezelliger uit, ik gebruik dan mooie schalen en de salade zit ook in een schaal Ipv een zakje.
Het hangt er ook vanaf wat er word gegeten en wat de reden is, in sommige landen heb je groot bord met verschillend eten erop wat je dan met je handen eet of met brood in dipt/opschept. Of als ik bak nachos maak eten we ook zo uit ovenschaal maar vind ik anders dan zo min mogelijk afwas willen. Dus doen we het maar zo.
Nou, dat vooral. En élke dag krijgen die kinderen weer die telefoon in hun gezicht in de vroege ochtend, elke dag weer een filmpje met het tijdstip erbij waarop ze uit bed kwamen. Je hebt geen uitslapers, we weten het nu wel.
Wij doen dat met pulled pork nacho's ook. Maar zie jij echt geen verschil tussen dit soort gerechten in (mooie) schalen dan lasagne met zn 3en uit een aluminium bakje voor 1 persoon met tablets en hopen speelgoed op tafel?
Haar reden om haar kinderen uit een aluminium schaaltje te laten eten is omdat ze geen zin heeft in afwas. Dat is totaal iets anders dan wat jij schetst. Jullie zijn niet vreemd.
Je zegt zelf letterlijk dat je het vreemd vind als mensen een warme maaltijd van 1 bord eten. Met ook nog eens het argument “ in Afrika niet nee, maar wij wonen in Nederland”. Ik vind dit nogal een vooroordeel, alsof iedereen in Afrika uit 1 bord eet? Had ik mijn kinderen uit 1 klein aluminium bakje laten eten? Nee, want die van mij zouden er niet genoeg aan hebben. Maar wie weet haar kinderen wel? Ik zou ook echt niet dagen achter elkaar kinderen een kant en klare maaltijd geven met een tablet voor de neus. Maar dat is mijn keuze. Ik vind het ook wel gemakzucht van haar, maar vind het uit 1 bakje laten eten dus echt niet vreemd.
Dit vind ik weer raar. Waarom zouden ze daar in Afrika wel genoeg mee moeten nemen? Omdat het armer is dan Europa? Ik denk eerder het tegenovergestelde, in Afrika hebben ze juist prachtig servies, vaak handgemaakt. Het doet mij trouwens eerder Amerikaans aan, daar is het best wel normaal om van wegwerpborden en dergelijke te eten.
Er werd hier door iemand anders gezegd dat het in delen van de wereld normaal is. Je snapt best dat het een voorbeeld is. En ja een standaard warme maaltijd uit 1 bord vind ik vreemd. Dat 3 kinderen boerenkool uit 1 bord scheppen met hun handen, dat vind ik heel vreemd ja. Maar er zijn gerechten (waar ik zelf ook een voorbeeld van geef waarbij het al een ander verhaal is) maar dat is dus niet het eten wat zij voorschotelt op een heel onsmakelijke manier.
Degene waarop ik reageerde heeft het over landen waar amper te eten is, daar komt mijn voorbeeld vandaan.
Het is maar net wat je referentiekader is, ik zie mijn kinderen dus nog wel hun boerenkool met hun handen eten dit omdat ze weten dat het in de cultuur van hun vader heel normaal is. En tja deze cultuur krijgen ze net zo goed mee als de Nederlandse. Diegene had niet eens een land genoemd, waarom haal je Afrika er dan bij? Afrika is overigens een continent en geen land, en gelukkig zijn er in Afrika ook genoeg landen waar voldoende eten is. Ook zijn ook genoeg landen in Afrika waar ze niet met handen eten.
Mijn jongste heeft ook periodes gehad dat hij niet at van zijn eigen bord, maar wel van de mijne.. dus dat schepte ik dan maar gewoon extra vol en dan aten we samen van 1 bord. Ik denk niet dat dat het punt is. Het zijn gewoon veel kleine dingen die het geheel raar maken.. en ja, dan ga je overal op letten. Dat is zeker zo. Maar zij zet zelf haar hele leven op instagram, en dan vooral op een manier waarop we zien hoe zielig ze is en hoe zwaar ze heeft... Tja, dan kan je ook verwachten dat daar een mening over komt.
Absoluut niet hoor, ik vind het gewoon niet ok en ook nog eens kwetsend dat er generaliserend over een bepaald continent word gepraat. Ik snap dat de manier waarop zij het doet en in haar context misschien vreemd is, maar dat maakt het niet dat bepaalde handelingen per definitie vreemd zijn. Misschien had je het gewoon zelf anders moeten bewoorden?l