In die zin geloof ik inderdaad in buitenaardse wezens met eerbied gezegd. God en de engelen dus. Maar niet in aliens etc. Dat de aarde vergooid wordt door de mensen dat is voor mij een gevolg van de zondeval en hoe de mens daarna geworden is en hoe de aarde volgens de voorspelling van de Bijbel zal eindigen. Maar dat is weer een andere discussie.
De dame van de GGD heeft terug gebeld en wist inmiddels meer. Ze zei nu dat het om één baby gaat en dat de cellen gekopieerd zijn enz. Wat meer mensen hier al vertelden. Ze had niet overal antwoord op, maar zei op vraag 2 dat het om een gezonde, blanke foetus ging van het vrouwelijk geslacht. Wel opperde ze dat het misschien om een spontane abortus ging. Dit lijkt mij zeer onwaarschijnlijk. Allereerst staat op de site van het RIVM dat de moeder toestemming gaf voor de abortus. Bovendien (weet ik nu) heeft een virus een levende cel nodig, en een levende cel heeft een levende baby nodig, of één die nog maar net gestorven is. Deze informatie vond ik op een engelse site over celdeling en een site over hoe de dood in zijn werk gaat. Op dat verhaal is ze nog met een arts in gesprek geweest die zei dat een levende cel daarna op een petrischaaltje in leven gehouden kan worden enz. De arts bevestigden nog ontkende mijn conclusie. Op vraag 4 vond ik het antwoord dat dat klopt. In de bijsluiter (zei site RIVM) staat dat er levende, foetale cellen in het vaccin zitten. Op vraag 3 vond ik antwoord op dezelfde engelse site over celdeling. Hoe ouder de mens, hoe ouder de cel en hoe minder mogelijkheden tot kopieren. Draai het om en de keuze voor een foetus wordt logisch. Dat er wordt gewacht tot 12 weken is, omdat de baby dan volledige aanleg heeft van het beginsel van de longen. En als je daar cellen uit wilt halen moet je wachten tot de longetjes er zijn. Vraag 1 en 5 heb ik nog geen antwoord op.
Hoi Jippie, Het moment dat de baby sterft heet abortus. Niet de curettage. Letterlijk betekent abortus dan ook: vergaan of verloren gaan. Zoals ik hierboven uitleg heeft de wetenschap in dit geval niets gehad aan een kindje dat al eerder gestorven was.
Gelukkig hebben we in dit land vrijheid van godsdienst, meningsuiting en vrijheid om zelf keuzes te maken......
Zou het niet zo kunnen zijn, omdat het hier om een foetus van minstens 40 jaar geleden gaat dat die techniek er toen nog niet was om stamcellen uit een placenta of uit de navelstreng te halen? Aangezien die lijn met materiaal prima zijn werk doet is er schijnbaar geen behoefte aan een nieuwe lijn.
Ik begrijp de grap. Ik ben Christen . En ik vind m echt briljant grappig. 😂😂😂 Serieus, waar komt toch het idee vandaan dat God en Christenen geen humor hebben? !
Ga ik navragen. Zou best kunnen ja! Ik verbaas me er sowieso over wat ze toen al voor technieken hadden. @krulpeterselie: Gelukkig wel! Jammer dat niet iedereen de ander in z'n waarden wil laten. We leven in zo'n zogenaamd tolerant land, maar als je dan van mening verschilt of iets anders geloofd, of iets wat iedereen normaal vind, vind jij niet normaal, dan zie je dat die tolerantie nogal tegenvalt...
Ok. Nog 1 keer dan: Elke cellijn heeft zijn specifieke eigenschappen. Waarom longfibroblasten? Omdat het virus blijkbaar daarin goed reproduceert. Vaak worden er heel veel weefsels geprobeerd voordat men de cellijn ontwikkelt die optimaal is voor het doel. Placenta-weefsel zal mogelijk voor veel doelen geschikt zijn, maar niet voor deze. Zo, nu weer terug naar de aliens. En mijn vorige opmerking heeft helemaal niets met tolerant of niet-tolerant te maken. Iedereen mag geloven wat hij/zij wil. Ging mij om alle speculaties in een topic waar gretig op ingegaan wordt terwijl iemand met daadwerkelijk antwoorden op deoorspronkelijke vraag compleet genegeerd wordt. Blijkbaar zitten veel mensen helemaal niet te wachten op antwoorden, maar willen ze enkel hun ei kwijt. Ook prima, maar dan haak ik af.
Wauw. Ik had niet verwacht dat ze zoveel details zouden geven. Ik vind het interessant om te lezen. Ik haalde uit de tekst van het RIVM, dat de moeder toestemming gaf voor het gebruik van de foetus voor de medische wetenschap. De doorgekweekte cellen dus. Bedankt voor het delen van de informatie!
Ik maakte de grap, omdat ik zelf christen ben. Het was niet beledigend bedoeld! Ik geloof dat er boven het aardse leven een God staat Die alles geschapen heeft vanuit het niets. Ik geloof in Jezus, Gods Zoon en in Zijn Heilige Geest. Ik geloof in engelen en in gevallen engelen die ook demonen genoemd worden. Ik geloof ook dat God ons rekenschap gaat vragen over onze keuzes. Daarom is het in mijn ogen belangrijk dat ieder mens nadenkt over wat hij/zij doet en waarom. Als je alleen in dit leven geloofd is het logisch dat je andere keuzes maakt, dan wanneer je geloofd in een eeuwig leven hierna, waarin je de gevolgen van je keuzes zult dragen. Als je geloofd dat God mensen maakt, en dat mensen dat niet zelf doen, of dat het toevallig zo gelopen is, dan denk je anders over de waarde van een leven. En dus ook over het beëindigen van een leven. Als je een wereld van verschil hebt in denken, dan zie je dat verschil terug in handelen. Dat is toch logisch?
Helemaal mee eens. Ik open dit topic en het eerste wat ik lees is al dan of niet geloven in aliens (/engelen/god). Hoezo off-topic?
16. BMR-vaccin wordt gekweekt op levend weefsel van dieren of mensen Dat klopt. Virussen kunnen niet groeien zonder levende cellen. Ze gebruiken voor hun eigen vermeerdering de huishouding van levende cellen. In plaats van steeds opnieuw cellen uit organen (of dieren) te halen, kan dat tegenwoordig met celkweken of continue cellijnen. Deze cellen kunnen steeds weer worden doorgekweekt zonder gebruik van nieuwe donoren. Voor bof en mazelen betreft dat een continue cellijn van een kippenembryo en voor rodehond een cellijn van longfibroblasten uit een om medische reden uitgevoerde abortus met toestemming van de moeder. Dit is wat er staat.
Gevolgen van je keuzes merk je toch ook gewoon in je huidige leven? Alles wat je doet heeft consequenties, ook in het hier en nu. En overigens: ook als je denkt dat het leven per toeval ontstaan is en in miljarden jaren geëvolueerd is, kun je het leven waardevol vinden. Dat iets per toeval ontstaan is, maakt niet dat het geen waarde heeft. Misschien maakt het dat nog wel waardevoller (in mijn ogen dan). En verder geloof ik 100% in leven buiten onze aarde. Ik zou het zelfs heel raar vinden als dit de enige planeet is in ons universum met leven. En on topic: tja, ik vind het allemaal niet zo schokkend eigenlijk.
Was ik niet beledigend bedoeld hoor. Ik zeg alleen dat je in het ene geval anders denkt over de waarde van een leven dan in het andere geval. Ik beweer helemaal niets over hoe waardevol jij een leven vindt.
En vind dit een leuk toppic luchig en sereus. van abortus naar elian en geloof. vind het nog intresand ook