Verschilt erg per gemeente, volgens mij. Hier ook niet, gemeente ernaast vaak wel. Heel raar geregeld vind ik dat.
Wat vervelend om te lezen zeg. Je zit echt klem zo.. wel fijn dat je een prettige casemanager getroffen hebt. Ik hoop dat je toch nog iets zult vinden dat bij jou en je gezin past ♡
Dat is echt raar geregeld dan. Je kunt er als ouder niets aan doen dat je kind een handicap heeft en daardoor afhankelijk van opvang verder weg. Daar zou je niet voor gestraft moeten worden. Een gemeente heeft er toch ook belang bij als een ouder daardoor kan gaan werken of vrijwilligerswerk kan doen of zo. Men kijkt soms zo kortzichtig.
Ik denk dat het grootste deel van het geld dat we uitgeven aan leuke dingen gedaan kunnen worden omdat daar mensen werken die weinig verdienen. Het begint bij de productie van het gros van de spullen die we kopen. Dat kunnen we doen omdat de mensen die ze maken zo weinig betaald krijgen. Als de mensen in de winkels en horeca allemaal weg zouden gaan naar banen die meer betaald krijgen dan kun je nergens meer shoppen of op het terras zitten. Mijn collega werkt fulltime en krijgt nog steeds toeslagen omdat het gewoon niet toereikend is. Het is de consumptie maatschappij die dit veroorzaakt
Zeker. Wat zou het anders moeten zijn? Wel zijn er natuurlijk genoeg ‘tussenwegen’, maar ik zit prima waar ik zit.
Haha, je was te snel. Ik was gisteren een reactie begonnen, maar hem niet afgemaakt en had niet op tijd gezien dat zp hem had opgeslagen. Ik ben ook blij dat ik nu werk heb waar ik blij van word. Liever dat, dan werk waar ik meer verdien en minder bij me past. Ik kom van een start van phd met alleen een toelage van 1000 euro per maand en m'n man toen parttime bij de gamma werkte. We zijn heel tevreden met waar we zitten financieel gezien. Dat klinkt bijna alsof ik niet veel verdien. Dat is niet zo, vind ik. Maar we halen ook zeker geen 8000 euro netto per maand en zullen dat in alle waarschijnlijkheid ook nooit doen.
misschien heb ik het mis hoor, maar volgens mij profiteer jij juist van de verzorgingsstaat? Jij werkt toch iets in de jeugdzorg? Jouw baan bestaat juist omdat we een verzorgingsstaat zijn. Volgens mij gaat mijn hard verdiende geld naar jou toe
Ja Daarom zei ik ook notendop omdat ik specifiek over dat ene zat te zeiken Je hebt helemaal gelijk. Maar dat ene puntje sloeg niet alleen op mij maar ook op een paar anderen om me heen die er soms ook zo over denken en die profiteren nergens van en dat vond ik vroeger al gemeen. Schreef ik nergens bij gister dus kon niemand ruiken. Laten we het maar even op frustratie houden die er af en toe best uit mag
Ik lees hier over 'het harde werken' tja bij mij persoonlijk klopt het wel. Ik verdien misschien niet zo veel. 2200 + 100 euro maaltijdcheques , dan nog vakantiegeld en bonus erbij en 170 euro per maand aan kindergeld. Heel eerlijk? Ik wil niet harder werken. Bij ons heb je niet perse hoge diploma's nodig om te groeien, je moet vooral willen en dan kan je van magazijnmedewerker tot een hoge functie in het management groeien als je echt wil. Nee sorry dat wil ik niet. Er zijn wel functies dat ik zou willen doen maar ook dan moet ik teveel opgeven. Ik werk nu 28u en heb een fulltime contract omdat ik in het weekendsysteem zit. Zit je bij ons in het weekendsysteem en wil je doorgroeien dan zal je terug 5 dagen per week moeten werken en van daaruit beginnen. Ik heb echt geen zin om 5 dagen te werken om door te groeien. Ik heb ook echt geen zin in stress. Nu heb ik een totaal stressvrij leven en dat is me heel veel waard. Toeslagen hebben we niet in België en ik ben alleenstaande mama maar ik kom goed toe met mijn loon. Mocht ik echt in geldnood komen kan ik nog een 2e job nemen en in de week enkele uren gaan werken maar dat is niet nodig. (in België kan je bepaalde 2e jobs belastingvrij doen als je all fulltime werkt) Dus ja, misschien verdien ik niet zoveel maar mijn leven is goed. Wil ik meer verdienen moet ik teveel opgeven naar mijn gevoel. Nu werk ik op vrijdag, zaterdag en zondag. Als ik werk is mijn zoon of bij de papa of bij oma en opa. Ik ben elke vakantie thuis door de week, ik heb best wel veel vrije dagen die ik kan opnemen, ik heb geen betaalde opvang nodig en dit zijn punten die ik moet opgeven als ik wil doorgroeien en 5 dagen per week ga werken. Ook ben ik niet de enige die zo denkt. Toen het weekendsysteem begon wou bijna niemand het doen. Nu is er bij ons een wachtlijst van een honderdtal namen die in dit systeem willen geraken maar sinds het systeem begonnen is, is niemand gestopt in ons kleine team. Niemand wil eruit en zolang er niemand uit gaat kan er ook niemand bij.
Hier wordt onze zoon op maandag en dinsdag na de BSO thuis gebracht met de taxi. Onze gemeente heeft daar toendertijd erg over meegedacht. Volgens mij wordt dit bij ons betaald vanuit de jeugdwet. Wij zijn er erg blij mee, anders had er hier ook veel minder gekund qua werk (in de vakanties wordt hij zelfs gebracht en gehaald door de taxi). Overigens weet ik niet of het nu nog zou lukken dit erdoor te krijgen, we hadden toen een heel fijn jeugdteam maar dat is allemaal veranderd agv bezuinigingen, het is nu een drama.
Wij wonen (nog even) soortgelijk. Zonder uitbouw is het 81m² en dat is echt klein met opgroeiende kinderen. Jij stoot waarschijnlijk ook regelmatig je hoofd tijdens het bedden opmaken?
Maar dit is bij de meeste beroepen zo toch? Ik werk 2 banen. Eén in loondienst en daar werk ik 15 uur per week op contract maar zeker een uur of 3 over per week die ik niet uitbetaald krijg. Geen 13de maand ook. Ook in de zorg trouwens.
Nou momenteel inkomen van 1900 euro en nee daarbinnen we niet mee rond. Gelukkig hebben we een buffer. Maar dat gaat wel hard zo.
Ik denk niet dat in jouw contract staat je krijgt 15 uur betaald en moet dan elke week 3 uur onbetaald overwerken. Dat staat zo in die contracten. Fulltime maar daar staat dan wel in totaal 48 uur.
En ziet het er voor in de nabije toekomst dan beter uit ? Want dit is idd geen groot bedrag voor een groot gezin als dat van jullie.
ja zodra man weer gaat werken komt er weer binnen. Allebei zzp er. Hij is ziek. En ik krijg gelukkig zwangerschap uitkering.