Herkent een van jullie dit? Mijn man ziet zo ontzettend tegen de bevalling op! Hij komt uit een andere cultuur en daar zijn ze niet gewend erbij te zijn. Maar nu hebben we vanaf het begin afgesproken dat hij er zal zijn. We keken laatst een filmpje van een bevalling en hij heeft direct de hele nacht niet geslapen. Zat er over te denken hoe ik hem een beetje voor kan bereiden, we wonen niet in nederland (gaan wel bevallen in nederland) dus ook geen zwangerschapscursussen hier voor ons samen. Zijn er meer van dit soort mannen? En hoe vonden ze het uiteindelijk?
Helpt het als hij erover leest? Dat vond die van mij erg fijn.. Dan weet hij precies (in theorie) hoe alles werkt, wat er op dat moment gebeurd, waardoor, wat er dus daarna staat te gebeuren enz. enz. Een beetje een gevoel van controle? Ik heb hem al wel verteld dat het in het echt natuurlijk meestal niet precies een boekje volgt, maar het geeft hem een bepaalde zekerheid. En het is minder grafisch dan een bevallings filmpje zien (was zelf toen ik in mn eentje heb gekeken ook een dag flink misselijk hoewel ik niet echt bang ben voor bevallen, bloed of pijn) Ik vond het boek veilig bevallen van beatrijs smulders wel een aanrader, maar weet niet of hij nederlands kan lezen? Hoop dat er meer mensen tips hebben
Ja daar zat ik ook al aan te denken, nee hij kan geen nederlands lezen dus misschien maar eens op zoek naar een engelse versie. het lijkt mij ook dat het helpt als je weet wat je te wachten staat.
Nou, wanneer komen jullie naar Nederland? Want ik weet dat je bij de cursus 'samen bevallen' ook wel individueel een afspraak kan maken, voor één of twee avonden. Het lijkt me dat hij daar heel veel aan zou hebben. Mijn man was al twee keer vader geworden, en wij hebben alsnog samen die cursus gedaan (de volledige cursus, 10 avonden). Om er samen mee bezig te zijn. Hij heeft er - ondanks zijn 'ervaring' - echt veel aan gehad, om het fenomeen bevalling beter te begrijpen. Hij is mij gigantisch tot steun geweest tijdens de bevalling.
Ik kom ws rond 32 weken en hij rond de 36/37 weken. Op zich vind ik het wel een heel goed idee. Ga ik naar kijken.
Mijn vriend keek er niet bepaald naar uit, maar bang was hij niet. Hij wilde er van tevoren ook niet echt veel over lezen of horen. Hij is wel meegeweest naar de voorlichtingsavond van de verloskundigen, waarin zij kort vertelden hoe het in z'n werk zou (kunnen) gaan. Daar heeft hij vooral één advies van onthouden: "Heb geen medelijden met je vrouw want daar heeft ze niks aan." Daar kon hij wel wat mee Uiteindelijk is hij wel een koelbloedig typ, en heeft hij me heel goed gesteund tijdens de bevalling. Maar hij is achter mij gebleven tijdens de uitdrijving, heeft de navelstreng niet doorgeknipt (dat heb ik zelf gedaan) en hoefde er dus ook nooit met z'n neus bovenop te staan. Dat zou ik je in elk geval wel adviseren, om hem zijn grenzen te laten aangeven. Maar hoe dan ook is het wel fijn als hij ongeveer weet hoe het proces zal verlopen.
De cursus samen bevallen is inderdaad een aanrader. Alles wordt uitgelegd wat er met het lichaam gebeurt tijdens de bevalling. Hoe je moet reageren op bepaalde dingen. Mijn man is ook mee geweest met deze cursus en vindt bevallen echt heel mooi en heeft mij er ook door heen gesleept. Bij de oudste heb ik heel lang weeen gehad zonder echt ontsluiting te krijgen. Hij was mijn steun en toeverlaat. Je kan inderdaad ook een paar avonden doen. Mocht het niet lukken dan kan je ook rond de 36 a 37 weken een afspraak maken met de verloskundige en dan alles doornemen. Gewoon een afspraak maken en dan reserveren ze extra tijd voor je. Doen ze ook voor het geboorteplan.
Een cursus over de fases van de bevalling en hoe hij je kan helpen (hand vasthouden, washandje op je voorhoofd, deken op je leggen of van je afhalen als je het weer warm hebt, masseren in je rug). Bij de uitdrijving kan hij ook achter je blijven zitten, zodat hij het ziet vanuit jouw gezichtspunt. Dat is minder eng, en zo kan hij jou ook steunen. Zorg dat hij weet wat hij kan doen. Zelf heb ik zwangerschapsyoga gevolgd en daar waren ook elke maand partnerlessen waarin de parnters verteld werd wat ze konden doen (tijdens zwangerschap, opvangen weeen, uitdrijving). Dat is voor jou geen optie gezien de korte tijd voor de bevalling dat jullie samen zijn, maar het is vaak de machteloosheid wat erg is voor de man. Vandaar dus dat het hem gerust kan stellen dat hij iets kan doen. Dus voorlichting over het verloop van een bevalling, en instructies over hoe hij je kan assisteren. (weeendans, masseren, zorgen dat je het niet koud hebt, sokken aandoen, nat washandje om op te sabbelen..)
Gewoon zeggen dat hij bij je hoofd mag zitten en niet hoeft te kijken. Wie weet vind hij het reuze meevallen en durft hij meer dan dat hij nu denkt.