Hallo, Ik ben 20 weken zwanger . niet zo heel lang maar de bevalling komt al dichter. Ik heb met mijn gyne gepraat over de bevalling en hij zij dat die heel vlot moet gaan aangezien ik een redelijk grote opening heb . toch maak ik me zorgen over dat het niet vlot zou gaan . heeft er nog iemand ervaring met dit gebeuren?
Ik heb ook geen idee hoe die het ziet of weet :s maar hij zei me het me toen we erover hebben gepraat. Daarvoor had hij alles nog gecontroleerd misschien dat hij het daarvan weet ?
Grote opening? Ook nog nooit van gehoord, haha. Maar als hij het zegt .. wie weet! Iedere bevalling is weer anders, maar komt helemaal goed.
De manier waarop jij weeën hebt en ervaart heeft daar toch niks mee te maken? ??? Kan je kind er wel binnen 10 min uit zijn maar als je daarvoor 24u super pijnlijke weeën hebt maakt dat niet veel goed
Dit weet je nooit van tevoren, daarom hielp het mij om me eraan over te laten. Je kan toch niets anders.. Heb me ingelezen zoveel als ik kon en voor de rest ging ik er blanco in.
Huh wat valt er bij 20 wk van onderen te controleren dan? Tot aan de bevalling heb ik nooit mijn broek hoeven uitdoen bij de verlos bij de eerste, en nu in de eerste 34 weken ook niet!
Ik vind dit ook maar raar...heb je een inwendig onderzoek gehad dan? Ik ben 35 weken zwanger maar nog nooit inwendig onderzoek gehad.
Ik vind het ook een beetje apart verhaal.. bijna 38 weken en inderdaad ook nog nooit daarop gecontroleerd.. En hij kan niet bepalen of het vlot gaat. Beetje verkeerde info. Het ligt er aan hoe snel jou ontsluiting gaat en daar kan hij niks over zeggen.
Ik ben juist smal vanonder en heb makkelijke bevallingen gehad, heb mezelf wel op het ergste voorbereid en gezorgd dat ik voldoende in huis had voor de eerste weken na de bevalling zodat ik eigenlijk niet veel te doen had na de bevalling. Ik denk maar zo, als je op het ergste voorbereid bent kan het alleen maar mee vallen. En als je aan het bevallen bent kun je niet meer terug, dus zul je jezelf er ook soort aan over geven. Al spreek ik niet uit ervaring natuurlijk. Maar je nu nog maar niet te druk maken... Wel goed voorbereiden.
O ja nog iets, wat me ook gerust stelde was hoe je lichaam veranderd, je hebt/krijgt vast pijn in je botten, je voelt vanalles wat eerst niet was: Je botten worden allemaal soepel, je lichaam maakt geen onderscheid, en ook je spieren, heel je lichaam bereid zich voor op de bevalling, niet dat het dan altijd makkelijker gaat, maar ik vond het wel een geruststellend idee..
TS is "van België" dus daar zijn de controles wat anders geregeld als in Nederland. Ik woon zelf in Duitsland en kreeg tijdens mijn zwangerschap bij iedere controle een inwendig onderzoek, controle of er evt ontsluiting was. Dus raar is het niet van die inwendige onderzoeken. Op zich wel vreemd dat hij op basis van "opening" kan bepalen of je een makkelijke bevalling zult hebben of niet???? Kan het zijn dat hij bedoelde dat je bijv een breed bekken hebt? Dat het daardoor misschien makkelijker zou kunnen gaan? Anderzijds.... een bevalling wordt door iedereen anders ervaren. Ik ben er vrij "blanco" ingestapt. Ik wist dat het niet pijnloos zou zijn, maar ook dat er nog nooit een kindje is blijven zitten Okay inderdaad het was niet pijnloos, heb ook pijnstilling gehad (pethidine injectie) maar verder was het goed te doen.
Eens met derest daarbij weet je ook niet of je baby dwars gaat liggen of in n stuit.. Weeenstorm krijgt....sterrenkijkertje.. Of placenta goed los komt enz enz.. Je kan er nooit wat van zeggen van te voren . Hij weet ook jouw pijngrens niet
Mja, leuk en zo dat je een ruime opening hebt en zo, maar je baarmoedermond zit potdicht en die moet eerst helemaal open voor je ook maar iets aan je bekkenopening hebt. Dus ik vind het nogal een boude uitspraak van je gyn. Maar goed, het is in elk geval beter dan te klein.
Haha daar heb ik nou werkelijk nog nooit van gehoord! Het gaat (in de meeste gevallen) met name om de ontsluiting die nodig is voordat je mag persen. En of je nou een redelijke grote/kleine opening heeft zegt totaal niks. En een vlotte bevalling os geen vrij broed voor een makkelijke bevalling. Ik ben van mijn eerste bevallen (van gebroken vliezen tot kind) binnen 1 uur en 20 minuten en dat was echt niet leuk. De tweede duurde ruim 3 uur vrijwel pijnloos en zou ik zo 10 keer overdoen. Laat je niet gek maken en relax komt allemaal goed
Gaat vast goedkomen, er is er nog nooit 1 blijven zitten, lekker cliché; zodra hij / zij in je armen ligt maakt het toch allemaal niet uit of het 20 minuten of 20 uur heeft geduurd.
Nou, na 2 behoorlijk traumatische bevallingen (geëindigd in keizersnedes) en 1 geplande ks, durf ik toch wel te beweren dat het wel degelijk uitmaakt hoelang je bevalling heeft geduurd etc.
Hmm kan ik me nou niks bij voorstellen eigenlijk. Is hetzelfde als dat mijn kindje best klein was en je zou denken dat die er zo uit was, was helaas ook niet het geval... Maarrr, gewoon positief inzien haha. Er met een goed gevoel ingaan lijkt me niks mis mee!
Nog nooit van gehoord... of een bevalling makkelijk verloopt hangt volgens mij van heel veel dingen af, hoe lang het duurt, hoe je kindje ligt, hoe je weeen zijn, hoe je zelf in je vel zit... maar een grote opening *whatever iT may be* kan vast geen kwaad