2 jaar kinderwens met endometriose

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door Olivia93, 15 dec 2023.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Olivia93

    Olivia93 Nieuw lid

    19 okt 2023
    1
    0
    1
    Vrouw
    Hi iedereen! Ik hoop iemand te vinden met soortgelijke ervaringen die me wat moed kan geven :$

    Mijn verhaal:
    In februari 2024 zal ik twee jaar gestopt zijn met de pil omwille van onze kinderwens. Ik had al even het vermoeden dat ik endometriose kan hebben, maar aangezien mijn toenmalige gynaecologe nooit veel tijd had voor haar patiënten ben ik twee maanden geleden bij een andere gynaecoloog langsgeweest. Zij heeft meteen gezien dat ik op elke eierstok een endometriosecyste heb, links eentje van 3 bij 2 cm en rechts een kleinere van om en bij 1 cm diameter.

    Deze gynaecologe nam me heel serieus en heeft me meteen doorgestuurd naar een andere gynaeloge gespecialiseerd in endometriose en fertiliteit. Want het duurde toch wel lang voor ik zwanger was. Zij heeft verschillende bloedonderzoeken gedaan, een hyfosy en mijn man heeft een zaadonderzoek gedaan.

    Uit al deze onderzoeken kwam niets speciaals naar voor. Daarom heeft ze voorgesteld om 3x IUI te proberen en als ik dan nog niet zwanger ben, stelt ze voor om de cysten te verwijderen. Maar ik kan, omwille van de pijn, ook eerst kiezen om de operatie te doen. Ik merk wel dat ze zelf niet staat te springen om meteen te opereren omdat de kans groot is dat de cysten terug kunnen komen.

    Nu twijfel ik zelf heel hard wat het beste is. Ik heb niet veel vertrouwen in inseminatie, maar langs de andere kant heb ik ook schrik voor de operatie. Momenteel staat mijn AMH goed (3,2 - 30 jaar) en ik wil niet dat die omwille van de operatie naar beneden kan gaan. Iemand die toevallig iets soortgelijks heeft en ervaringen kan delen?

    Dankjewel en vele groetjes!
     
  2. DR87

    DR87 Fanatiek lid

    2 mei 2016
    1.134
    434
    83
    Ik heb een operatie gehad wegens een gesprongen cyste (ze dachten blindedarm). Daardoor is mijn amh vermoedelijk naar beneden gegaan. En het lastige is dat die cystes net zo hard weer terug kwamen, ondanks 4 maanden lucrin. Ik heb daarna besloten nooit meer een operatie te doen (het was ook niet mijn keuze, ik werd wakker en mij werd verteld dat ik endometriose heb en de cystes waren verwijderd).
    Ik heb veel baat gehad bij het endometriosedieet, daardoor werd de pijn aanzienlijk minder, menstruaties normaler en de cystes bleven stabiel.
    Maar dit is mijn ervaring, het zal per persoon verschillen. Succes met je keuze!
     
  3. rocketscience

    rocketscience Fanatiek lid

    16 feb 2015
    4.273
    3.239
    113
    Vrouw
    Ik heb een soortgelijke ervaring, behalve dat ik mij juist wel heb laten opereren en dat het hoogstwaarschijnlijk voor heeft gezorgd dat ik daarna binnen half jaar zwanger was. Inmiddels heb ik drie kinderen, alledrie via de natuurlijke weg ontstaan. De gyn heeft cystes zo goed mogelijk weggehaald en veel verklevingen. Ook best wat laten zitten (op mijn blaas) ivm gevaar voor beschadiging organen.

    Tussen zwangerschap 2 en 3 is een cyste weer terug gekomen maar dus niet voor problemen gezorgd. De tweede en derde keer was ik wel ‘pas’ na een jaar proberen zwanger.

    Ik zou als ik jou was wel eerst voor iui gaan, want dat is veel minder ingrijpend dan een operatie. En wie weet heeft het succes!
     
  4. Archie61

    Archie61 Lid

    30 dec 2023
    6
    4
    3
    Vrouw
    Ik heb ook endometriose twee cysten gehad waarvan een 4 cm en de ander 3. Ze wilden ook operatie doen maar wilde ik niet. Heb toen endo dieet gevolgd en supplementen geslikt binnen 5 maanden zwanger geraakt. Nu alweer anderhalf jaar bezig met tweede kindje en helaas niet zo gelukt dus begonnen met IVF. Ik mocht IUI overslaan.
     

Deel Deze Pagina