Ik heb een vaste kast met planken. Bovenste plank: Bak met panty’s, bak onderbroeken, bak BH 2e plank Stapel broeken, T-shirt, T-shirt, hemdjes korte mouw T-shirt Dan komt een plank met mannenkleding en kinderkleding, helemaal onderop beddengoe Maar op de ruime overloop heb ik van die winkelrekken. 1 voor de oudste, ik heb er 2, ml 1 en de jongste 1. Alles hangt op kleur en soort. Allemaal houten hangers van Ikea. Zo blijft het netjes. Maar.. ik moet wel het eea weer passen en weggeven. (Werk nu ook zo nu en dan een dagje in een winkel en dan moet je weer plek maken)
Nou eigenlijk dit. Alles hangt en ligt gesorteerd, dus ik kan, hoe vol mijn kast ook is, alles wel vinden. Als ik een jurkje zoek, hangt ie daar tussen. Moet ik een shirtje hebben, kijk ik tussen de shirtjes. Ben zelden iets kwijt eigenlijk,
Ik heb niet zo veel kleding, das ook nog een optie 2 broeken, 2 leggings, 4 jurken, 5 t shirts en 5 vesten. Oh en 2 pyjama's. Man heeft wel een aparte kast, met zijn t shirts en werkkleding. We hebben ook 2 planken, een met zijn broeken en een met mijn broeken en pyjama's. De rest hangt. We hebben 2 lades, een met ons ondergoed, en een met onze sokken. Kinderen hebben een groot hang gedeelte want de dragen alleen maar jurken/ rokken.
Wij wisselen ook de seizoenen om en bergen het dan op zolder. Hebben alle 4 een opbergbak die afgesloten kan worden. Daar zit alles netjes opgevouwen in. Is ideaal, we halen het met het nieuwe seizoen te voorschijn en dan gaat de andere kleding erin.
In plastic opbergdozen achter het luik op zolder. Het wisselen is echt zo gebeurd. Denk met 20 minuten wel en je hebt wel het hele jaar door meer overzicht.
Twee keer per jaar alles uitzoeken. Alles wat te klein, te groot, versleten of vergeten is gaat in de kledingbak. Aan het eind van een seizoen zit ik dan ook vaak met een half volle kast en kan ik weer shoppen Deze week maar weer eens beginnen met de opruiming...heb ook al tassen met ongedragen zomerkleding klaar liggen die dan in mijn kast moeten
Een pax kast kan de oplossing zijn. Na je eigen inzicht indelen. Zelfs de koortjes van mijn vesten hangen netjes aan een speciaal hulpmiddel daar voor. Veel lades heb ik, om alles onder te verdelen zoals ondergoed, bh's, sokken. Veel leggedeeltes om alles onder te verdelen zoals topjes, shirts, truien etc en dan natuurlijk hanggedeeltes.
Ik vind knap dat mensen zomer en winter kleding hebben! Ik vind Nederlandse zomers niet echt warm (hittegolf daargelaten) dus ik draag soms 's avonds vesten die ik in de winter draag. En om voor die ene maand alles te sorteren is mij niet waard. Daarnaast neemt mijn echter zomerkleding weinig plaats omdat stoffen dun zijn. Ik koop ook veel wat met vest of een colbert in voorjaar of in najaar gedragen kan worden. Mijn motto is dus kijken naar wat je met elkaar kunt combineren zodat je veel opties hebt met weinig kleding. Toch heb ik best veel kleding. Wij hebben grote op maat gemaakte kast (door mijn man) met ca 1m breed hang gedeelte voor mij met onder 2 lades; 1m breed 4x lades voor mij en daarnaast dezelfde indeling voor mijn man. Ik hang alle jurken, vesten, blouses en rokjes. Als het begint krap te worden, dan ga ik het "uitdunnen". Wat niet gedragen wordt gaat weg. In 1 lade onder hanggedeelte heb ik zomer-zomer kleding en dikke truien. Lade eronder beddengoed. 2e gedeelte vd kast van hoog naar laag: 1 lade ondergoed, bh. 2e lade sokken, maillot en pyjama's. 3e lade T shirts (stapel met korte en stapel met lange mouwen). 4e lade broeken en spijker broeken. Kant van mijn man: de 4 lades is ong. dezelfde indeling. Hanggedeelte: overhemden, colberts en vesten. Daaronder heeft hij 3 lades (omdat overhemden korter zijn had hij meer ruimte ). 1e lade sportkleding, 2e lade fietskleding (ook sport), 3e lade werkleding van ons samen. Moest wel 2 mnd nadenken over hoe ik het indeling wil hebben en dit is het geworden. Ik kan juist niet tegen legplanken.