Hoi Hoi, Voor een vriendin ben ik opzoek naar informatie voor een lening. Ze heeft een contract die afloopt op 4 april 2010 haar netto maand inkomens zijn 1250. Haar vraag is zou ze met dit contract en deze maand inkomen. Een lening kunnen afsluiten. Ze wilt ongeveer 5000-6000 euro lenen. Zou dit mogelijk zijn en waar adviseren jullie delening af te sluiten?
Ik zou als ik een lening zou afsluiten zeker naar de bank gaan. de bedrijven van de reclames smeren je vaak een te dure verzekering aan of je hebt alleen 'lage"rente voor een bepaald aantal jaren. Daarna betaal je peperdure rentes. Volgens mij word een lening berekend op je bruto loon.
Ik denk wel dat ze een lening kan krijgen. Maar beseft ze wel waar ze aan begint. Je betaald een behoorlijke rente over het geleende bedrag dus misschien is een paar maandjes goed sparen en zuinig doen een betere optie. Als ze echt perse een lening wil kan ze het beste bij verschillende banken en tussenpersonen een offerte aanvragen en deze rustig vergelijken en evt. naar laten kijken door een kennis die er verstand van heeft. groetjes zora
Idd naar de bank gaan! Anders heb je kans dat ze je naaien waar je bij staat. Raad iig Ribank erg af! Hebben wij veel ellende mee! Owja,en je mag absoluut GEEN bkr codering hebben. Want dan kom je zeker te weten niet aan een lening
dat klopt ookal heb je een h code achter de codering, word het moeilijk. Als ze eventueel een creditcard heeft met de optie gespreid terug betalen moet ze dat opzeggen en het kriediet weer aanvullen. (goh 3x raden waar ik werk)
Wat verdient ze bruto en wat zijn haar woonlasten (huur of hypotheek dus)? De normale aflossing is 2% van het krediet. Voor 5000 dus 100 per maand. Kan vaak ook lager, maar dan doe je er dus langer over om het af te betalen en wordt de lening uiteindelijk duurder.
Het inkomen van mijn man ligt een stuk hoger dan 1250 en wij konden slechts 6000 euro lenen ( bij een gewone bank). Dan hebben we verder geen andere schulden, geen hoge woonlasten. Bij Delta loiyd konden we meer. Maar goed, dat moet je maar willen. Sowieso is het nu erg lastig om te lenen. Wij hebben het trouwens niet gedaan, maar inderdaad gespaard en al bestand spaargeld gedaan aangesproken.
Hey Tirtilisko, Heeft ze niemand bij wie ze geld kan lenen? Zou ook echt niet adviseren om bij de bank geld te lenen..
Ik zou NOOIT geld lenen van bekenden! Zoiets hou ik liever in een zakelijke relatie (met een bank) dan in een persoonlijke relatie. Zeker bij zo´n bedrag... Ben sowieso niet zo´n voorstander van lenen, maar heb het wel gedaan voor mijn studie (bij de Informatiebeheergroep) en ook nog een tijdje een doorl.kred. bij de Postbank gehad. Dat laatste zou ik niet weer doen. Een lening van 4 tot 5 keer je maandinkomen (wat je noemt voor die vriendin) vind ik nogal fors.
tja ik zou gewoon nooit een lening aanraden je betaald zo giga veel rente en weet je als haar contract afloopt zit ze nog met een lening opgescheept als je niet uit kijkt.,.. zou eerst lekker gaan sparen en daarna iets kopen... want waarom wil ze een lening? (als ik zo brutaal mag zijn)
Bedankt meiden. Gisteren toen ik dit topic opende waar ze bij was zei ik ook van ik denk dat de meeste adviseren om gewoon geen geld te lenen ivm de rentes etc. Ze gaat het bij haar broertje proberen zei ze. en ze vroeg of ik het bkr wilde bellen om te vragen of ze well kan lenen heeft ergens een schuld van 1300 ofzo zei ze staat ze rood en. ehhh wat was het nou bij visa of mastercard weet niet wat het is ook 1000 euro. bkr zei dat dat een reden is voor afwijzing ze gaat het bij haar broertje en fam proberen. Bedankt allemaal
pffff hoop voor haar echt dat bkr het zowiezo afwijst van das voor bescherming van je vriendin zelf hoor... denk dat de meeste mensen kapot gaan doordat ze lenen en lenen en nog eens lenen. der komt geen einde aan en mensen komen er op gegeven moment niet meer uit en belanden in de problemen
Mijn mening is: Wat je niet hebt kun/moet je ook niet uitgeven. Lenen is zoiets gevaarlijks, dan kun je er beter voor sparen. Helemaal voor iets als je huis opknappen zou ik niet gaan lenen, en al helemaal niet als ik financieel al niet goed zit.
Mijn man heeft ook een BKR notering (vanwege T-mobile nu bijna 5 jaar geleden) Maar wij konden wel lenen. Oke, het was degene met de hoogste rente en natuurlijk zo'n verzekering, maar het kon dus wel! Wij waren er erg mee uit de brand geholpen. Hebben de 5700 euro met 4 maandjes weer terugbetaald en dus amper rente betaald. Voor zoiets als een verbouwing zou ik never een lening afsluiten, dat is iets waar je prima voor kan sparen. Geld lenen bij familie met zo weinig salaris? Dat gaat geheid problemen geven. Of der broertje moet in het geld zwemmen zodat hij niet omkijkt naar 5000 euro, maar dat lijkt me toch niet
Voor een huurhuis zou ik inderdaad geen geld gaan lenen. Als ze haar koophuis wil opknappen, kan ze misschien haar hypotheek verhogen. Dat is een stuk gunstiger en bovendien zie je dat later in de waarde van je huis terug. Verder het lenen inderdaad achter de hand houden voor als het ene keer écht nodig is. Niet voor luxedingen!
Ja, voor de hand liggend antwoord, maar wat zal haar uiteindelijk ECHT gelukkiger maken... Een mooi ingericht huis met betekenisloze spullen maar nachten lang niet goed slapen omdat je een grote schuld hebt die je misschien wel niet kan aflossen. Dat alle zooi die je hebt eigenlijk van iemand anders is, namelijk de kredietverstrekker. Of effe op een houtje bijten, je schulden die je hebt aflossen en alles van je eigen centen kopen en niemand iets verschuldigd te zijn (lekker kunnen slapen) De basisregel om rijker te worden is in de eerste plek geen geld uitgeven dat je niet hebt... En niet denken dat je gelukkiger wordt van schulden voor iets als de spullen in je huis... Sorry, wil niet belerend overkomen maar jeetje het is zooo zonde van haar geld, ze betaalt het straks dubbel terug terwijl ze ook effe kan sparen en het zelf kan betalen. En als ze niet kan sparen ervoor, moet ze het al helemaal niet lenen....
Ze wil haar huis opknappen? Ik neem aan een huurwoning, want anders kan ze haar hypotheek verhogen en daarmee de verbouwing financieren. Als het een huurwoning betreft, dan gaat het waarschijnlijk om nieuwe meubels en verf (overige zaken dient de woningbouwver. te doen) Zoals ik lees heeft ze al hier en daar wat schulden en geen ruimte om te sparen. Mijn advies (zoals de meeste hier) Sluit geen lening af als je nog overige vorderingen hebt openstaan. Op deze manier wordt heeeeel moeilijk om hieruit te komen. Probeer een lijstje te maken met wat je nog pcies aan openstaande vorderingen hebt, wat je inkomsten en uitgaven zijn en probeer op deze manier te kijken of je ruimte hebt om te sparen. 6000,- is een hoop geld om te lenen en nog meer om het terug te betalen! (meestal het dubbele) Wens je vriendin veel succes! Oeps, zie dat over dat koophuis gedoe al geschreven is (soms zit ik echt niet goed te lezen) Gr. Jaleesa