manuele therapie/fysiotherapie

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Emmetje75, 16 okt 2007.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Emmetje75

    Emmetje75 Fanatiek lid

    26 aug 2006
    1.383
    0
    0
    Wie heeft er tips voor mij.
    Bij mijn dochtertje zag ik al vanaf de 2e week dat ze een hele scheve lichaamshouding had, bij het CB heb ik het gemeld, maar daar had de arts meer aandacht voor haar gewicht dan voor haar houding. Uiteindelijk heb ik zelf contact opgenomen met de fysio/manuele therapeut en is ze daar behandeld, haar bovenste nekwervel zat vast, vanaf de geboorte al. Ze is nu bijna 5 maanden en moet dus nu haar 'slechte' kant stimuleren . Nu heb ik van de fysio vandaag daar div. tips voor verkregen, oa om haar m.b.v. een stabiliteitskussen op de zij te laten slapen. Maar die kussens zijn tot 6 maanden. Wat zou ik daarna het beste kunnen doen?

    Wie heeft er nog meer ervaring met zoiets en kan me nog meer tips geven?
     
  2. Jucade

    Jucade VIP lid

    20 jul 2006
    18.229
    1
    36
    Assemblagemedewerkster
    http://www.babycare.nl/product_info.php?products_id=628

    Misschien is dit n idee? Ik gebruik m voor Justin wegens afgeplat linkerkant van zijn hoofdje. Ik vind m zelf op zich wel prettig, alleen Justin draait vaak nog wel op zijn ruggetje ondanks dit, dan leg ik m in zijn slaap weer goed.
     
  3. Lina

    Lina Fanatiek lid

    23 aug 2005
    1.089
    0
    0
    Glenn krijgt fysio al vanaf dat ie 3 maanden was. Hij had een voorkeurshouding.
    Het is best moeilijk om zónder hulp de juiste weg te vinden.
    Komt de fysio van jou thuis?
    Ze kijken nl hoe het bedje staat (lichtinval), hoe je de box 'moet' inrichten (rust en één kant leuk maken) en houding van de kleine. Als de kleine op zijn/haar gemak is, dán gaat de fysio pas aan de slag.
     
  4. Pendrag

    Pendrag VIP lid

    26 jul 2006
    6.458
    1
    0
    Ik vond de fysio die hier is geweest echt waardeloos. Ik heb hele goede ervaringen met een ortho manueel arts. Die heeft Jarissa behandeld. Dezelfde klachten als jouw baby: scheef in het lijfje en ze draaide haar hoofdje ook scheef. Ze bleek een beetje een scheef bekken te hebben (is 1 keer behandeld) en een behoorlijk scheve/vaste nek. Die is 4 keer behandeld. Resultaat is een prachtig recht kind dat haar hoofdje alle kanten opdraait. Helaas heeft het wel zo lang geduurd dat ze een plat hoofd heeft gekregen en nu een redressiehelmpje heeft.

    Ik zou er zeker wat aan doen. Zoek een goede therapeut die gespecialiseerd is in baby's en waar jij je goed bij voelt!
     

Deel Deze Pagina