mijn dochtertje van 5 maanden wil heel graag fruit en avondeten... probleem....tong zit in de weg van het lepeltje afsabbelen, lepel achter in dr mond, midden op de tong niks werkt. Ze wil het zo graag maar ze duwt het iedere keer met die tong zo weer dr mond en ik weet niet meer wat ik kan doen om dr te laten slikken. Iemand tips????
Bij het kindje van een kennis hielp het, door onder de kin mee te wrijven naar achteren. Andere kindjes hebben een speen/vinger nodig, om het door te gaan slikken, samen met de zuigbeweging.. En anders is ze misschien toch net even iets te jong?
Hee staat dit topic ook ergens anders? In ieder geval: ik denk dat ze gewoon te jong is en dat je even moet wachten.
Dat is de wurgreflex. Die zorgt ervoor dat een kind zolang het aan melk genoeg heeft alles wat geen melk is naar buiten werkt. Ik denk dat je kind niet zozeer eten wil, maar gewoon wil 'meedoen' als jij eet. Ze ziet jou interessante bewegingen maken en die wil e nadoen. En daarvoor is een leeg lepeltje om op te sbbelen al voldoende. Voor eten op het lepeltje is ze gewoon nog te jong.
Was ook mijn eerste gedachte, dat ze toch nog te jong is... Geef haar gewoon een lepeltje in de hand als jullie aan het eten zijn of zo, dan kan ze daar vast aan wennen en beetje mee oefenen.