Of je vk nou gelijk heeft of niet, of juist handelt of niet, jij voelt je duidelijk niet begrepen en geholpen met haar advies. Dat kan de manier van brengen zijn, het kan ook zijn dt jullie elkaar misschien niet zo goed liggen.. Ik zou idd een afspraak maken bij de huisarts, en daarnaast mischien ook wel op zoek gaan naar een vk bij wie je je wel gehoord voelt. Want of ze nou gelijk heeft of niet, ze staat straks wel aan je bed bij de bevalling, en daar wil je iemand waarmee je door een deur kunt, iemand die je blind vertrouwt. En als je nu al twijfelt aan haar kundigheid (of dit nu terecht is of niet) zou voor mij reden genoeg zijn om een andere praktijk te zoeken.
Maar als je verwachtingen niet stroken dan kan je er bij een ander ook tegen aan lopen. Ik zou het eerst eens bespreekbaar maken, wie weet werkt dat al enorm verhelderend
Eens met Lana! Verkeerde verwachtingen van zorg (als dit hier het geval is) is iets waar je dan bij je volgende vk ook tegenaan gaat lopen. De vraag 'wie er gelijk heeft' is in deze dus niet compleet irrelevant. Morgen ha bellen en een afspraak met de vk maken voor 'een goed gesprek'.
Heb niet alles gelezen aan reacties, maar ik zou gewoon zelf naar de fysio gaan. Daar kun je nu zonder verwijzingen van arts terecht dus als jij er zoveel last van hebt, gewoon bellen. Overigens konden ze bij mij ook nog niet voelen hoe het kindje lag met 27 weken, dus dat is niet vreemd. Ben nog nooit gewogen, alleen gevraagd bij 1e en 2e afspraak hoeveel ik woog en daarna niet meer. Bloedwaardes bedoel je je bloeddruk, of echt bloed prikken? Bloeddruk wordt wel iedere keer gemeten, maar bloed prikken alleen als het nodig is.
En zelfs het antwoord op die laatste vraag kan wrevel bij TS oproepen, want bij lang niet iedere praktijk wordt er een liggingsecho gemaakt. Dus dan zou de vraag óf er een liggingsecho gemaakt wordt beter zijn voor de onderlinge communicatie. De verwachtingen die je hebt bepalen je houding ten aanzien van het antwoord, en dat is wat hier het grootste probleem is, denk ik. Verder lees ik ook niets raars in de handelwijze van deze VK, maar het is wel duidelijk dat jullie een communicatieprobleem hebben en dat is heel vervelend, maar hoogstwaarschijnlijk wel oplosbaar. Mijn eerste zwangerschap was in het buitenland, dus ik heb in het begin ook gevraagd aan de VK's of ze mij alles willen uitleggen alsof het mijn eerste kindje is, want hier in NL gaan dingen heel anders dan daar. Zo wist ik wat mijn eigen verantwoordelijkheid was en wat die van de VK (en van het kraamzorgbureau). Het is wel lekker om dat duidelijk te hebben, dan kun je iemand ook gefundeerd ergens op aanspreken als je vindt dat die niet aan de gewekte verwachtingen voldoet. Succes, probeer eruit te komen met je VK. Dat zou volgens mij prima moeten lukken.
Ik slaap al weken niet en heb ook veel pijn overal maargoed t is de derde voor mij en ik weet dat t erbij hoort helaas. Je bent zwanger en dat vergt veel van je lichaam. Ik ben nog nooit bij alle 3 de zwangerschappen gewogen overigens!
Als je het niet vertrouwd moet je naar de huisarts gaan en daar je verhaal doen. Hij kan je het beste advies geven wat je moet doen. Fysio, gyn, verloskundige of dergelijke. In het ziekenhuis hebben ze vaak ook een team die gespecialiseerd is in oa angsten bij zwangerschap. Misschien is dat iets voor je? Die nemen veel tijd voor je onzekerheden. Om daar voor in aanmerking te komen moet je eerst een verwijsbriefje krijgen van de huisarts. De gyn kijkt dan ook of je echt in dat traject hoort.
Vk heeft me nog nooit gewogen. Er is 1x bloed afgenomen en 1x in week 30 mijn hb bepaald middels een vingerprikje. Hier krijg je een liggings-echo. Ik heb dus geen idee of ze dat al eerder zou moeten kunnen voelen. Ook niet belangrijk want 10min later kan ze omgedraaid zijn met 27 weken. Slapen doe ik ook slecht en ivm pijn in mijn stuitje ben ik zelf naar een ceasartherapeute gestapt. Het hoort er blijkbaar allemaal bij!
Ik vind dat je VK je meer mocht inlichten over bekkeninstabiliteit. Het kan ook zijn dat je een urineinfectie hebt. Buikpijn, harde buiken etc. zijn daar tekenen van. Ik woon niet in NDL, weet niet of je hiervoor daadwerkelijk bij een HA moet zijn. HIer wordt dat allemaal door de gyn gedaan. Ik wordt elke maand gewogen en heb reeds 3 x bloed moeten laten prikken. 1x in het begin, 1x bij de termijnecho en 1x rond de 24 weken.
Klinkt echt als bekkenpijn. Kan zo erg zijn dat je er niet van kunt lopen. Dus ja, fysio is een goed idee. Of de osteopaat!
Ik vind het allemaal niet raar klinken, zoals meerdere voor mij al zeggen. Bij mij ook niet wegen en nog maar 1x bloed geprikt. Wegens een negatieve rhesusfactor nog een keer bij 27 weken, dat was het hoor. Ik zou met je vk praten om te horen wat je wel en niet kan verwachten. En even langs je huisarts gaan, hoewel ik denk dat ie je meteen naar fysio stuurt. En helemaal binnenste buiten keren in het ZH? Wat kost dat wel niet? En dan klagen dat de gezondheidszorg zo duur is.
Ben ook nog nooit gewogen bij de vk. Heb wel overgewicht maar ze vroegen er alleen 1x in het begin naar, daarna nooit meer.
Ik heb niet alle reacties gelezen Maar ik word nooit gewogen, ook bij intake niet. Bloed is geprikt bij 12 weken voor bloedgroep, hiv, etc. En bij 31 weken ivm hb waarde. Verder ben ik onder controle bij de gyn en wordt er dus steeds een echo gemaakt, dus voelen hoe de baby ligt gebeurt niet.
Ik mag bij elke controle op de weegschaal staan, waarna mijn bloeddruk wordt gemeten. Daarna direct op de bank om de baarmoeder te voelen, even hartje luisteren en klaar is t weer. Bij mij is met 23 weken nog apart geprikt voor Vitamine D omdat bij eerste bloedafname rond 10 weken bleek dat het te laag was, en ik extra had geslikt.
hier nog nooit gewogen bij de vk...beide keren niet (nu 34wkn zwanger) en maar 2x bloed geprikt 1x met 12wkn en 1x met 32wkn... bij mij kunnen ze sinds 2wkn voelen hoe friemel ligt maar.ook niet altijd...gezien mm.placenta voor ligt! jou klachtten klinken vooral als bekkenpijn waar niks anders aan te doen valt dan fysio en rusten... je binnenstebuiten laten keren in het ziekenhuis is echt nergens voor nodig, je bent niet ziek, je bent zwanger! en zwanger zijn is helaas niet altijd alleen maar leuk en fijn. bedoel het niet vervelend maar je maakt je echt druk om niks! zijn gewone klachtten die erbij horen en idd slapen wordt alleen maar slechter hoe verder je komt...en zoals al gezegt je moet nog bevallen meid dus t ergste komt nog
Dank jullie wel dames! Zo te horen heb ik gewoon hele hoge verwachtingen van mijn VK die (bijna) geen enkele VK kan waarmaken.
laten we voorop stellen dat je niet zeurt en je ook niet aanstelt! wat ontzetten vervelend dat je zo een pijn hebt. Het klinkt echt als bekken instabiliteit. Een fysio kan niet zo veel voor je doen.. je moet echt naar iemand die gespecialiseerd is in het bekken.. daar kun je veel info over vinden op internet, wie er bij jou in de buurt gespecialiseerd is in het bekken. Als je iemand gevonden hebt laat je (indien nodig) je huisarts een verwijzing schrijven. Je moet voor jezelf opkomen meid als je van het kastje naar de muur gestuurd wordt. Jouw gevoel zal altijd goed zijn dus kop op en vecht voor jezelf! ik hoop dat je snel geholpen word want met de juiste behandeling kom je echt een heel eind en ik spreek uit ervaring! lfs, Dorri