hoeveel reistijd acceptabel?

Discussie in 'De lounge' gestart door debby82, 8 feb 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    ik krijg net een vacature van mijn mobiliteitscoach. Alleen is die vacature in bunnik. Heb net even gekeken en de trein doet er 1 uur en 5 minuten over. En dan moet ik nog vanaf de trein naar het werk en naar huis. Doe er denk ik wel anderhalf uur heen en terug over.
    Op zich wel een leuke vacature maar is dit niet veel te lang?
     
  2. missgwen

    missgwen Bekend lid

    23 apr 2007
    775
    16
    18
    aan het water
    Ik persoonlijk vind dat lang, maar dat komt ook omdat ik dat niet meer gewend ben.
    Wanneer je 8 uur werkt op een dag en dan ook nog minimaal 3 uur reistijd kwijt bent, dan moet het wel een hele leuke baan zijn of hard nodig zijn. Maar ik denk dat ik het niet had gedaan met oog op de kinderen.
     
  3. Aloe

    Aloe Niet meer actief

    Tja, dat is wat je zelf wilt natuurlijk.
    Ik persoonlijk vind het te lang.
     
  4. Kimmeding

    Kimmeding VIP lid

    13 mrt 2008
    6.167
    1
    38
    begeleidster verstandelijk gehandicapten
    lelystad
    Ik persoonlijk vind het ook veel te lang reizen.
    Mijn max is toch wel een half uur met de auto in mijn geval.
     
  5. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.234
    6.094
    113
    Dat is denk ik voor iedereen persoonlijk.
    Voor mij hangt het echt van de vacature af en de hoeveelheid dagen dat ik die reizen moet maken. Ik zou dan wel max 4 dagen willen werken. Misschien zit er ook nog een dag thuiswerken in de mogelijkheden?
    Maar ook je partner moet bereid zijn 'offers' te brengen. Als ik 3 uur op een dag moet reizen kan ik niet op tijd weer bij het kdv zijn, dus zou hij ook een keer moeten halen/brengen. Nu kan hij gaan en thuiskomen wanneer hij wil.
    Is het een hele mooie baan met bijbehorend salaris (ja zo ben ik dan weer wel) dan zou ik het er best voor over hebben.
    Succes met de beslissing!
     
  6. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.234
    6.094
    113
    En het ligt er ook aan in welke situatie je zit. Als je nu geen baan hebt en het is financieel nodig dat je aan het werk gaat, zou ik het altijd doen. Wel werk is dan beter dan geen werk ;)
     
  7. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    situatie is als volgt:

    ik heb nu een goede baan met een zeer goed salaris maar ben boventallig. 1 september kom in de ww. Of ik weer zo een baan kan vinden met salaris is nog heel erg de vraag.
    Als ik deze baan zou krijgen dan zou ik mijn baan bij hetzelfde bedrijf houden. Het is een erg leuke baan ook nog.
    Maar goed, mijn kinderen gaan nu niet naar een kdv en dat zal dan wel moeten. Hele stap dus voor mij...
     
  8. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Vind het wel lang, met kinderen. Heb ook zo gewerkt zonder gezin, ging om half 7 van huis en kwam half 7 weer thuis, en dan nog koken etc. werkte toen 5 dagen.
     
  9. Desert

    Desert Fanatiek lid

    18 jul 2008
    3.216
    0
    0
    Moeilijk...ik woon in purmerend en had t niet gedaan, omdat station utrecht toch wel heeeel vaak problemen heeft, vertragingen enzenz en nu ook, vallen echt veel treinen uit. Met de auto daarintegen had ik t wel gedaan..

    Trouwens dat lange reizen wel,ik moest ook altijd zo lang reizen als k in amsterdam moest werken.....
     
  10. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    desert als je in purmerend woont weet je ook je er met de auto nog veel langer over doet. Er staat altijd file naar amsterdam en dan over de a2... of zie ik het verkeerd?
     
  11. Aloe

    Aloe Niet meer actief

    Ik heb mij gek gesen altijd. Toen was ik alleen wel alleenstaand ouder. Dan is een uur reistijd echt teveel maar ja ik kon niet anders.
     
  12. MarjanDS

    MarjanDS Actief lid

    28 nov 2011
    442
    0
    0
    NULL
    NULL
    Reistijd is heel persoonlijk.
    Als de baan erg leuk is merk ik er nooit zoveel van.

    Voordeel is wel als je binnen hetzelfde bedrijf blijft dat je je dienstjaren ook meeneemt of niet?

    En als je vanaf september in de ww komt kun je ook overwegen om dit te proberen. Bevalt het niet kun je toch altijd nog verder solliciteren?
    Werk zoeken vanuit een baan is vaak makkelijker dan wanneer je thuis zit :)
     
  13. Foxter

    Foxter Niet meer actief

    Tja, wij wonen in zeeland en werken in hoogvliet, we doen er een uur en tien minuten over. Ik vind het sochtends niet fijn, maar savonds ben ik al helemaal bijgekomen als ik thuis kom, en kan ik er weer tegenaan :)
     
  14. Desert

    Desert Fanatiek lid

    18 jul 2008
    3.216
    0
    0
    Uuh....ik rij nog geen auto haha weet van een vriendin, die woont in utrecht en werkt in amsterdam, dat ze haast nooit files heeft..vandaar dat ik t aangaf hahaha
     
  15. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    nee dit is niet gunstig.
    Als ik dan alsnog wegga dan verlaat ik alsnog dit bedrijf en krijg ik mijn uitkoopsom (erg groot bedrag) niet.
     
  16. debby82

    debby82 VIP lid

    18 nov 2008
    25.903
    1
    0
    Hypotheekacceptant
    zaandam
    o zo... nou de a7/a8 staat altijd vast. En daar moet ik echt overheen richting amsterdam en daar naar utrecht...
     
  17. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.550
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Voor het UWV is een reistijd van 2 uur enkele reis nog altijd "acceptabel" :$ :$ :$ helaas.
    Maar jij zit nog niet in een WW-situatie.
    Gezien de toelichting die je hebt gegeven, lijkt het me een goede oplossing en houd je recht op je afkoopsom.

    Anderzijds ik heb zelf drie weken met het OV moeten reizen van mn huis, naar mn werk. Eerste deel moest op de fiets, 45 min, dan nog 50 min met de trein en daarna een kleine 10 min lopen. Ik heb gezegd dat het voor mij teveel reistijd zou zijn. Twee maal anderhalf uur. Voor mij was het een tijdelijke oplossing omdat de auto kapot was.
     
  18. cupcakes

    cupcakes Fanatiek lid

    28 sep 2006
    2.574
    4
    38
    Midden van NL
    Als het kiezen is tussen zo lang reizen of niks, zou ik het wel doen.

    Ik was ook boventallig op mn werk en ben intern herplaatst van Amersfoort naar Nieuwegein. Ik moet ook met het OV reizen en doe er dan ong 1 uur en 15 min over.
    Ik ben pas deze week begonnen dus kan er nog niet veel over zeggen. Het was alleen wel een hele puzzel om het halen en brengen rond te krijgen. Mn oudste zit al op school en er is geen voorschoolse opvang je kan dus echt pas om half 9 wegrijden.

    Ik heb het geluk dat dit kantoor eind van het jaar naar Amersfoort verhuisd dus het is maar een klein jaar lang reizen. Als het voor altijd zou zijn, zou ik wel wat anders zoeken.
    In jou geval zou ik het wel doen en mocht het toch erg tegenvallen toch iets anders zoeken. Maar dat gaat idd beter vanuit een functie dan dat je thuis zit.
     
  19. Daro

    Daro Fanatiek lid

    1 aug 2010
    2.548
    0
    0
    West-Brabant
    Ik had zo'n reistijd toen ik nog geen kinderen had, toen vond ik het wel te doen. In de trein las ik een krantje en dronk ik een kopje thee... vond het wel lekker eigenlijk.

    Maar nu zou ik het niet meer doen.
     
  20. Bouwjaar1979

    Bouwjaar1979 VIP lid

    20 apr 2011
    8.087
    2
    36
    onderzoek in de gezondheidszorg
    Noord-Holland
    @ debby ik ben ook 1,5 uur onder weg van deur-deur. Maar of zoiets lang is ligt aan vanalles.
    Je moet er wel tegen kunnen, ik denk dat de baan leuk genoeg moet zijn (zoals bij mij) en met een gezin is denk ik een back-up plan nodig als er met de trein iets mis is.

    In de trein kan ik nog stukken lezen voor m'n werk of nog iets iets schrijven (ik heb een klein laptopje). Maar ik kan ook nog even mij ogen dicht doen, een leesboek lezen of lekker babbelen als ik een collega tegenkom. Dat kan in de auto allemaal niet.
    Het is natuurlijk afhankelijk van je werk, maar als je dan een half uurtje eerder weg kan en dan in de trein nog iets af kan maken is misschien ook nog een optie.

    Ik kom ook uit noord-holland en reis alle dagen naar utrecht. En ja er is wel eens een probleem, maar als je dat bekijkt tov de keren dat ik reis valt dat best mee dus 'heel vaak' vind ik schromelijk overdreven.

    Alleen als er dan een echt probleem is, is het gewoon erg *piep*, vaak door slechte informatie voorziening. En soms moet je een beetje geluk hebben, afgelopen vrijdag was ik toevallig vrij.
     

Deel Deze Pagina