Ervaring met een angst tandarts?

Discussion in 'De lounge' started by Kraamzuster, Jun 23, 2022.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Kraamzuster

    Kraamzuster Actief lid

    May 21, 2020
    230
    105
    43
    Female
    Hi dames, heeft iemand hier ervaring mee?

    Ik ga keurig 2x per jaar op controle, en 4x per jaar naar de mondhygiëniste. Maar dingen als gaatjes boren, wortelkanaal behandelingen geven mij het zweet in de handen. Ik durf het simpelweg gewoon niet. Weleens gedaan hoor, maar toen "viel" ik flauw van de spanning..... gelukkig lag ik al in de stoel haha!
     
  2. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,323
    10,291
    113
    Herkenbaar alleen zonder het flauwvallen.

    Ik heb niet al te beste tandartsen gehad waardoor mijn vertrouwen echt compleet weg was. Inmiddels heb ik al jaren een tandarts die heel relaxed is.

    Uitgelegd waar mijn angst vandaan komt en omdat hij alles zegt, rustig is , de tijd neemt gaat het wat beter.

    Van de week nog in de tandartstoel gelegen voor een mini gaatje. Ik neem altijd een sjaaltje mee die ik vast kan houden. Daar zit dan de spanning en probeer te concentreren op de ademhaling of op een liedje in mijn hoofd.

    Binnen 10 stond ik weer buiten en was opgelucht.

    Die dag komt er dan ook weinig meer terecht. Voel me dan echt gesloopt.

    Heb je dit verhaal ook aangeven bij de tandarts?
     
    Kraamzuster likes this.
  3. evaleana

    evaleana Fanatiek lid

    Nov 2, 2021
    4,884
    6,415
    113
    Hier ook tandartsangst, maar een gewone controle vind ik al doodeng - ik weet niet goed waarom, want ik heb geen slechte ervaringen eigenlijk (en ben wel geboord, ook een wortelkanaalbehandeling gehad, en een grote behandeling vanwege enorme slijtage door knarsen/klemmen). Ik ben sowieso bekend met een angststoornis, ik denk dat mijn lichaam heel snel milde spanning vertaalt naar enorme angst. Dus een situatie waarbij ik eerder ging van milde spanning naar angst, triggert nu die echte angst ook in andere situaties met milde spanning.
    Qua tandarts kan ik aanraden om het vooral uit te spreken en een tandarts te zoeken waar je je prettig bij voelt. Voor de een is het prettig als de tandarts bv tijdens het boren telkens tot 5 telt, dan pauze, en dan weer 5 tellen etc. Zelf vind ik het fijner als ze me een soort van negeren en gewoon doen wat ze moeten doen, dan focus ik me volledig op het plafond…
    Maar goed, corona heeft me een excuus gegeven om niet meer te gaan (mijn controleafspraak is ooit 2x afgezegd vanwege corona) en nu hik ik daar dus telkens tegenaan, maar ben ik niet meer geweest en heb ik nog geen afspraak gemaakt… dat helpt niet ;) Plan die afspraken in als stok achter de deur ook voor jezelf.
     
    Kraamzuster likes this.
  4. dreames

    dreames VIP lid

    Dec 9, 2007
    7,813
    4,057
    113
    Ik zit bij een praktijk die gespecialiseerd is in angstige patiënten. Ze doen eventueel ook behandeling onder narcose.

    Ik zit er nu een jaar. Op aanraden van de huisarts. Wat een opluchting. Had ik jaren eerder moeten doen.

    Nog geen behandeling gehad enkel controle en mondhygiënist maar wat een verademing hoe ze met mij omgaan.
     
    Kraamzuster likes this.
  5. Kraamzuster

    Kraamzuster Actief lid

    May 21, 2020
    230
    105
    43
    Female
    Ja zeker heb ik dit aangegeven!
    En ze doen hun best, maar ik blijf angstig.
     
  6. owly

    owly VIP lid

    Aug 19, 2013
    22,323
    10,291
    113
    Hier gaat er ook jaren overheen. Blijf wel angstig en ga geen verhalen over tandartsen lezen. Ik ga wel mee met onze zoon maar zodra hij gaatjes krijgt weet ik niet of ik dat kan.

    Blijft gewoon tot. Ook bij de mondhygiënist lig ik niet op mijn gemak. Soms merk ik niet eens dat ik mijn sjaal compleet samen knijp
     
  7. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    Apr 13, 2008
    23,138
    8,869
    113
    Herkenbaar. Al is het bij niet per se de tandarts, maar ik ben bang voor naalden. Om die reden een tandarts gezocht die hier beter mee om weet te gaan en als het kan zonder verdoving vult. Vorig jaar had ik gaatjes die niet zonder verdoving konden worden gevuld, eerst met lachgas geprobeerd, maar dat werkte 0,0 (was ook niet bij mijn eigen tandarts, die bleek gestopt te zijn met lachgas…al betwijfel ik of het dan wel had gewerkt, maar die ken ik in ieder geval). Uiteindelijk heb ik het onder narcose laten doen.
     
    Kraamzuster likes this.

Share This Page