Ik heb mijn eerste echo (en intake) gepland staan op 28 juli. Ik ben dan rond de 8+3. Ik ga 16 t/m 24 juli op vakantie. Ik zou graag weten voor we op vakantie gaan of alles goed is. Zou je het hartje al kunnen zien kloppen op 6+5? Ik twijfel om de vk te bellen en de eerste afspraak op 16 juli te plannen en dan de echo op 28 juli laten staan als extra echo. Wat is jullie advies?
Met 6+5 zou je het in principe kunnen zien kloppen. Maar sommige dames blijken minder ver te zijn dan ze dachten bij de eerste echo, dus geen zorgen maken als je nog geen hartslag ziet Ik zou het gewoon vragen. Nee heb je, ja kun je krijgen.
Als ik kijk naar mijn eigen ervaring, zou ik zeggen wacht heel even. Op het moment ben ik 11+3 weken zwanger, en kreeg ik een echo rond de 7 weken (1. Wist dat ik een hele late eisprong had gehad, maar volgens mijn normale cyclus zou ik dan al 10 weken zijn. 2. De vorige keer een miskraam, dus de verloskundige vond het wel prettig.) op de echo was vrij weinig te zien, eml embryonaal weefsel, maar geen typisch "boontje, met kloppend hartje. Zelf had ik op dat moment vrij weinig hoop. Maar achteraf bleek dat nergens voor nodig te zujn, hij/zij zat waarschijnlijk verstopt, maar is nu gewoon een kleine draaikont. Nu had ik gewoon domme pech dat ze maar vanuit 1 hoek konden kijken, en heel vaak is er rond 6 weken echt wel al wat meer te zien, maar als je kunt..... Zou ik eerst genieten van je vakantie!
op zich snap ik je wel maar mijn ervaringen met vroege echo's is dat die vaak nog zenuwachtiger en onzekerder maken, omdat je soms minder ver bent als gedacht, en dan ga je geen leuke ontspannen vakantie tegemoet, ik heb van alle kinderen vroege echo's gehad en elke keer weer dacht ik waarom zo vroeg want vervolgens moest ik weer een X aantal weken in spanning zitten omdat er niets of vrij weinig te zien was.en dan vond ik de vervolg echo rond 10 weken toch het fijnste dan weet je gewoon dat het of goed of niet goed zit en die duidelijkheid was mij veel waard
Bedankt voor jullie reacties! Ik denk dat jullie ook wel gelijk hebben Mamaatjevan5 en Klaver85. Het zou me inderdaad onzekerder kunnen maken. Misschien moet ik maar gewoon van het goede uitgaan en eerst op vakantie gaan. Bespaart wel weer geld en dan is de tijd tussen de eerste echo en de 12 weken echo minder lang
Ik had met 6w3 mijn eerste echo en een kloppend hartje gezien. Dat heeft mij erg gerustgesteld. Maarrr het is nog pril, dus het zou zomaar kunnen dat het hartje niet te zien is en dan zit je in de stress ja! Wist je goed je eisprong te detecteren?